Zamansız Tonlarla 5 Adımda Yazlık Stil Oluşturma Rehberi

Zamansız Tonlarla 5 Adımda Yazlık Stil Oluşturma Rehberi

Yaqa Official Elbise - Touche Elbise (Betül Gedik)

Yaz mevsiminin zamansız tonları, güneş ışınlarıyla barış ilan ederken stillerin gücünü yükseltiyor. Beyaz, bej, kahve ve haki gibi kombinlerin vazgeçilmez isimleri, özellikle tesettürlü kadının eforsuz kombinlerinde joker rol oynuyor. Tüm bu renklerle kolay stiller oluşturmak için izlemeniz gereken 5 adım var.

Bohem, Şık, Cool: Beyazla Her Stile Geçiş Yap

Kavurucu sıcakların süper kahramanı beyaz kıyafetler, her stile geçiş yapmayı bilen tavırlarıyla çok seviliyor.

Kevser Sarıoğlu Elbise

Farklı detay ve aksesuarlarla bir araya gelerek anında mesajını değiştiren tasarımlarla, bu rengin uyumlu halinden güç alın. Mesela, beyaz uçuş uçuş bir elbiseyi kahverengi aksesuarla bohem; gök mavisi, pudra gibi nötr tonlar ve terliklerle cool; beyaz, bej gibi nötrler ve topuklularla şık kombinlemek mümkün. Şıklık dozunuza baş rolünüz beyaz kıyafetiniz değil, tamamlayacılarınız karar verecek.

Motto Official Tunik (Hülya Aslan)

Ferah ve Elegan: Baştan Aşağı Bej

En basit yazlık parçaları bile bir araya getirerek havalı bir stil oluşturmanız mümkün. Bunun içinse yolunuz bej renginden geçiyor. Beyaz kadar göz almayan oldukça naif olan bu ton, tesettürlü kadının sıcak günlerde kurtarıcısı oluyor. Her renkle uyum sağlasa da elegan duruşunu baştan aşağı kendiyle göstermeyi seven rengimiz, zamansızlığını en havalı haliyle yansıtıyor. Fazlasıyla sade uzun bir bej tunik, şal ve ayakkabıyla bile nasıl şık duracağını her defasında kanıtlayan baş rolümüz, yaz dolaplarını ele geçiriyor.

Motto Collection Kimono&Pantolon (Betül Yıldırım - Feyza Demirer)

Kahvelerle Sıcak Bir Yaza Selam

Zamansız tonlardan kahveler, tesettürlü kadının kolay bir yazlık stil oluşturması için göz kırpıyor. Koyu olması nedeniyle kimilerinin yaz günlerinde pek sıcak bakamadığı bu renk, incecik kumaşlarla mevsime harika uyum sağlıyor. Mutlaka keten, pamuk gibi organik dokulardan seçmeniz bu renk özellikle kaftan, kimono gibi dış giyim ürünlerinde çok iyi görünürken şal ve sandalet seçimlerimde de kurtarıcı oluyor. Beyaz, bej gibi diğer zamansız tonlarla uyumu güçlü olan kahveler, yine doğal kumaşlı siyah parçalarla da eşleşme güzelliğini bohem duruşuna borçlu.

Arse Collection Elbise ve İkili Takım (Harmandalı Ahsen)

Hakinin Doğal Neşesinden Faydalanın

2021 yaz koleksiyonlarında yeşilin en doğal tonları kendini sevdiriyor. Tabii onun bu kadar ilgi görmesi bir sezona bağlı değil. O da diğer saydıklarımız gibi tam anlamıyla ‘zamansız bir ton’. Yazlık stillere çok iyi gelen hakiler, hem enerjiyi diri tutmasıyla hem de zarif halleriyle mutlaka farklı şekillerde kombinlenmeli. İlk olarak haki bir elbiseyi nude tonlardaki bir babet ve şal ile kombinleyip sakin ve şık görünüm yansıtmalı. Hakiyi biraz daha enerji ve sportif stile yaklaştırmak için de çözüm basit. Haki spor bir takımı, saks mavi şal ve sarı çanta ile eşleştirmeli.

Allday Gömlek - Yelek (Şeyda Ateştepe)

Allday Gömlek
Allday Yelek

Karıştır!

Beyaz, bej, kahve, haki… Saydığımız tüm zamansız tonların tesettürlü kadının dolabındaki yeri başka. Öyle ki hepsiyle ayrı ayrı olduğu gibi; bir arada da çok iyi duruyorlar. Kahverengi gömlek, bej yelek, beyaz bol pantolon, haki şal. Kat karıştır, yaz stiline eforsuz ve ikonik bir kombinle uyum sağla.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir