Çamlıhemşin’de Yeşilin Doruklarına Kaçış: Ada Bungalov

Çamlıhemşin’de Yeşilin Doruklarına Kaçış: Ada Bungalov

Karadeniz Alkolsüz Oteller - Ada Bungalov

“Bazı yerler için kelimelerin kifayetsiz kaldığını söyler şairler ama içine girdiğinizde belki de kendi cümlelerinizi kurmanız an meselesidir. Bir yaşam önerisi sunuyor size bu coğrafya ve diyor ki ütopyalar güzeldir. Evet; Fırtına Vadisi‘nin kalbinde, uzaklarda ama size bir o kadar yakın aslında bir yer var.” Ada Bungalov bizi ilk bu cümle karşılıyor. İşletmeyi incelediğimizde ise bu şairane sözlerin ne kadar da anlamlı ve yerinde olduğunun farkına varıyoruz.

Karadeniz Alkolsüz Oteller - Ada Bungalov

Doğaya karışmak istiyoruz, toprakla haşır neşir olmak istiyoruz, temiz havayı ciğerlerimizin en uç noktasına kadar solumak, sakin ve huzurlu yaşamı iliklerimize kadar hissetmek istiyoruz. Bunun için bize yardımcı olacak birilerine ihtiyaç duyduğumuzda Ada Bungalov ile karşılaşıyoruz. Rize Çamlıhemşin’de, yeşille mavinin dansına eşlik eden bembeyaz bulutlar altında, bazen ışıl ışıl parlak bir gökyüzü, bazen de dumanlar altında sisli, yağmurlu bir hava eşlik ediyor günlerimize. Tatil diyoruz ya, illa ki deniz-kum-güneş klişesine takılı kalmak gerekmiyor. Bir parça huzur, bolca doğallık, sükunet, rahatlık arıyoruz bazen bunaltıcı zamanlardan kaçabilmek için. Ada bungalov tam da bu beklentilerimizi karşılamak için bizi ağırlamaya gönüllü olarak aday oluyor.

Karadeniz Alkolsüz Oteller - Ada Bungalov

Yöresel lezzetler, güler yüzlü hizmet, keyifli bir tatil

Ada Bungalov’un en çok dillendirilen özelliklerinden bir tanesi birkaç günlüğüne gitmeyi planlayanların bile, gittikten ve keyfini çıkardıktan sonra tatili uzatmaya karar vermesi. Burası gerçekten de bir kere denendi mi bir daha vazgeçilemeyecek mekanlardan. Yemyeşil bir ovanın ortasında, doğal yaşamı tam anlamıyla yaşayabileceğiniz, kümesten yumurta toplayabileceğiniz, yöresel ve sağlıklı ürünlerle hazırlanan kahvaltılıkları ve yemekleri tadabileceğiniz, yörenin yapısına uygun olarak tasarlanan ve inşa edilen üçgen bungalovlarda konaklayabileceğiniz bir yer burası. Ortak alanda daima yanan şöminesi ile de keyifli akşamların mimarı olan işletme, huzurlu bir tatilin kapılarını da sonuna kadar aralıyor.

Karadeniz Alkolsüz Oteller - Ada Bungalov

Günübirlik tur organizasyonları ile bölgeyi karış karış gezebilirsiniz

İşletmenin sunduğu güzel hizmetlerden bir tanesi de günübirlik düzenlenen turlar. Fırtına Vadisi Zilkale-Palovit Şelalesi- Çat köyü- Elevit), Sal ve Pokut yaylaları, Fırtına Vadisi Köyleri (Ortan/Makrevis//Mollaveyis/Çinçiv), Huser yaylası-Avusor yaylası-Avusor buzul gölü, Guntz-Ayder-Tar Deresi-Habak köyü, Palovit Vadisi-Amlakit-Samistal, Yukarı Kavrun-Göller mekanlarını ziyaret, bu turların kapsamı arasında yer alıyor. Dilediğiniz bir rotayı seçerek, turlara katılabilir, bölgenin doğal ve yöresel özelliklerini keşfe çıkabilir, bol oksijenli yürüyüşler yapabilir, muhteşem manzaralara şahitlik edebilirsiniz.

Karadeniz Alkolsüz Oteller - Ada Bungalov

Ada bungalov, doğayla baş başa kalıp, kendinizi dinleyebileceğiniz huzurlu bir tatilin anahtarını ellerinize teslim eden bir işletme. Hareketli yaşamdan ve koşuşturmacalardan uzaklaşıp sakinleşmek istediğinizde, yeşil Karadeniz’in daha önce keşfetmediğiniz noktalarını gezip-görmek istediğinizde ve Karadeniz kültürünü yerinde yaşamak istediğinizde tercih edebileceğiniz ve keyifle ayrıldıktan sonra kendinizi bir sonraki tatilinizi burada geçirmenin planlarını yaparken bulacağınız bu mekanı, gelecek planlarınız arasına şimdiden eklemeniz de bizden size tavsiye.

  • Ada Bungalov İletişim
  • Adres: 2\1 Rize Doğu Karadeniz, 53780 Çamlıhemşin/Rize
  • Tel: 0 464 653 30 70

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *