5 Muhafazakar Aile Tipi İçin 5 Tatil Önerisi

5 Muhafazakar Aile Tipi İçin 5 Tatil Önerisi

Muhafazakar Tatil Önerileri

Tatil dendiğinde her kesin zihninde farklı bir fotoğraf canlanır… Kimisi için hamakta kitap okumak ideal tatili tanımlarken, kimisi için doğa gezileri yapmak ya da tarih kokan beldelerde kültür turu yapmak olabilir.

Cebinizdeki rehberiniz olarak işinizi kolaylaştırmak için 5 muhafazakar aile tipi için 5 farklı tatil önerisi hazırladık. Hepsinin ortak noktası ise inanç değerlerine uygun düşünülmüş olması. Şimdi gelin unutulmaz bir tatil için sizin ailenize uygun ideal tatil hangisi birlikte keşfe çıkalım.

Muhafazakar Tatil Önerileri

1. Çocuklu Geniş Muhafazakar Aileler

Yaz Tatili: Birden fazla çocuk sayısına sahip aileler için tatil planı yapmak belki biraz daha zor olabilir, ama imkansız değil. Dikkat edilmesi gereken konu hem çocukların keyif alabileceği hem de ebeveynlerin hayalindeki tatili yaşayabileceği ortak bir noktada buluşmak. Çocuklu aileler için otel tatili belki de en iyisi. Çocuk oyun alanlarının, animasyon gösterilerinin ve aquaparkın bulunduğu oteller sizin için doğru bir seçenek olabilir.

Muhafazakar Tatil Önerileri

Çocuklu ailelerin otel tercihlerinde dikkat etmeleri gerekenler; otel odasının denize, havuza ve oyun parkına uzaklığını öğrenmek, sahil şeridinin 1 metreyi aşmayan, temiz ve çok derin olmayan ince kumlu olup olmadığını kontrol etmek. Çocuklarınız otelin bu hizmetlerinden yararlanırken siz de kendinizle baş başa kalabilir ve kendinize iyi gelecek aktivitelerle tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Muhafazakar Tatil Önerileri

Kış Tatili: Kış tatilinde kayak otelleri yine ideal bir seçim olabilir. Dikkat etmeniz gerekenler ise otelin pist alanına uzaklığını kontrol etmek ve çocuklara özel kayak pisti olup olmadığının bilgisini almak. Kış tatillerinin çocuklar için apayrı bir eğlence alanı olduğunu unutmayın ve onlarla birlikte dev  kardan adamlar yaparak çocuklarınızla keyifli tatil anıları biriktirmeye çalışın.

Muhafazakar Tatil Önerileri

2. Doğa Tutkunu Muhafazakar Aileler

Yaz Tatili: Tatil planı yaparken beş yıldızlı otellerin ışıltısına asla aldanmayın! Çünkü siz tam bir doğa aşığısınız. Kalabalık otellerin monotonlaşan rutini hiç de size göre değil. Sizin tek ihtiyacınız olan az sayılı odalara sahip butik oteller. Özellikle Kaş, Feyhiye, Antalya  çevresinde bulunan butik oteller size hayalinizdeki tatil imkanlarını sunabilir. Oda-kahvaltı şeklinde hizmet sunan butik oteller sayesinde gündüz çevrede keşif turları yapabilir, akşam üstü bulunduğunuz bölgenin yöresel lezzetlerini farklı mekanlarda tadabilirsiniz.

Muhafazakar Tatil Önerileri

Kış Tatili: Doğa tutkunlarının sonbahar ve kış aylarında en çok tercih ettiği yerler Rize, Bolu, Sapanca ve Kaz Dağları oluyor. Bu bölgelerde keyifli doğa yürüyüşleri yapabilir, şehrin tüm stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Muhafazakar Tatil Önerileri

3. Tarih Tutkunu Muhafazakar Aileler

Yaz ve Kış Tatili: Tatilden kastımız elbetteki sadece deniz-kum-güneş değil. Özellikle tarih meraklıları için de alternatif geziler ideal bir tatilin kapılarını aralayabilir. Mardin, Kuşadası, Kapadokya, Antakya gibi şehirlerin büyülü tarihi içinde kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Muhteşem mimari eserler, müzeler, tarihi yapıtlar ve camiler size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatabilir.

Muhafazakar Tatil Önerileri

4. Yeni Evli, Genç Muhafazakar Aileler

Yaz Tatili: Yeni evli çiftler henüz iki kişilik bir aile olmanın avantajlarını kullanarak dinamik bir tatil planı yapabilirler. Her ne kadar soğuk kış günlerini yaşıyor olsak da son zamanların trend tatil alternatifinden bahsetmeden geçmek istemeyiz. Yeni evli genç çiftler son zamanlarda sıcak bölgelerde tekne kiralayarak mavi yolculuğa çıkmaktan çok hoşlanıyor. Diledikleri lokasyonlarda durup gezintiye çıkmak ve diledikleri koylarda denizin keyfini çıkarmak tam da onlar için. Marmaris, Alanya ya da Kemer civarında kadın kaptan eşliğinde tekne kiralayarak hem denizin ve yeni keşiflerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Muhafazakar Tatil Önerileri

Kış Tatili: Malum önümüz kış ve henüz kış tatili planı yapmadıysanız önerilerimiz tam da size göre. Yarı yıl tatilinde sıcak bölgelere gitmek yerine beyaz karın tadını çıakrmak isteyen yeni çiftler için kayak otelleri ve günübirlik kiralanan dağ evleri ideal bir kış tatili seçeneği olabilir.

Muhafazakar Tatil Önerileri 2017

5. Geleneksel Muhafazakar Aileler:

Yaz ve Kış Tatili: Şimdiye kadar bahsettiğimiz tüm öneriler ya günümüzün tatil anlayışını  ya da kalıplaşan tatil  alternatiflerini kapsıyordu. Fakat şimdi herkesin çok iyi bildiği ve büyüklerimizin sıklıkla yaptığı geleneksel bir tatil anlayışından bahsetmek istiyoruz. Büyüklerimizin her kısa ya da uzun tatil döneminde memlekete gitme arzusunu hatırlamayanımız yoktur. İşte siz de bu geleneği devam ettirebilirsiniz. Köklerinize dokunmak, atalarınızın doğup büyüdüğü diyarlara yolculuk yapmanın vakti gelmedi mi? Hatta belki de atalarınızın yaşadığı şehrin sokaklarını, başka bir gözle gezerek tatilinize farklı bir boyut katabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir