Yaz Sonu İçin En Güzel Tatil Yeri: Yedigöller

Yaz Sonu İçin En Güzel Tatil Yeri: Yedigöller

Yedigöller

Bolu’da Saklı Bir Cennet

Ramazan ayının yazın ortalarına geldiği şu günlerde tatil için planlarını bayramdan sonrasına bırakanlar için doğayla iç içe mükemmel bir tatil Yedigöller‘de.

Şehrin karmaşasından kurtulup doğayla baş başa kalabileceğiniz bir yerde patika yollarda yürüyüş yapmak, kurumuş yaprakların ayaklarınızın altında ezilirken çıtırtısını duymak, tertemiz orman havasını doyasıya teneffüs etmek ve renk cümbüşüne dönüşen tabiatı izlemek için İstanbul’dan 4,5 saat uzaklıktaki Yedigöller‘e sizi gidebilirsiniz. Yedigöller eşsiz güzelliği ve keşfedilmeyi bekleyen ormanlarıyla sizi bekliyor.

Yedigöller (2)

Yedigöller, Bolu’da saklı cennetlerden biri. Yedigöller havzası, kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması sonucu oluşan kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşuyor. Bunlar Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl. Sonbaharla birlikte kızıla ve turuncuya boyanan yapraklar göllerin üzerine yansıdığında büyüleyici bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Yaklaşık 238 adet farklı bitki türünü içerisinde barındıran Yedigöller parkı, ülkemizdeki en güzel karışık doğal ormanlardan biri.

Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, mükemmel bir piknik alanı olan Yedigöller fotoğraf çekmek için de cazibe mekanı. Yedigöller‘e gitmek için eylül ve ekim aylarını kaçırmayın. Zira tabiat bu bölgede güzelliğini bu aylarda sergiliyor. Yani bayram sonrası ideal bir tarih.

Yedigöller (3)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir