Yeni Sezonda Kombin Yaparken Bu Kurallara Uyun!

Yeni Sezonda Kombin Yaparken Bu Kurallara Uyun!

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Kırmızıyı tuttuk kurallar bizden! 2017 yılında kadınların arzuladığı güçlü stil, günlük giyime adapte oluyor. Abartıdan uzak ve yalın hatları sunan koleksiyonlar, minimalist şehirli kadını hedef alıyor.

Tesettürlü kadınların dünden bugüne çeşitlenen kıyafetleri de gün geçtikçe tavır değiştiriyor. Dar pardösülerden geniş formlara, abartılı şal – eşarp modellerinden minimalist seçimlere, eteklerle rahatsız topuklular yerine botların kullanımı tavır değiştiren görünümlerden yalnızca birkaçı.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Sizler de 2017 modasına ayak uydururken, değişen kalıplara göz atın. İşte tesettür giyim kombinlerinde dikkat etmeniz gereken kurallar…

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Etekleri Botlarla Kullanın

2017 kışından bahara doğru adım atarken koleksiyonlarda gözler önünde olan stil, etek ve elbiselerle bot kullanmak. Tesettür giyim kombinlerinde de karakteristik bir tavrı vurguluyan bu ikili kullanım aynı zamanda koşturmalı günler için birebir. Bilekte biten etek boylarıyla bir araya gelen şık botlar, yeni kuralımız.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Minimal Pardesüleri Tercih Edin

Birkaç yıl öncesine kadar pardösüler, belden oturan vücudu saran kesimlerle tasarlanıyordu. Tesettüre tam anlamıyla aykırı düşen bu görünüm artık moda anlayışına da ters. Genişleyen omuzlar, bol kesimler maksi boylar, 2017’nin en gözde dış giyim parçaları. Kozmopolit kadının günlük hayatına yalın ve elegan bir görünüm katacak geniş formlu, minimal pardösüler dolaplarda yer etmeli.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Konforlu Şıklığın Peşine Düşün

Yeni yılda rahatlığın peşine düşün. Sıkıcı ve rahat etmediğiniz kıyafetleri dolaplardan kaldırın. Hareketlerin kısıtlayan, gün içinde sürekli kontrol gerektiren parçalara veda edin. Sezonda sportiflik ve konforlu parçalar bu kadar modayken, keyfini çıkarın. Etek görünümdeki bol pantolonlar, uzun salaş pançolar, eşofmanlar, sweetler artık günlük hayatın anahtar parçaları.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Organik Stiller Kullanın

Tesettür giyim en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de renk konusu. Neon renkler, baştan aşağı pul ya da metalik renkler kombinlerde sadece ayrıntı olarak kalmalı. Pantone‘un 2017 top 10 renklerine de göz attığınızda göreceksiniz ki moda da tam anlamıyla natürellikten yana. Doğaya dönüşün yaşandı yeni sezonda, siz de taze bir nefes etkisi verecek tonları kullanın.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Desenleri Minimalize Edin

2017’de desenli tasarımlar, tesettür giyim kombinlerine dinamizm katmaya devam ediyor. Siz siz olun, desenleri en minimal düzeyde kullanın. Renk ve baskı karmaşasının yaşanmadığı parçalar, enerjinizi arttırırken göz yormayacak.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Abartıdan Uzaklaşın

Tesettür giyim kombinlerinize şöyle bir bakın. Göz yoran, göz alan aşırılığa neden olan her parçayı kombinden çıkartın. Büyük taşlı kolyeler, beli sımsıkı sarıp vücut hatlarını ortaya çıkaran kemerlerden, dar paça pantolonlardan, kısa tuniklerden, görkemli kürklerden, ayak bileklerini açıkta bırakan eteklerden ve hatta bunun topuklularla desteklenmesinden yani kısacası abartı ve gösterişten uzak durun.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir