Burcunuza Göre Dekorasyon Önerileri

Burcunuza Göre Dekorasyon Önerileri

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Tercihleri

YesilTopuklar.com sizler için hangi burçların evlerinde, ne tarz eşyaları tercih ettiklerini ve genellikle hangi renkleri daha çok kullandıklarını araştırdı!

Ev dekorasyonunda hangi burç, hangi eşyaları tercih ediyor? Doğum tarihimizin, zevklerimizi ve dekorasyon tercihlerimizi ne yönde etkiliyor? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık, gelin şimdi birlikte göz atalım…

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Koç Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Koç Burcu kadınının dekorasyondaki en önemli işareti kırmızıdır! Koçlar iddalı dekorasyonlardan yanadırlar. Kaliteli kumaşa sahip tekstil ürünlerini severler. Ayrıca ev dekorasyonunda geniş alan bırakmayı ve hareket edebilecekleri mekanları bolca kullanmayı tercih ederler. İşte Koç burcu için dekorasyon önerilerimiz…

Renkleri: Kırmızı renk hiç kuşkusuz Koç burcunun en favori rengidir. Ateş grubunda yer alan Koçlar bu renge dekorasyonda mutlaka yer vermeleri gerekir. Ancak kırmızının evin dekorasyonunda ölçülü oranda kullanılması gerektiğini unutmayın. Kırmızı bir yastık, abajur veya masa örtüsü kullanabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu: Koçlar özgürlüklerine düşkündürler. Bu nedenle küçük alanlı dairelerde otursanız bile daha minimal mobilya tercihinde bulunarak, kendinize hareket alanı bırakın. Şömineye dekorasyonda yer verin.

Yatak Odası Dekorasyonu: Koç burçları için yatak odası dekorasyonu enerjik ve canlı olmalı. Ancak kırmızı rengin strese yol açabilen etkisi düşünlüdüğü zaman yatak odanızda daha ziyade turuncu tonlarını tercih edin.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Boğa Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Boğa Burçları feminen tasarımları tercih eder. Ev dekorasyonuna hep kadınsı bir hava katmaya çalışır. Kaliteli mobilyaları kullanarak ev dekorasyonunun şıklığını arttırır. İşte Boğa burcu için dekorasyon önerilerimiz…

Renkler: Boğalar rengi toprak tonları ve doğal kahverengiden hoşlanırlar.

Salon Dekorasyonu: Özel bir dekorasyon zevkine sahip Boğalar için salon evin en önemli yeridir. Boğa burçları için çiçekler ise olmazsa olmazlarınız arasında yer alır. Salonunuzda çeşit çeşit renklerde çiçeklere yer vermeyi unutmayın.

Yatak Odası Dekorasyonu: Boğa burcunun en önemli özelliği evine, ailesine ve sevdiklerine düşkünlüğüdür. Bu sebeple yumuşak renklerde mobilyaları tercih ederler. Boğa Burcu yatak odasında özellikle çiçek ve yaprak desenli tekstil ürünlerini kullanırlar.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

İkizler Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

İkizler Burcu diğer burçlarla karşılaştırıldığında ev dekorasyonuna tam anlamıyla hakim olan ve karakterini en iyi şekilde yansıtan tek burç olarak tanımlanabilir. Modern çağın insanı olan İkizler ferahlık ve konforu sever. Tüm canlı renkler onun renkleridir.

Renkler: İkizler Burcu insanını canlı tüm renklerden hoşlanır.

Salon Dekorasyonu: İkizler burcunun karakterini yansıtan mobilyalar ve ilgi çekici aksesuarlar salonunda baş köşede olacaktır. Modern çağın insanı olan İkizler, modern tasarımlarından hoşlanır. Ferahlık ve konforu seven İkizler insanı modern duvar kağıtlarına da bayılır. Renkli ve hareketli alanda pastel tonlarda sade bir halı tercih edilmesi gerektiğini unutmamak gerekir.

Yatak Odası Dekorasyonu: İkizler burcu insanı tasarım ve yaratıcılık konusundaki becerisini dekorasyonda da gösterir ve modern tablolar yatak odası için doğru tercih olur. İkizler burcu yatak odasında fazla mobilyadan ve aksesuarlardan uzak durmalıdır. Yatak odasının bir köşesine koltuk yerleştirmek size iyi gelecektir.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Yengeç Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Yengeçler için pastel tonlar vazgeçilmezdir. Evine aşık ve gayet evcil bir yaşam tarzını benimseyen Yengeç burçları abartısız ama şık bir dekorasyon tercih ederler. İşte Yengeç burcu için dekorasyon önerilerimiz…

Renkler: Su renkleri olan mavi ve turkuazla kendini daha iyi hissedecektir. Ayrıca Yengeç burçları leylak, eflatun tonlarını da dekorasyonda yer vermeyi sever.

Salon Dekorasyonu: Evine aşık olan yengeç burcu için evin en önemli yerlerinden biri salondur. Kırlentlerle dekore edilen geniş koltuklar, yengeç burcu için vazgeçilmezdir. Denizi çok seven yengeçlar deniz manzaralı tablolara düşkündür. Ayrıca salonda gümüş objelere de yer vermeyi severler. Yengeç burçu karmaşıklıktan hoşlanmaz ve fazla kalabalıktan da hiç haz etmez.

Yatak Odası Dekorasyonu: Yengeçler için yatak odası ruhlarını dinlendirkleri özel bir yerdir. Yengeçler yatak odalarında mum, çiçek ve fotoğraflar bulundurmaktan ve ev dekorasyonunda perde kullanmak onlar için çok önemlidir. Yatak odalarında onları hiç şüphesiz bembeyaz bir yatak örtüsü üzerinde pastel tonlarda yastıklar beklemektedir.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Aslan Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Aslan Burcunun simgesi haline gelmiş leopar ve deri ev dekorasyonunda da önemli bir yere sahiptir. Ancak unutulmaması gereken en önemli özelliği ise bir gold rengi aşığı olmasıdır. Her konuda olduğu gibi ev dekorasyonu içinde hiçbir masraftan kaçınmamak onun en büyük özelliğidir. Aslan yattığı yerden belli olur misali Aslan burçları her zaman en iyisini sever ve ister.

Renkler: Hiç kuşkusuz aslan burçlarının en sevdiği renk altın rengidir. Her alanda ihtişamı seven aslan burçları evlerinde de altın ve gümüşün ihtişamından vazgeçemezler.

Salon Dekorasyonu: Aslanlar stil sahibi kişilerdir ve bunu her alanda göstermek isterler. Aslan burçları evlerinde orijinal eşyalara yer vermek isterler. Herkeste olan aksesuarlar onlar için asla uygun olmayacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu: Aslanlar çarpıcı renkleri yatak odası dekorasyonunda da kullanmayı severler. Aslan burçları yatak odalarında da antika mobilyalar, oymalı orjinal koltuklar ve şık aksesuarlardan vazgeçmezler.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Başak Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Başak Burcu insanı tam anlamıyla bir doğa severdir. Başak burcu ev dekorasyonunda ince detaylarla öne çıkar. Her konuda olduğu gibi dekorasyonda da mükemmeliyetçiliği arar. Bu nedenle kaliteli mobilya ve ev tektili ürünlerine yönelir. Sade bir dekorasyondan yana Başaklar için beyaz, gri, bej ve denizci mavisi renkleri doğru bir seçim olacaktır.

Renkler: Başak burçları açık renklerden hoşlanırlar. Beyaz, gri, bej ve denizci mavisi renkleri doğru bir seçim olacaktır.

Salon Dekorasyonu: Başak burçları dekorasyonda sade bir yaklaşım tercih ederler. Minimalist tarzı seven başaklar salonlarını ihtiyaçları olmayan alsesuarlarla doldurmazlar. Doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan başak burçları doğal sabunlar ve mumları severler. Sentetik ürünleri sevmeyen başakların zarif bir dekorasyon zevki vardır.

Yatak Odası Dekorasyonu: Başak burçlarının yatak odalarında natürel bir tarz hakimdir. Başak burçları çiçek veya doğal taş desenli duvar kağıtlarıyla kendilerini daha huzurlu ve güvenli hissederler. Hatırlatmak gerekir ki Başak burcu için en az dekorasyon kadar önemli konu da temizlik ve düzendir.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Terazi Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Terazi Burcu ev dekorasyonunda desen ve renkte kontras arar. Abartılı dekorasyon objeleri, fırfırlı perdeler ve fazla gösterişli aydınlatma ürünleri asla ona göre değildir. Teraziler zamansız mobilyalar ve modayı yansıtan aksesuarları bir araya getirerek mükemmel bir dekorasyon tarzına sahiptir.

Renkler: Teraziler genellikle uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarını tercih ederler.

Salon Dekorasyonu: Terazi burçları salon dekorasyonunda kendileri için hayatta en önemli unsur olan dengeye herşeyden fazla önem verirler. Salon ve oturma alanlarında ise mutlaka bakır objelere yer verirler.

Yatak Odası Dekorasyonu: Terazi burçları huzuru aradıkları yatak odalarına çok önem verirler ve onları dinlendiren renk ve desenleri ön plana çıkarmaktan hoşlanırlar. Teraziler, incelik, zarafet konusunda oldukça ustadırlar ve renk seçiminde pastel renklere ağırlık verirler.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Akrep Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Akrep burcu iddalıdır ve herzaman iddalı olmayı sever. Ev dekorasyonunda tarzını en doğru şekilde yansıtmak ister. Koyu tonlar Akrepler için yeri doldurulmaz renkler olmalı. Şık kadife kumaşlar ve saten kumaşlar ev dekorasyonunda geniş yer tutar. İşte Akrep burcu için dekorasyon önerilerimiz…

Renkler: Gizemden hoşlanan akrep burçlarına iddalı renkleri severler. Akrep burcu kendini dış dünyadan eviyle korur. Akrep burçları ışığın biraz düşük olduğu ortamlardan hoşlanırlar.

Salon Dekorasyonu: Akrep burçları salonlarında gizemli bir dekorasyon tercih ederler. Döşemelerinde ise kadife gibi görkemli ve şık kumaşlardan hoşlanırlar.

Yatak Odası Dekorasyonu: Akrep burçları, fazla ışık almayan, ışığın düşük olduğu romantik ve loş aydınlatmaları tercih ederler. Yatak odalarında kırmızı kadife yada saten yatak örtülerini tercih ederler. Ayrıca koyu renkli perdeler vazgeçilmezleri arasındadır.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Yay Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Gezgin bir ruha sahip Yay Burcu özgür olabildiği zaman mutludur. Bu nedenle ev dekorasyonunda sonderece pratik ve kullanışlı olmalıdır. Kullanışlı ve pratik mobilyalar, büyük yemek masaları, gezdikleri yerlerden aldıkları ürünleri sergileyebilecekleri bir köşe mutlaka evlerinde yerini almalıdır. İşte Yay burcu için dekorasyon önerilerimiz…

Renkleri: Enerjik ve huzuru seven yapısını en iyi yansıtan renklerden olan mor, turkuaz ve mavi tam da Yay burcuna göredir. Mor, turkuaz ve mavi tonlarında döşenmiş mobilyaları severler. Yay Burcu’nun evinde mutlaka farklı ülkelerden şehir ve manzara ya da herhangi bir temada resimleri kullanmak onları mutlu eder.

Salon Dekorasyonu: Seyahat fotoğrafları, rahat yastıklar Yay burcunun vazgeçilmezleri arasındadır. Misafiri ve misafir ağırlamayı çok seven Yay Burçları için büyük yemek masaları olmazsa olmazları arasındadır.

Yatak Odası Dekorasyonu: Özgür ruhlu bir burç olan Yaylar, yatak odası dekorasyonunda da fazla eşya ve aksesuar kullanmayı sevmezler. Tercihlerini sade yatak odalarından yana kullanırlar.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Oğlak Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Oğlak burçları rahat giyim tarzını nasıl severlerse dekorasyon konusunda da rahat ve konforlu evleri tercih ederler. Büyük geniş ve bol minderli bir koltuk takımı onlar için her zaman doğru tercih olacaktır. Vintage objelere her zaman evinin bir köşesinde yer vardır. İşte Oğlak burcu için dekorasyon önerilerimiz…

Renleri: Oğlak burçları, dekorasyonda gri, siyah, kahverengi, yeşil ve koyu toprak tonlarını severler.

Salon Dekorasyonu: Oğlak burçları dekorasyonda uyum ve estetiğe çok önem verirler. Gelenekselliği herzaman seven Oğlak burçları için en kötü tercih modern tarzda mobilyalardır. Evlerinden vintage ve farklı kültürleri temsil eden objeleri kullanmayı severler. Doğal ahşap bir dolap ve eski kitaplarla dolu bir kütüphane tam onların zevkine göredir.

Yatak Odası Dekorasyonu: Vintage mobilya tasarımlarını seven Oğlak burçları, evlerinin de gösterişli olmasından hoşlanırlar. Özel yapım mobilyalar onlar için kusursuz bir tercih olacaktır. Hiç kuşkusuz yatak odasında da tercihleri koyu renkli mobilyalardan olacaktır. Sanat değeri yüksek tablolar Oğlak burcunun vazgeçilmez dekorasyon öğelerinden birtanesidir.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Kova Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Yaratıcı bir ruha sahip olan Kova Burcu, evini sürekli olarak yenilemekten büyük bir haz duyar. Gerek salon, gerek yatak odasında kendine ait hep özel bir köşenin olmasını isterler. Yenilik ve değişiklikten yana olan dâhilerin burcu olan kova bunu evine de yansıtır. Kova burçları rahat bir dekorasyonu tercih ederler ve kural dışı bir dekorasyoncudurlar.

Renkler: Bazen tek bir rengin farklı tonlarıyla da tüm evlerini döşeyebilirler. Ancak genellikle mavi tonlarını severler.

Salon Dekorasyonu: Teknoloji pek çok insanı yorarken Kova burcuna kendini iyi hissettirir. Kova burçlarına önerimiz şu dur ki evlerine bol bol güneş ışığı ve bitki yerleştirmeliler. Neden mi? Çünkü bazen odakar teknoloji ile içiçe yaşarlar ki doğal yaşamı unuturlar. Bu yüzden bir kaç canlı çiçek bulundurmakta fayda var. Sadeliğine ya da teknolojiye düşkünlüğüne rağmen Kovaların gelişmiş bir estetik anlayışı vardır. Seçtikleri az sayıda parçayı da özenle ve mantıklı düşünerek seçerler.

Yatak Odası Dekorasyonu: Kova burcunun yatak odasında mütemadiyen ilgi çekici, göz alıcı detaylar bulunur. Yatak örtüsünden perdesine kadar kova burçları farklı olmalıdır. Zaten onun işi şaşırtmaktır.

Burcunuza Uygun Dekorasyon Önerileri

Balık Burcu Dekorasyon Önerilerimiz

Su grubu olan Balık Burçları için ışıltılı bir ev dekorasyonu kaçınılmazdır. Balıklar romantik tarzı ile dikkat çeker. Romantik bir ev dekorasyonu onun rahat ve şık tarzına uygundur. Mavinin tüm tonları, leylak, mor, yeşil ve ışıltılı renkler Balık kadınının vazgeçilmezleridir.

Renkler: Açık deniz yeşili ve ışıltılı tonlar Balık burcunun en sevdiği tonalrdır.

Salon Dekorasyonu: Kendisini daha huzurlu ve daha mutlu hissetmek için duvara posterler ve resimler asmayı ihmal etmezler. Geleneksel bir dekorasyon anlayışına sahiptirler. Ev dekorasyonunda uçuk kaçık parçalardan bir şeyler elde etmeyi severler. Onların evine gelenler, kendilerini en az kendi evlerindeki kadar rahat hissederler.

Yatak Odası Dekorasyonu: Balık burçlarının yatağının çok büyük bir önemi var. Yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalı, cafcaflı çarşaflar ve koza gibi görünen kaşmir bir örtü. Bu sıcak mekan sizi yansıtmadığı sürece mutlu olmayacaksınız. Odanız düşler ülkenize giriş noktanızdır ve bütün güzel fikirler aklınıza burada gelir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir