Keyifle Geçireceğiniz Bir Yaz Tatili Planlayın

Keyifle Geçireceğiniz Bir Yaz Tatili Planlayın

Yaz Tatili Planları

Yorucu sınav dönemleri, yetiştirilmesi gereken ödevler, uykusuz geceler geride kaldı. Önümüzde upuzun bir yaz tatili var. Üstelik bu kez tatil, Ramazan ayının bereketi ile başladı. Programsız geçirilen tatillerin, tatminsizlikle sonlandığına defalarca şahit olmuşsunuzdur. “Yapmak istediğim bir sürü şey vardı, nasıl geçti koca tatil…” diye sızlanmamak için, bu kez önleminizi baştan alın.

Uzun yaz günlerini, yapmaya bir türlü fırsat bulamadığınız şeyleri gerçekleştirmeye ayırın. Yaz tatilinizi verimli geçirmek ve her gününü keyifle sonlandırmak sizin elinizde. Hadi şimdi kağıt kalem alın ve tatilinizi en ince detayına kadar üstünde düşünerek planlayın. Eylül ayında okula dönmeden önce kendinizi daha enerjik ve üretken hissetmenizi sağlayacak maddelere, tatil planınızda sıklıkla yer vermeyi unutmayın.

Yaz Tatili Planları

İçsel huzurunu güçlendirin!

Bu yaz tatilini, içsel huzurunuzu inşa edecek birbirinden değerli çalışmalara ayırabilirsiniz. Bu çalışmalardan biri, ilim öğrenmek olabilir. Dinimiz hakkındaki kulaktan dolma bilgilerden kurtulmanın vakti geldi de geçiyor.

Daha bilgili ve kendinden emin biri olmak için bu yaz bol bol okumalar yapın. Kur’an-ı Kerim’in mealini ve tefsirini anlayarak okumak için günlük bir plan yapabilirsiniz. Okul döneminde okumaya bir türlü vakit bulamadığınız o siyer kitabını elinize alın ve Peygamberimizi yakından tanımak için sayfaları ağır ağır çevirin.

Yaz Tatili Planları

Yazlıklar güzel, dede-nine evleri daha güzel…

Denize girmek, kumsalda uzanıp; yorucu geçen bir senenin ağırlıklarını geride bırakmak hepimizin hakkı. Bu yaz tatilinde programınıza, doğduğunuz topraklara gitmeyi ve oradaki aile büyüklerinizi ziyaret etmeyi ekleyin. Bunu annenizi babanızı susturmak için değil, kendinizi ödüllendirmek için yapın.

Dünyaya gelmenize katkı sağlayan insanları yakından tanımak, köklerinize dokunmak, onlarla vakit geçirmek sizi olduğunuzdan daha bilge bir insan yapacaktır. Onların duasını alarak gücünüze güç katın. Doğduğunuz şehrin sokaklarını başka bir gözle gezin. Sanki ilk kez geldiğiniz bir yermiş gibi, gezintilere çıkın. Elinizde bir sürü güzel anıyla döndüğünüze hayret edeceksiniz. Hatta, yakın arkadaşlarınızı davet ederek, onlara farklı bir tatil deneyimi yaşatabilirsiniz.

Yaz Tatili Planları

Kalbinize yakın bir ziyaret: Umre

Her duyduğunuzda iç çektiğiniz Umre ziyareti için, bu yaz tatili mükemmel bir zamanlama olabilir. Tur şirketlerinin yaz kampanyalarına bakarak, bütçenize uygun bir Umre ziyareti yapabilirsiniz. Arınmak için en güzel yol olan, kutsal topraklar ziyareti yaz tatilinizi anlamlandırmaya yeter.

Yaz Tatili Planları

Yaz kurslarıyla becerilerinizi artırın!

Yaz tatilinde şehir dışına çıkmanız zor görünüyorsa bulunduğunuz yerdeki kurslara giderek tatilinizi doldurabilirsiniz. İngilizce, Arapça, Osmanlıca kurslarından birine giderek, yabancı dilinizi geliştirebiliriz. Eğer sanata ilgi duyuyorsanız ebru kursu, hat kursu, filografi kursu gibi bir alana yönelebilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

“Keyifle Geçireceğiniz Bir Yaz Tatili Planlayın” için bir yanıt

  1. Bir yorum dedi ki:

    Nihayet guzel yazilar yazilmaya baslanmis. Devami gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir