Yoksa Siz Hala Yaz Aksesuarlarının Farkında Değil misiniz?

Yoksa Siz Hala Yaz Aksesuarlarının Farkında Değil misiniz?

2016'nın En Favori Aksesuarları

Statement kolyeler “out” zarif kolyeler “in”

Neredeyse iki sezondur yaz ve kış mevsimlerinde devam eden büyük ve abartılı kolyeler yerini daha hareketli ve zarif kolyelere bırakıyor. Büyük ve abartılı takılar sanki insanı olduğundan daha hantal ve kaba gösteriyor. Bir kadının zarif ve narin gözükmesinden yana olduğum için statement takıların bu yaz rafa kalkacağını bilmek beni sevindirdi. Aman ha sakın artık modası geçti diye aksesuarlarınızı elden çıkarmaya çalışmayın! Moda tekerrürden ibarettir. Bir gün mutlaka bu trend yine geri gelecektir.

2016'nın En Favori Aksesuarları

Floral ve meyveli broşlar

Takıldığında kıyafeti görsel ziyafete dönüştürdüğüne inandığım yaka iğnesi yani broşlar, uzun yıllardır kaybettiği popülaritesini bu yaz tekrar kazanıyor. Hemen hemen her tarzda kullanılabilir olması broşları daha da cezbedici kılıyor. Eğlenceli olanı da var, romantik olanı da… Ama unutmayın bu yaz daha çok çiçekli ve meyveli broşlara eğilim var.

2016'nın En Favori Aksesuarları

İncecik kemerler

Louis Vuitton ve Michael Kors gibi dünya markalarının başlatmış olduğu kemerleri değişik formlarda takma trendi neredeyse 2011 yılından beri devam ediyor. Bir trendin bu kadar uzun süre devam ediyor olması mucize olmalı değil mi? Popülaritesini kaybetmeyen bir trend haline geldiyse bu demek oluyor ki zamansızlaşan parçalar arasına girmeye doğru gidiyor demektir.

Geçtiğimiz sezonlara nazaran kemer çok daha inceliyor. Tuniklerin, elbiselerin hatta hırkaların üzerine gelişi güzel bağlayarak kullanmanız bu trendi yakalamanız için harika bir yol. “Kablo kemer” olarak da karşınıza çıkması muhtemel olan bu trend ile bence bu yazın keyfine diyecek yok.

2016'nın En Favori Aksesuarları

Çeşit çeşit çantalar

Trend kovalamayı sevenleriniz varsa bu paragrafta yazacaklarım tam size göre. “Aman Allah’ım!” dedirtecek modellerin olduğu çantalar eğlenceli olduğu kadar benim için komik de! Hayvan şekilli, gıda şekilli, her türlü cansız nesne şekilli, çizgi karakteri yüzlerinden oluşan çantalar gibi birçok çanta podyumlarda boy gösterdi. Yani bugün var yarın yok diyebileceğimiz cinsten bir sürü formda çanta üretildi. İçlerinden bunu ben yılarca kullanabilirim dedikleriniz varsa ve sizinle özdeşleşen bir temada çantaysa buyurun alın. Örneğin tatlı yemeği seviyorsanız, dilim pasta şeklinde bir çantayı neden almayasınız ya da fotoğraf sanatçısıysanız kamera şeklindeki bir çanta sizin için ölümsüz bir parça olabilir. Neden olmasın?

Tabi bunların yanı sıra önerdiğim çanta trendleri de yok değil. Mesela saçak ve püskül sezonlardır süren romantik ve retro bir trenddir. Bu özelliklere sahip alacağınız her parçayı yıllarca kullanabilirsiniz. Ufak ve kare formda çantalarda bu yazın olmazsa olmazları arasında. Söylemesi benden seçmesi sizden.

2016'nın En Favori Aksesuarları

Ve diğerleri

Ayak bileklerine takılan halhallar, hani 90’larda boyuna takılan lastikli kolyeler, avize gibi omuza kadar sallanan upuzun küpeler, iki el bileğine birden takılan bauble bilezikler, abartı yüzükler, vücut kolyeleri (boyundan aşağı salınıp bele dolanarak takılan zincir), insanı sivrisinek gibi gösteren kocaman güneş gözlükleri gibi gereksiz bulduğum birçok 2016 yaz aksesuar trendini yazayım da şurada dursun.

Ne olur trend diye saçmalayan insanlara uymayıp, kendi moda trendlerimizi yaşam biçimimize ve dini hassasiyetlerimizi de göz önüne alarak üzerimize uygulayalım. Herkes gibi değil kendimiz gibi olmaya ihtiyacımız olduğunu lütfen unutmayalım.

instagram.com/chalahfashionstudio/

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir