Cihangir’de Birbirinden Sevimli 2 Cafe

Cihangir’de Birbirinden Sevimli 2 Cafe

Cihangir Kafeleri

Cihangir, lüks mekanları ve hareketli sokakları ile her daim İstanbullular ile yerli ve yabancı turistleri cezbeden yerlerden bir tanesi.

Bir çok kafe ve restoran seçeneğini bünyesinde barındıran semtte, güzel kahveleri, lezzetli tatlıları, mekana özgü yemekleri ile ön plana çıkan ve ziyaretçilerin beğenisini kazanan yerlerin sayısı da bir hayli fazla. Biz de bu semtte rastlayacağınız, birbirinden sevimli ve özel iki mekanı seçtik ve yazımızda ayrıntılarıyla inceledik.

İşte Cihangir’in misafirlerinin beğenisini kazanan, birbirinden sevimli iki cafesi

8 Finger Coffee & Street Food

8 Finger Coffee & Street Food

Burası Cihangir Kazancılar Yokuşunda bulunan, şehirde pek fazla rastlayamadığımız farklı bir konseptle ve özgün bir menüyle hizmet veren bir yer. Küçücük iç mekanı, birkaç masadan oluşan oturma kapasitesi ve oturduğunuz yerden mutfakta ne olup bittiğini görebilmenize imkan veren tasarımı ile hem sıcak hem samimi hem de güven veren bir yer haline gelmeyi başarıyor. Burası arkadaşlarınızla gidip saatlerce yemek yiyeceğiniz bir yer olmaktan ziyade, yorgunluk arası küçük bir kahve molası, bir salata tadımı ya da hızlı bir atıştırma için tercih edebileceğiniz bir yer.

8 Finger Coffee & Street Food

3. dalga kahveci özelliğiyle aeropress, chemex, V60 gibi demleme yöntemlerinin haricinde, klasik cappucino, latte ve espresso da burada yer alan ve tadanların beğenisini kazanan kahvelerden. Ayrıca veganlar ya da laktoz intoleransına sahipler için soya sütü ya da badem sütü de kullanılabiliyor.

8 Finger Coffee & Street Food

Buddha tabağı mekanın en çok ilgi çeken ve beğenilen seçeneklerinden. İçerisinde avokado ve çeşitli sebzeleri barındıran ve damak tadına göre som balığı da eklenebilen salata, karbonhidrattan kaçıp, sebze ve protein yemek için ideal bir seçenek gibi duruyor. Güzel tatlılar ve kurabiyeler de mekanın sevimliliğine katkıda bulunan lezzetlerden. Mekanın pazartesi ile cumartesi günleri açık, pazar günleri tatil olduğunu da belirtelim.

Cihangir Kafeleri

8 Finger Coffee İletişim:

Adres: Cihangir Mahallesi, Kazancı Yokuşu Caddesi, No 19/A, Beyoğlu, İstanbul

Müz Botanik & Kahve

Müz Botanik & Kahve

Galatasaray Lisesinin arkasında, muhteşem dizaynıyla, bambaşka ve özel bir mekan Müz Botanik & Kahve. Yüksek tavanı, geniş ve ferah iç ortamı, hem bir botanik bahçe hem de sevimli bir kahve ve çay mekanı olarak tasarlanmış, nev-i şahsına münhasır bir yer. Bitki çayları, lezzetli kahveleri ve kışa özel spesiyalleri ile vazgeçilmez tatlar sunan ve bu tatları ile ziyaretçilerinden tam not alan bir mekan.

Cihangir Kafeleri

Hem bir botanik bahçe, hem bir workshop hem de sevimli bir kahve mekanı olma özelliğini aynı anda bünyesinde barındırmasıyla ile de diğer kafelerden ayrılıyor. Kitap okumak, hafif bir müzik eşliğinde kahve ya da çay keyfi yapmak, minik ve şık saksılı kaktüslerinden satın almak, teraryum workshopları ile eğlenmek, bitkilerle haşır neşir olmak, küçük de olsa kendinize ait bir tasarı yapmak ve de keyifli vakit geçirmek için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bu mekan, zamanla aklınıza ilk gelen hafta sonu duraklarından birisi haline geliyor.

Müz Botanik & Kahve

  • Müz Botanik & Kahve İletişim:
  • Adres: Firuzağa Mahallesi, Hayriye Caddesi, No:18/A, Beyoğlu/İstanbul

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir