Yeşil En Güzel Haliyle Şile ve Ağva’da…

Yeşil En Güzel Haliyle Şile ve Ağva’da…

Ağva-ve-Şile'de-Tatil

Ailecek Tatil Yapılacak Mekanlar

Beyaz köpüklerle kıyıya vuran dalgalara karşı, dingin bir yeşil nehir… Uzayan ufka karşı kuytunun dalgınlığı… Heyecan dolu bir romana bağlanan lirik bir şiir… İşte Karadeniz’le Göksu’nun buluşması…Ahşap iskelelerin gerisinde çiçekli bahçeleri ve beş çayını su kıyısında içen ev sahipleri bu yeşil güzelliği tamamlıyor.

Şile ve Ağva‘nın doğal güzelliklerinden genellikle İstanbul sakinlerinin  faydalandığı aşikar. Çünkü hem Şile, hem de Ağva İstanbul’a en yakın tatil beldeleri arasında. Şile ve Ağva aynı zamanda doğa turları ve doğa sporları için eşsiz birer destinasyon.

Ailecek gidilebilecek yakın mesafali hafta sonu gezileri için ilk sıralarda tercih edilen Ağva ve Şile; temiz havası, yürüyüş alanları, patika yolları, civarda akan çay ve dereleri, eşsiz kış ormanları ve çeşitli imkanlar sunan çiftlikleri ile dikkatleri çekiyor.

Ağva ve Şile'de Tatil

Bu çay ve derelerde tekne gezintisi yapabilir, civardaki patikalarda yürüyüş yaparak eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kahvaltı salonlarında harika köy kahvaltısı yapıp, at binilebilir, ya da arazi otomobilleri ile küçük çaplı safarilere çıkabilirsiniz.

İstanbul Anadolu yakasının Karadeniz sahillerinde yer alan Şile ve Ağva, tarihleri binlerce yıl öncesine dayanıyor. Aslında başka bir deyişle Ağva ya da Şile‘de yapılacak olan doğa turu, asla sadece doğa turu olmayacaktır. Bir zamanlar Bizans imparatorunun ve Helen prenseslerinin adım attığı ormanlarda, aralarından geçtiği ağaçların ortasındaki patika yollarda yürüme keyfine de sahip olacaksınız.

Ağva ve Şile'de Tatil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir