Yaz Tatili Önerileri Fethiye, Kaş… 

Yaz Tatili Önerileri Fethiye, Kaş… 

Kekova Gezi Rehberi

Merhaba,

Baharla beraber yaz planları da başladı. Bu yaz nerelere gitsek hem gezsek hem dinlensek dediğinizi duyar gibiyim.

Size yazın gidebileceğiniz güzel bir rota yazısı yazmak istedim. Gezdikçe beni hatırlayın.

Biz balayında bu rota da gezmiştik artık balayının etkisinden midir yoksa gerçekten güzelliğinden midir hep tekrarlamak istediğim bir gezi rotasını anlatacağım şimdi size.

Hem deniz hem kültür hem doğa her şeyi bulabileceğiniz biraz dinlenip biraz mükemmel denizin keyfini çıkaracağınız bir tur.

Evet bahsetmiş olduğum yerler Fethiye ve Kaş

Uzun bir tur yapacaksınız bu iki belde de görülecek çok güzel yerler var.

Öncelikle Fethiye’yi anlatarak başlayayım.

Ölüdeniz

Fethiye’ye gitti iseniz kesinlikle Ölüdeniz ve çevresinde kalın. Ölüdeniz yeşilliği temizliği ve doğası ile gerçekten görülmeye değer. Mutlaka bu sakin güzel denizde yüzmelisiniz. İsterseniz ölüdeniz de yamaç paraşütü ya da farklı etkinliklere katılabilirsiniz.

Saklıkent Gezi Rehberi

Saklıkent

Fethiye’ye kadar gitmişken Saklıkent gezilmeden olmaz. Sıcak havada buz gibi suyun içerisinden yürümek. Doğal güzelliği görmek gerçekten çok güzel. Eğer mümkün ise akan nehirde küçük botlarla rafting yapın derim şahane.

Yeşil Vadi

Fethiye’ye yakınlığı ile bilenen serin, doğası ile sizi hayran bırakan yeşil vadi’yi ziyaret edin hatta mümkün ise kahvaltıya edin. Bütün yorgunluğunuzu attığınızı hissedeceksiniz.

Kalkan

Fethiye’den Kaşa geçerken yolda mutlaka Kalkan’a uğrayın. Hele gecesi inanılmaz, otantik sokakları, mum ışıklarının aydınlattığı restaurantlar ile dolu. Hafif loş, romantik sokaklarda mutlaka yürümenizi gezmenizi belki bir gece de konaklamanızı tavsiye ederim. Gündüzü de görülmeye değer.

Kaş Gezi Rehberi

Kaş

Gelelim Kaş’a. Kaş’a gelip sakinliği gördüğünüzde ben akdeniz de değil miyim yaz değil mi diye düşüneceksiniz. Biraz kayalık olduğu için çok tercih edilmiyor. Ama sakinliği dinginliği akdenizin o güzel havası kesinlikle yaşanmalı. Kalabalığı sevmeyenler için biçilmiş kaftan.

Kekova

Kaş’a çok yakın batık kenti ile meşhur sahil kasabası. Ama Kekova’nın denizini gördüğünüzde kendinizi resimlerde gördüğünüz Maldivlere gitmiş gibi hissedebilirsiniz.

Biz Kekova da deniz kayağı denilen kanolarla yarım günlük bir tur yapmıştık. Biraz kollarınız ağrıyor ama bu muhteşem denize bu kadar yakın olmak insana ayrı bir zevk veriyor. Sea kayak yapmak istemeyenler için Kaş’dan Kekova’ya teknelerde kalkıyor onlarla tüm koyları gezip denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu haftalık benden bu kadar. Haftaya başka bir mekan da görüşmek üzere.

Zaman az gezilecek yer çok.

Cansu KARADAĞ
www.gezionerileri.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir