Tesettürlü Gelinlik Diktirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettürlü Gelinlik Diktirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettürlü gelinlik diktirilirken nelere dikkat edilmeli?

Nurbanu İzgi (Gelinlik tasarımcısı): “Gelinlik diktirilmeden önce mutlaka ön beğeni oluşturulmalı. İnternet sitelerindeki, dergilerdeki, modaevlerindeki gelinlikler incelenmeli. Ön beğeniye en yakın gelinlikler modaevlerinde denenmeli.

Gelin adayları gittikleri yerlerde tesettürlü gelinlik bulamasalar bile, açık gelinliklerin fiziklerine, boylarına, duruşlarına, kişiliklerine yakışıp yakışmadığını kontrol etmeli. Böylelikle bedenini tanıyan gelinlerin zihinlerinde, aşağı yukarı ne istedikleri belirir. Sonrasında fiziğe ve beğeniye uygun modeller tasarlanır. Şunu bilmeliler ki beğenilen her şey dikilebilir. Yeter ki doğru adresi bulabilsinler. Bunu anlamak için dikimevlerindeki gelinliklerin dikişleri, kumaş kaliteleri kontrol edilebilir.

Gelinliklerde omuzların ve göğüs yüksekliğinin tam oturması en önemli ayrıntılar. Her gelinin kendi ölçülerine özel dikim yaptırması en sağlıklı sonucu verir. Hazır straplez gelinlikleri kapattırmak yerine beğenilen modelin ölçüye uygun dikilerek tesettüre uyarlanması daha yerinde olur. Duvakta önemli olan ise gelinliği kapatmayan, ortaya çıkaran seçimlerin yapılması. Aksesuarlar da gelinliğe uygun tercih edilmeli.”

Yorumlar

“Tesettürlü Gelinlik Diktirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?” için bir yanıt

  1. Takoua dedi ki:

    hello, i live in paris and i would like to know if you have a shop here or is there any way to get my gelinlik tesetturlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir