Alkolsüz Balık Restoranı: Ohri Balık Florya

Alkolsüz Balık Restoranı: Ohri Balık Florya

Hiçbir kolesterol kaygısı taşımadan şiş-içli köfte ve kıyma kebabını dilediğiniz zamanda istediğiniz kadar yemek ister miydiniz? ‘Ah nerede?’ diye düşünüyorsanız hemen söyleyeyim: Florya’da. Yaklaşık bir yıl önce açılan Ohri Balık’ta bahsettiğimiz lezzetlerin hepsini balık haliyle bulabilirsiniz. Masanıza gelen içli köfte de, kebap da, şiş de balıktan! O zaman kim tutar sizi bunları tatmaktan…

Önce mekanın bu isminin nereden geldiğini açıklayayım. Ohri, Makedonya’da yer alan gölün adı. Mekanın sahiplerinden Kenan Güler, hem doğduğu bu bölgenin hem de o gölde çıkan balıktan dolayı Ohri ismini seçmiş. Haliyle oldukça dikkat çekiyor. Zaten çekmemesi de mümkün değil. Çünkü Florya’dan alkollü balıkçıların içindeki tek alkolsüz yer Ohri Balık. Böyle olunca da ailelerin tercih ettiği bir yer haline gelmiş kısa zamanda.

Göl ile denizin tam buluşma noktasında nefis bir manzaraya da sahip olan Ohri Balık, manzarasının letafetini yediğiniz balığa da yansıtıyor. Elbette dönemsel olarak değişmekle birlikte şu an çupra, levrek, kalkan, istavrit, hamsi gibi lezzetleri tatmanız mümkün. Dikkatimi çeken en önemli özellik çeşit ve sunumda oldukça güzel bir standart tutturmuş olmaları. Zira Ohri Balık’ta tuzda balıktan sütte balığa, kiremit balıktan kâğıtta balığa kadar birçok alternatif pişirme teknikleri uygulanıyor. Her birinin lezzetinin bambaşka olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Özellikle balık kebabına, balık içli köftesine ve kiremitte sunulan balığın lezzetine bayıldım. Balığın pişirilmesinden sunumuna kadar her şey dört dörtlüktü. Yalnız levrekten yapılan balık çorbasını biraz ağır buldum. Bu çorba üzerinde birkaç küçük değişiklik gerekiyor bana kalırsa.

Alkolsüz balık lokantası tercih eden insanlara seslenen ve gece 23.30’a kadar açık olan Ohri Balık, mekan olarak da oldukça büyük bir yer. Bir kere denizi ve gölü izleyebileceğiniz terası harika. Orta katta 150 kişi, terasta ise 125 kişiyi ağırlaması nedeniyle özel toplantı ve organizasyonlar için de düşünülecek bir yer konumunda. Özellikle yaklaşan Ramazan nedeniyle iftarda burada yer bulmanın oldukça zor olacağını düşünüyorum. Çünkü sağlıklı ve hafif bir iftar yapmak isteyenler için tercih edilecek yerlerin başında gelecek Ohri Balık. Balık çorbası ile başlayacağınız Ramazan menüsünde içerisinde kılıç balığı şişi, levrek fleto, balık kebabı, balık böreği gibi lezzetler bulunan karışık ızgara tabağının yanında salata, içecek, tatlı ve meyveden oluşan bir lezzet sizi bekliyor olacak.

Balığın kalbimize, beynimize, çocukların gelişimine, bağışıklık sistemimize çok faydalı olduğunu söyleyip dururuz hep. Ama nedense buna karşılık çok az balık tüketiriz. Umarız Ohri Balık, bu nefis lezzete adım atacağınız ve balıktan zevk alacağınız yerin başlangıcı olur.

Bu Lezzete Takılın

 • Özel lezzetler arıyorsanız, tuzda balığın tadına bakmalı, balık içli köftesini mutlaka denemelisiniz.
 • Balık çorbasında birkaç tat değişikliğine gidilmesi sağlıklı olur kanaatindeyim. Kıvam ve lezzet noktasında birtakım düzenlemeler gerekiyor.
 • Alkolsüz hizmet veren Ohri Balık‘ta çocuklar için çok büyük bir oyun alanı da bulunuyor. Siz afiyetle yemeğinizi yerken, çocuğunuz burada vakit geçirebilir. Tabii balık hamburger, patates kızartması ve meyve suyundan oluşan çocuk menüsünü de unutmayalım.
 • Mekanın otopark sorunu yok, bay ve bayan mescidi mevcut.
 • Dilerseniz balığınızı ev ve işyerinize sipariş verebilirsiniz. Elbette Avcılar, Küçükçekmece ve Ataköy gibi yakın semtlerde iseniz…
 • Sonuç olarak sakin bir gün ve lezzetli bir yemek keyfi yaşamak istiyorsanız adresiniz belli…

Ohri Balık

Adres: İstanbul Cad. No: 25 (Menekşe Plajı civarı) Florya-İstanbul
www.ohribalik.com.tr

2 Yorum Bulunuyor

 • 2011-12-09 | Permalink |

  Ohri balık tek kelime ile mükemmel bir yer.Kalite,temizlik hizmet hepsi harika.Nişanlım ile beraber bir sitesinden fırsat alıp gittik.Önceleri çok kuşkuluyduk çünkü fırsatlar her ne kadar reklam amaçlı olsa da fırsat alarak gittiğiniz yerlerde hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Ohri balık kesinlikle öyle değildi.En başta çok sıcak bir şekilde bir bay ve bir bayan karşıladı bizi ve masaya kadar eşlik ettiler.Servis garsonlar çok iyiydi.Yemekler balıklar zaten çok lezzetliydi.En önemlisi temizlikte gerçekten çok iyiydi.Kusursuz bir balık ziyafeti çektik.Fırsat kodlarına dahil olan menü haricinde bir sürü leziz yemekler tattık ve ekstra ödememiz gereken bir tutar olduğunu düşündük ama bizden hiçbir ekstra talep etmediler.Gerçekten ailece gidelebileceğiniz nezih sakın bir yer.Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

 • Emel
  2016-07-24 | Permalink |

  Bu yer kapanmış.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *