Yeni Normal Süreçte Maske Kullanırken Cildi Korumanın 5 Yolu

Yeni Normal Süreçte Maske Kullanırken Cildi Korumanın 5 Yolu

Maske Kullanırken Cildi Korumanın 5 Yolu

Dünyayı etkisi altını alan koronavirüs salgını sonrası başlayan yeni normalmaske-mesafe-temizlik kurallarını içeriyor. Kontrollü ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilecek olan normalleşme sürecinde kişi kendisi kadar toplum sağlığını da korumak için bu tedbirlere ve kurallara uymak zorunda.

Peki bu yeni normal süreçte maske takma zorunluluğunun olduğu yaz sıcaklarında cildi nasıl korumalı? Yüz temizliğini nasıl yapmalı ve maske kullanırken güneşin etkisiyle ciltte oluşan ton farklılıklarının önüne nasıl geçmeli? İşte bütün bu soruların cevapları…

Maske

  • Maskeler yüze uygun şekilde takılmalı. Çok sıkı ya da çok gevşek olmamalı. Burun ve ağız kısmını tam olarak kapatmalı.
  • Maskeyi takarken veya çıkarırken ellerimizin temiz olmasına özen göstermeliyiz.
  • Maskenin yeterli koruma sağlayabilecek özelliklere sahip olmasına ve temiz kullanmaya dikkat etmeliyiz.
  • Maske kullanımı sırasında cilt temizliğine ve nemlendirmeye önem verilmelidir. Cilt sabah ve akşam doğru bir şekilde temizlenmeli. Sonrasında yumuşak yapıda, su bazlı bir nemlendiriciyle nemlendirilmelidir.
  • Ayrıca güneş koruyucu kullanmaya özen göstermek, ciltteki ton farklılıklarını, lekeleri önleyecektir. Yağsız, yoğun olmayan bir güneş koruyucu kullanılabilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir