2016’da Kemerleri Sıkıyoruz!

2016’da Kemerleri Sıkıyoruz!

2016 Kemer Modası

2016 yazında kemerlerimizi sıkıyoruz. Hemen telaşa kapılmayın. Kastettiğimiz şey ekonomi bazında değil gayet modasal bir mevzu.

Ne giyersek giyelim, kemerleri sıkalım. İnce beli vurgulamak -ya da beli ince göstermek- 2016 yazının trendleri arasında. Zaten dünya markalarının defilelerinde de sıkça görmüştük bunu.

2016 Kemer Modası

Kıyafetlerinize farklı bir hava katarken, belinizi vurgulayıp şık bir görünüm elde etmenin en önemli yolu olan kemerleri nasıl kullanmalıyız? İnce uzun şallar ile birlikte kullanabildiğimiz gibi tek başına da ister elbiselerin üzerine ister eteklerin üzerine ve hatta abayalar ile birlikte de kullanılabilir. Kemeri sadece düz şekilde değil, düğüm şeklinde de bağlayabilirsiniz. Bu tarz bağlamak en sade kombininize minimal hareketlilik katacaktır.

2016 Kemer Modası

Bilindiği üzre kemerler de bedenlere göre ölçülüdür. Size göre en ideal bedende olan kemeri bulmak için kemerin ortasındaki deliği kullanın. Ortadaki delik belinize uyuyor ise satın alın. Kısa kemer -daha doğrusu son deliği- kullanmak üzerinizde emanet gibi duracaktır. Büyük kemer kullanmanız da seneye de giyerim mantığı ile eşdeğerdir.

2016 Kemer Modası

Uyarı! Ne giyersek giyelim kemerleri sıkalım dedik yukarıda ama bu tabii ki lafın gelişi. Dar pantolon üzeri tunik üzeri kemer görüntüsünü görmek istemiyoruz!

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir