Terletmeyen ve Serin Tutan Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Terletmeyen ve Serin Tutan Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Moda Kaşmir Gri Şal

Sıcak yaz günlerinde iklim değiştiren başörtüsü bağlama biçimleriyle tanışın. Kimi pamuklu dokusuyla kimi natürel renk tonlarıyla mevsime uyum sağlayan tasarımlar, en çok da kullanım şekilleriyle ferahlığı garantiliyor.

Bir Ucunu Arkaya Atarak Bağlama

Şık görünmenin ilk şartı her zaman ‘rahat’ etmektir. Rahat olamadığınız bir kombin içinde kendinize güveniniz kalmaz. Bu sebeple özellikle sıcak yaz günlerinde bunaltıcı havalara uygun giyinmek, serin başörtü bağlama biçimlerini kullanmak gerek. Kavurucu mevsime uyum sağlamak için tercih etmeniz gereken pamuklu, krep ya da şifon şalları en konforlu haliyle bağlayın. Bir ucunu uzun bırakarak bağladığınız şalınızı önden hafif bol bırakarak iğneleyin. Uzun ucunu düzenli bir şekilde omuzlardan arkaya atın. Hem basit hem ferah bir seçenek olan bu görünüm, cool havasıyla da kendini sevdirecek.

Venezia Wear Twill İpek Eşarp

Bol ve Dökümlü Eşarp Bağlama

Sıcak yaz günlerinde eşarp kullanımı pek tercih edilmese de ne olursa olsun vazgeçemeyenler için serin fikirler var. Öncelikle yüze yapışan kalitesiz dokulardan ziyade yaza uygun kumaşlarla tasarlanan eşarpları tercih etmeniz gerek. Bağlama biçimi olarak da çene altından hafif bol bırakarak iğneleyin. Eşarbın iki ucunu, arka üçgen kısmını dışarıda bırakarak düğümleyin. Sonrasında hafifçe boyun çevresini genişletin.

Sezonun yeni ve indirimli eşarp ve şal modellerini alışveriş sitemizden satın alabilirsiniz. Tüm modeller ve alışveriş için alisveris.yesiltopuklar.com ‘a tıklayın!

Daha serin bir fikirse eşarbın iki ucundan birini omza doğru getirip iğneyle sabitlemek. Böylelikle boyun bölgenize eşarp değmez ve daha serin bir gün geçirirsiniz.

Req Official Kahverengi Şifon Şal

İncecik Şallarla Rahat Dolama

Kavurucu sıcaklarda kat kat bağlanan dolama modeller çekim alanının dışında kalıyor. Ancak incecik ve pamuklu keten kumaşlarla tasarlanan şallarda, bu bağlama biçimi kullanılabilir. İnce duruşundan ötürü normal bağlayış da iç gösteren tasarımlar, dolama sayesinde içinizi belli etmeyecektir. Bir ucunu uzun bıraktığınız şalı topuz hizasından diğer yöne atıp, iğneyle sabitledikten sonra rahata kavuşabilirsiniz.

Bleu Mer Şal Bağlama Stili

Tek Kat Geniş Şal Bağlama

Son yıllarda öne çıkan bağlama modellerinden biri, şalı oldukça geniş ve dökümlü kullanmak. Genellikle ucundan hafifçe bağlanarak kullanılan şallar artık hiç katlamadan bağlanıyor. Bir ucunu uzun bırakarak çene altından hafif bol bırakılarak iğnelenen şalların bir ucu uzun kalsın, diğer ucunuysa omuzdan arkaya doğru genişçe getirin. Göğüs ve omuz kısmını tamamen kapatmayı başaran bu bağlama tek kat olmasıyla hem serin tutacak hem de yeni bir cool görünüme kavuşturacak.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

“Terletmeyen ve Serin Tutan Başörtüsü Bağlama Biçimleri” için bir cevap

  1. zesecexx dedi ki:

    En sonki resimdeki şalın ismi nedir acaba? Nereden bulabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir