Yin Yang’ın Siyah Beyaz Anatomisi

Yin Yang’ın Siyah Beyaz Anatomisi

Yin Yang'ın Siyah Beyaz Anatomisi

Bir akım düşünün ki her zaman ‘zamansız’ her zaman ‘trend’… Karşıtların çatışması moda sahnesinde yeni değil. Kareli, zebra çizgili ya da bloklar halinde hayat bulan siyah ve beyaz, bu sezon optik illüzyonlarla karşımıza çıkıyor.

Tek bir desenin ya da renk tonlarının bir arada kullanılmasına monokrom denilse de siyah ve beyazın bir arada kullanılması da bu akımın bir parçası olarak kabul ediliyor. Hatta bazıları için monokrom eşittir siyah beyaz.

Yin Yang'ın Siyah Beyaz Anatomisi

Peki başlık neden Yin Yang? Bildiğiniz gibi Yin ve Yang dünyada bugün varolan gelmiş geçmiş tüm bilgi kaynaklarının temelinde görünebilen, evrendeki karşıt kutupları ve bu kutupların birbiriyle olabilecek her türlü ilişkisini ortaya koyan ve kökleri çok eskilere dayanan felsefi bir öğretidir.

Yani tüm zıtlıklar aslında aynı zamanda birbirinin içindedir görüşünü ifade eden simge. Zıt oldukları halde siyah beyazsız beyaz da siyahsız olmaz.

Yin Yang'ın Siyah Beyaz Anatomisi

Sonbahar kış sezonunda desenler, kumaşlar ve işlemelerle siyah ve beyazın asaletini bolca görüyoruz. Siz de gardırobunuza bir kez daha bakın. Mutlaka kıyısından köşesinden bu trendi tutabilirsiniz.

Baştan aşağı siyah-beyaz giymek sezonun trendi. Peki trendsetter olmak için ne yapmalıyız? Aksesuar seçiminizde cesur olun! Mercanları, mavileri, morları, turuncuları kullanmaktan çekinmeyin.

Yin Yang'ın Siyah Beyaz Anatomisi

Çizgili formlara sahip bir parça kullanacaksanız bunun boyuna çizgili olmasına dikkat edin. Kendiniz siyah-beyaz çizgili bir gömlek dikecek ya da alacaksanız omuz kısmı yatay, vücut kısmı dikey çizgi olmasına özen gösterin. Böylelikle hem geniş omuzlu hem de olduğunuzdan daha ince görüneceksiniz.

Aynı şekilde pantolon ya da eteklerde de boyuna çizgiler hem boyunuzu hem de bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Hazırlayan: Munise Boz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *