Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinmelisin?

Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinmelisin?

Kayra Elbise ve Kimono

Hepimizin boyu da kilosu da zevkleri de bambaşka. Bunların farkında olmaksa iyi bir stil yakalamanın ilk şartı. Vücudunuzu tanımak, alışveriş yaparken özellikle buna dikkat etmek ve uygun seçimi yapmak… Unutmayın ki, rengiyle mankendeki duruşuyla ne kadar güzel gözükürse gözüksün, bir kıyafet siz iyi taşıdığınız sürece kendini gösterir. Gelin o halde, sevdiğiniz, vurgu yapmak istediğiniz noktalara göre birkaç fikir sunalım.

Minyon Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon kadınlar aşırı bol parçalardan uzak durmalı. Bununla birlikte aşırı dar kıyafetlerden de. Kadınsı formları öne çıkarak seçimler yapılabilir. İnce bir bel vurgusu sağlayacak üst kısmı oturan kıyafetler gibi. Kemerli blazer ve elbiseler, tek renk stiller işinize yarayacak.

Düşük Omuzlu Gömlek ve Şal Yaka Ceket - DeFacto

DeFacto Gömlek
DeFacto Tunik

Geniş Omuzlu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş omuzlar olduğunuzdan daha kilolu görünmeniz için bir dezavantaj gibi görülebilir. Bu durumu lehinize çevirmek için üst bölgesi dar kıyafetlerden kaçının. Özellikle son zamanların moda olan vatkalı ceketlere veda etseniz iyi olur. Dökümlü, şal yaka dış giyim parçaları ve düşük omuzlu gömlekler sizin için iyi bir seçenek. Ayrıca çapraz takılan çantalar da geniş omuz görünümünde illüzyon oluşturabilir.

Normcore Gömlek-Pantolon ve Desenli Elbise

Normcore Gömlek
Normcore Pantolon
Normcore Elbise

Geniş Basenli Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş basenleri örtmek özellikle tesettürlü kadınların en sıkıntı yaşadığı konulardan. Bunu için etek, elbise ve bol pantolonlarla yapılan kombinlerdeki eşleşmeler önemli. Etekleri ara boy ceketlerle, elbiseleri de bel kuşağı olmadan kullanmak en iyisi. Pantolonları yine omuzları oturan A kesim gömlekle eşleştirmek gerek. Tek renk giyinmenizde çoğu zaman fayda var.

Büyük Göğüslü Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Büyük göğüslere sahipseniz ilk seçeneğiniz V yaka kesimlerini sağlamak olmalı. Mesela gömlek giydiğinizde baştan aşağı iliklemeyin. En üstteki üç düğmeyi açık bırakıp içine tişört giyerek durumu orantılayın.

Mango Gömlek Pantolon - DeFacto Ceket

Mango Gömlek
Mango Pantolon
DeFacto Ceket

Elma Vücut Tipindeki Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Vücudunuzun üst kısmı, kalça kısmına oranla daha geniş ve beliniz belli belirsizse, buna karşı bacaklarınız da inceyse elma vücut tipiniz var demektir. Bu bedendekiler A kesim elbise ve dış giyim parçalarına yönelmeli. Bel oyuntusunu dengeleyecek kemerler, kuşaklar ve etekler tercih edilebilir. Omuz kısmı oturan altı genişleyen blazer ceket, göğüs altından bağcıklı tasarımlar sizin için uygun olacaktır. Uzun gömleklerle, boru paça pantolonlar da bir başka seçenek. Geniş kemerler, kat kat etekler uzak durmanız gerekenlerden.

DeFacto Elbise - Fabrika Etek

DeFacto Elbise
Fabrika Etek

Dikdörtgen Vücut Tipindeki Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Düz ya da dikdörtgen vücut şekline sahip tesettürlü kadınlar, biraz daha şanslılar. Orantılı bir vücut tipine sahip bu kişiler, yüksek bel etekleri crop üstlerle kombinlemeli, desenleri ihmal etmemeli, renkli beli oturan elbiseleri denemeli. Asimetrik kesimlerden, sert dokulu parçalardan da uzak durmakta fayda var. Vatkalı tasarımlar da aranızın iyi olması gerekenlerden. Şalvar pantolonlar, çok bol üstlere mesafeli olmak gerek.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir