Vücudunuzu Keşfedin, Stilinizi Belirleyin

Vücudunuzu Keşfedin, Stilinizi Belirleyin

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Kap & Etek: Kayra

Stil ikonlarının güzel görünmesinin sebebi sadece doğru parçaları buluşturması mıdır?

Güzel giyinen her kadın, vücudunu doğru tanıyıp, ona göre stilini belirler, kombinlerini bu doğrultuda yapar. Bu yüzden, kilo alsanız da verseniz de genel hatlarıyla değişmeyen bir vücut tipiniz var.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Peki vücut tipleri nasıl adlandırılır, sizin vücut tipiniz hangisidir, vücut tipinize göre doğru tesettür kombin nasıl hazırlanır? Mezomorf, endomorf ve ektomorf olarak üçe ayrılan vücut tiplerini siz de keşfedin, stilinizi belirleyin!

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Elbise: Kayra

Mezomorf: Bu vücut tipine sahip olan kadınlar, atletik görünümdedirler. Kilolu olmadıkları halde, kalın ve güçlü kemiklere sahip olduklarından, en ufak hatada fazla kilolu gözükebilirler. Bu sebeple stil belirlenirken gözden kaçırılmaması gereken detaylar var.
Vücut Tipine Göre Tesettür Kıyafet Kombinleri

Nasıl giymeli: Yüksek bel etekler, maksi boy etekler mezomorf vücut tipindeki kadınları, zarif bir kuğu yapacak parçalardır. Geniş omuzlara sahip oldukları için kabarık kollu maskülen paltolardan ve hatta maskülen stillerden uzak durmaları gerekiyor. Bununla beraber yüksek topukları abartmak bu vücut tipini heybetli bir görünüme sokacaktır. Bu sebeple spor ayakkabılarla konforlu; balerin babetlerle romantik stillere adım atabilirler.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Elbise – Tunik: Kayra

Endomorf: Endomorf vücut tipine sahip kadınlar, minyon hatlara sahip olmakla birlikte her zaman fazla kilolarından şikayetçidir. Metabolizması yavaş çalışan bu tipteki kadınların ağzından genellikle “su içsem yarıyor” ifadesini duyabilirsiniz. Diğer vücut tiplerine göre daha kısa boylu ve balık etli duran endomorf tipine sahip kadınların, stiline oldukça dikat etmesi gerekiyor.

Vücut Tipine Göre Tesettür Kıyafet Kombinleri

Nasıl giymeli: Endomorf vücut tipine sahip kadınlar, özellikle üst bacak bölgesinde fazla kilolardan şikayetçi olduğu için, dar etekler ve düz kesim elbiselerden kaçınmalı. Bunun yerine bel vurgusu yapan volanlı etekler, A kesim elbiseler tercih etmeli. Aynı rengin benzer tonlarıyla kombinler oluşturarak ton sür tonun elegan stiline; flare pantolonlarla uzun yelekleri kullanarak casual şık görünüme adım atabilir.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Elbise: Puane – Satın Al

Ektomorf: Ektomorf vücut tipine sahip kadınların metobolizması hızlı çalışır. Bu sebeple kilo almaya yatkın değildirler. Fazla kilolardan şikayeti olmayan bu kadınlar, çoğu zaman kilo alamamanın da derdini çeker. Birçok kişi tarafından şanslı görülseler de stil belirleme de dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Vücut Tipine Göre Tesettür Kıyafet Kombinleri

Nasıl giymeli: Ektormorf vücut tipine sahip kadınlar, dikine çizgilerden uzak durmalı. Bu onları daha uzun ve ince göstereceği için orantılı bir hat sergilemeyecek. Tam bedeninize göre kıyafetler sizler için en doğrusu. Geniş omuzlu paltolarla maskülen stilleri; maksi pileli eteklerle salaş üstleri kombinleyerek normcore stilleri; kloş eteklerle romantik görünümleri; desenli elbiselerle dinamik stilleri kullanın. Bununla beraber ne dapdar ne de aşırı bol kıyafetlerden uzak durun.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“Vücudunuzu Keşfedin, Stilinizi Belirleyin” için bir cevap

  1. Sevgi dedi ki:

    Slm almanyadan sevgi ben 52-54 bedenleriniz varmi abiye kizimin fügünü var lutfen yardim edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir