Zahir Art Cafe, Kuzguncuk’un Tarih Kokan Adresi

Zahir Art Cafe, Kuzguncuk’un Tarih Kokan Adresi

Alkolsüz Mekanlar Kuzguncuk Zahir Art Cafe

Beykoz`da oturmalı
Beykoz`da çalışan adam.
Fakat Kuzguncuk şirin yerdir…

Nazım Hikmet’in nostalji kokan bu dizeleri Kuzguncuk’a yolumuzu düşürmemizde büyük katkısı oldu. Şirinliği, tarihi evleri ve huzur dolu sokakları arasına kendimizi bırakmak isteyerek yollara düştük. Tabii bu yolculukta uğramak istediğimiz Kuzguncuk alkolsüz mekanlarının notlarını da yanımıza alarak…

Alkolsüz Mekanlar Kuzguncuk Zahir Art Cafe

Ahşap evlerin sıralı olduğu sokaklardan geçerek ilk durağımız olan Zahir Restaurant‘da mola verdik. 1950 yılından günümüze kadar muhafaza edilen tarihi bir binanın içerisinde yer alan Zahir Restaurant, keyifli yemek sofralarının kurulduğu bahçesi ve iç mekan ile birlikte daha ilk bakışta bizden tam not aldı. Yemek çeşitlerinin zenginliği ise yorgunluğumuzu atmamıza yetti.

Ne Yemeli?

Kuzguncuk Zahir Restaurant, tarih kokan ambiyansına uygun bir menü sunuyor. Osmanlı yemekleri, ızgara ve zeytinyağlı çeşitleri mekanın en sevilen lezzetleri arasında. Diğer mekanlardan farklı olarak saat 15:00’a kadar 25 çeşitten oluşan bir kahvaltı sofrası cezbediyor.

Alkolsüz Mekanlar Kuzguncuk Zahir Art Cafe

Et kesimi noktasında son derece hassas olduklarını belirten işletme sahipleri, et ürünlerini bizzat Çanakkale’den temin ediyor ve helal kesim konusunda oldukça titiz davranıyorlar. Şerbetlerden, et çeşitlerine, farklı kebap çeşitlerinden Dukan ve Karatay diet menü konseptine kadar her damak tadına ve her forma uygun lezzetler Zahir Restaurant’da sizleri bekliyor.

  • Zahir Restaurant İletişim:
  • Adres: Kuzguncuk mahallesi icadiye caddesi no:67 İstanbul
  • Telefon: 0216 310 03 02

Alkolsüz Mekanlar Kuzguncuk Zahir Art Cafe

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir