Yazlık Ayakkabıları Saklama Kılavuzu

Yazlık Ayakkabıları Saklama Kılavuzu

Yazlık Ayakkabıları Saklama Kılavuzu

Eylül yağmurları ile birlikte, sonbahara hızlı bir geçiş yaptık. Havaların birden soğuması, aralıklı yağmurların artması; kıyafet ve ayakkabı seçimlerimizin de değişme vaktinin geldiği anlamına geliyor.

Açık ayakkabılarımız, sandaletlerimiz ve terliklerimiz kış boyunca biraz dinlenmeye çekilirken onların yerini kapalı ayakkabılar, yağmur çizmeleri ve botlar alacak. Yazlık ayakkabılarımıza veda ederken, onlara doğru şekilde muamele edersek önümüzdeki yaza kadar yıpranmadan saklayabiliriz.

Bir çift topuklu ayakkabının, kadın dünyasındaki değerini ancak bir başka kadın anlayabilir. Öyleyse ayakkabılarımıza onlara ihtiyacımız yokken bile hak ettikleri şekilde davranalım. Yazlık ayakkabılarınızı kış ayları boyunca güvende tutmak için sıraladığımız maddelere dikkat etmeniz yeterli.

Yazlık Ayakkabıları Saklama Kılavuzu

Nerede saklayacağınıza karar verin…

Ayakkabılarınızı saklamak için temizlemeye başlamadan önce onları nereye saklayacağınıza karar verin. Antrenizde bank veya benzeri bir oturma alanı varsa onun altını ayakkabılarınızı saklamak için kullanabilirsiniz.

Antrenizde geniş alanınız yoksa yatak odanızda ayakkabılarınızı saklamak için pratik ve kullanışlı çözümler üretebilirsiniz. Büyük bir gardrobunuz varsa bir bölümünü ayakkabılarınıza ayırabilirsiniz.

Yakınınızdaki bir mobilyacıdan ayakkabılarınızı saklamak için, dolap sisteminize ek olarak bir bölme yapmasını isteyebilirsiniz.

Yatak bazalarının sandıkları da ayakkabılarınızı kış boyunca saklamak için ideal bölmelerdir. Merak etmeyin koku yapmayacaklar, çünkü onları tertemiz ve korunaklı bir halde saklayacaksınız.

Yazlık Ayakkabıları Saklama Kılavuzu

Saklama kutularına ihtiyacınız var…

Ayakkabılarınızı nerede saklayacağınıza karar verdiğinize göre onları neyin içinde saklayacağınıza geçebiliriz. Poşetler veya eskimiş karton kutular ayakkabılarınızı saklamak için başvuracağınız çözümler olmamalıdır.

Ayakkabılarınızı açıkta bırakmak ise tozlanmalarına ve giymeseniz de eskimelerine ve zarar görmelerine neden olacaktır.

Ayakkabılarınızı saklamak için en ideal çözümler; ayakkabı saklama hurçları veya ayakkabı saklama kutularıdır. Hurçlar veya kutular, hem yerden tasarruf etmenize yardımcı olur hem de ayakkabılarınızı bıraktığınız gibi bulmanızı sağlar.

Yazlık Ayakkabıları Saklama Kılavuzu

Hiç eskimemiş gibi…

Yazlık ayakkabılarınızı kış uykusuna yollamadan önce son yapmanız gereken şey onları zarar görmeyecek şekilde temizlemektir.

Deri yazlık ayakkabılarınızı önce nemli bir bezle silip, oda sıcaklığında kurutun.

Silinmeye uygun olmayan ayakkabılarınızın tozunu alın veya fırçalayın. Boya ve cila gerekiyorsa bu işlemleri uygulayın.

Temizlenen ayakkabılarınızın içine beyaz parşomen kağıdı koyarak saklama hurcuna veya saklama kutusuna yerleştirin.

Yazlık ayakkabılarınız önümüzdeki yaz sizi tertemiz ve yepyeni görünümleri ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *