Bartın’ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Bartın’ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Küre Dağları 2018

Dört mevsim tatil yapılabilen yerler, her mevsim bir başka güzel ve cazibeli olan mekanlar en çok sevdiklerimiz ve yıl boyu en çok tercih ettiklerimiz oluyor. Kışın beyaz örtüyle, sonbaharda sarı, yeşil dökülmüş yapraklarla ve huzur verici yağmurlarla, ilk baharda gürül gürül akan serin sularla, yazın ise sıcacık güneş ve pırıl pırıl bir havayla bizi manzaraya ve doğaya doyuran böylesi mekanlara da en çok Karadeniz’de rastlıyoruz.

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Dört bir yanı turistik cennet olan ülkemizin tartışmasız en güzel manzaralara ev sahipliği yapan ve yeşil denince ilk akla gelen bu bölgesinde ise her mevsim dinlenmek, zinde ve sağlıklı hissetmek için kaçırılmaz fırsatlar sunuluyor. Bu seferki yazımızın konusunu ise tam olarak bu tariflere uyan bir işletme oluşturuyor: Küre Dağ Evi.

Küre Dağları 2018

Bartın ilinin Ulus İlçesi’ne bağlı Aşağıçerçi Köyü’ndeki Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan ve doğayla kucaklaşmak isteyenlerin kaçıp sığındığı bir liman olarak yıllardır hizmet veren bu mekan, yemyeşil doğası, tertemiz havası, organik ve sağlıklı yaşamı ile gidenlerin vazgeçilmezi haline geliyor ve bir sonraki tatil planının baş rolünü oluşturuyor. Otelle ilgili detaylar, bulunduğu çevre ve yapılabilecek aktiviteler ise yazımızda yer alıyor. İşte her yönüyle Küre Dağ Evi

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Gezmeyi sevenlerin vazgeçemediği bir yer

Tatil anlayışı durmaksızın gezmek olanlara da sakince oturup doğanın keyfini sürmek olanlara da hitap eden bir yer.
Küre Dağ Evi bulunduğu lokasyon itibariyle Amasra’ya 1 saat, Safranbolu’ya ise 1.5 saat uzaklıkta bulunuyor. Karadeniz’in bu şirin ve nev-i şahsına münhasır şehirlerine bu derece yakın olması da kısa zamanda çok yer gezip, çok şey görmek isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Doğanın keyfini sürün

Şehir yaşamından kaçıp, biraz doğayla baş başa kalmak isteyenler için ise hiç bir yere ayrılmadan, burada mavinin ve yeşilin keyfini sonuna kadar sürmek mümkün. Köy yaşamını deneyimleyebilme ve organik sebze ve meyveler ile beslenebilme imkanına sahip olma ise tercih edenlerin yanına kar kalıyor. Bir yanda akan dere, bir yanda yemyeşil bir ortam, bir yanda da kuş cıvıltıları eşliğinde fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamanızı ve dinlenmenizi sağlayan bu otel, bahçedeki sevimli köpekler, oyuncu kediler, tavuklar ve ördeklerle de kendinizi doğal hayatın tam ortasında bulmanızı sağlıyor.

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Bahçeden sebze ve meyveler, el yapımı lezzetler

Küre Dağ Evini ziyaretçileri tarafından en beğenilen özelliklerinden bir tanesi bahçesinden toplanan doğal ve organik meyve ve sebzelerin yemeklerde ve kahvaltılarda önünüze geliyor olması. Böylece günlük yaşamlarında market meyve-sebzesi yemek zorunda kalan şehir insanı için gerçek ve doyumsuz lezzetlere kavuşma sağlanıyor. Ayrıca ev yapımı reçeller, tereyağı, yoğurt, peynir ve bahçedeki tavuklardan ödünç alınan yumurtalar tam anlamıyla bir köy kahvaltısı yapmanızı sağlıyor.

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Temiz ve konforlu konaklama

Konaklama için seçilen mekanların ilk eleyici faktörü olan temizlik ve konfor ise burada üst düzeyde sağlanıyor. Köy yaşamı deneyimlemek isterken konforunuzdan ve temizlikten fedakarlık etmeniz beklenmiyor. Size ise hiç bir şeyi düşünmeden, mekanın ve temiz hava ile muhteşem doğanın keyfini sürmek kalıyor.

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

Geri dönmek istemeyeceğiniz bir tatil

Karadeniz’in şirin ve kendi halinde şehri Bartın’ın muhteşem doğası ve sükunetiyle ruhunuzun derinliklerine işleyecek yeri Aşağıçerçi Köyü’ndeki Küre Dağ Evi, köy hayatını deneyimleme fırsatı sunarken, rahatınızı da düşünüyor ve size reddedemeyeceğiniz fırsatlar sunuyor. İşletme tarafından sağlanan ücretsiz bisiklet imkanı, doğa yürüyüşleri, diğer turistik şehirlere yakınlığı ve organik bahçesi ve mutfağı ile geri dönmek istemeyeceğiniz bir tatil ve dinlenme imkanı sağlıyor.

Bartın'ın Küre Dağ Evinde Köy Hayatını Deneyimleme Fırsatı

  • Küre Dağ Evi İletişim:
  • Adres: Aşağıçerçi Köyü, Yukarı Mahalle, No:21, Ulus/Bartın
  • Tel: (0378) 416 19 80

Mekan ve Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir