Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları

Yurt dışı gezisi yapmak, başka kültürler görüp başka insanlar tanımak istiyor ama vize derdiyle uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman bu yazımız sizin için geliyor. Yurt dışında hem güzel şehirleriyle hem ilginç kültürleriyle hem de çekici doğasıyla güzel vakit geçirip, eğlenebileceğiniz bunları yaparken de vize derdi olmadan uzun süre konaklayabileceğiniz ülkeleri sizin için mercek altına aldık ve yazımızda bir kısmına yer verdik. İşte vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı seyahat rotaları

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Gürcistan

Karadağ

Tarihine bakıldığında bir çok aşamalardan geçmiş bir ülke burası. Önce Yugoslavya’ya bağlı kalmış, ardından Sırbistan ile birleşmiş, son olarak ise bağımsızlığını ilan etmiş ve tek başına bir ülke haline gelmiş. Bundan dolayı bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Ülkenin coğrafi özellikleri is ekstrem sporlara oldukça elverişlidir ve bu nedenle bu tarz aktiviteler ülkede yaygın olarak yapılmaktadır. Rüzgar sörfü, kayak, dalış ve bisiklet gibi sporlar burada geniş kitlelerce yapılmaya devam etmektedir. Adriyatik Denizi’ne kıyısı bulunan ülke, bir çok nefes kesici manzaraya da sahip şehirleri bünyesinde barındırmaktadır. İklim şartları itibariyle de (çoğunlukla Akdeniz iklimi, iç taraflarda karasal iklim) biyolojik çeşitlilik açısından bir hayli zengindir. Türk vatandaşı bireylerin 90 gün vizesiz ülkede kalma hakkının bulunması da bizim için oldukça önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Bosna Hersek

Bosna-Hersek

Çok zor zamanlardan geçen ve yer yer bu zamanların izlerini barındırarak, gençlerine tarihlerini ve yaşanılanları unutturmamayı hedefleyen bir ülke Bosna-Hersek. Cennet-vari doğası, her yanda akan akarsuları ve göz alabildiğine yeşil bahçeleriyle huzur ve mutluluk kaynağı bir yer. Boşnak, Sırp ve Hırvatlardan oluşan zengin bir etnik kültüre sahip ülke. Hepimizin gitmesek bile aşina olduğu Mostar köprüsü, başkent Saraybosna, Srebrenitsa ve Sokullu Mehmet Paşa köprüsü gibi gezilip görülecek bir çok yere sahip. 3 ay vizesiz konaklanabiliyor olması da bu ülkeyi cazibeli kılan bir diğer unsur. Hem hüzünlü bir tarihe, dersler çıkarılan bir geçmişe hem de muhteşem doğal güzelliklere şahit olmak istiyorsanız, bu ülkeye pasaportunuzu alıp rahatça gidebilirsiniz.

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Brezilya

Filipinler

7000’den fazla adayı bünyesinde bulunduran ülke mavi severler için kaçırılmaz bir fırsat. 30 gün vizesiz kalınabilen dünyanın en uzun kıyı şeritlerinden birisine sahip Filipinler’de, beyaz kumlu kumsalların keyfini sürebilir, tropik bitkilerle dolu yağmur ormanlarını keşfe çıkabilir, iki bin yıllık pirinç tarlalarını görebilir ve onlarca aktif volkanın varlığına şahitlik edebilirsiniz. Son zamanlarda ön plana çıkan yerlerden biri olması nedeniyle de kaliteli ve lüks oteller, güler yüzlü çalışanlarıyla ülkede hizmet vermeye devam ediyor.

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Gürcistan

Gürcistan

Vizesiz girip, 90 güne kadar kalabildiğimiz komşumuz Gürcistan, ulaşım açısından da en rahat gidilebilecek ülkelerden bir tanesi. Karadeniz’e kıyı sahilleri ve Kafkas dağlarına kurulmuş olan köyleri ile hem doğa hem de kültür açısından tatmin edici bir yapıya sahip bu ülke. Batum ve başkent Tiflis’e direkt uçuşların olması da burayı gidip görmek, tarihine ve doğasına şahitlik etmek isteyenler için önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Japonya

Japonya

Dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Japonya, turistik amaçlı ziyaretlerde de birçok turisti mutlu etmektedir. Ülkemize bir hayli uzak olması ve genel olarak pahalı bir pazara sahip olmasından dolayı çok tercih edilemiyor olsa bile, farklı mimarileri, kalabalık ve hareketli şehir yaşantıları, enteresan kültürleri ve ılıman iklimiyle şüphesiz bunca zahmeti göze almanıza değecek bir yer. Ayrıca bu ülkede 3 aya kadar vizesiz kalmak mümkün.

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Brezilya

Brezilya

Güney Amerika’da yer alan ve bir çok kişinin “ölmeden önce görülmesi gereken yerler” listesine aldığı Brezilya, olağanüstü bir doğaya sahip. Amazon ormanlarına sahip ülke, iklimi ve konumu itibariyle sayısız bitki türlerine ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle çok geniş bir çeşitliliğe sahip bulunuyor. Farklı yaşantılardaki bireylerin bir arada yaşadığı ülke, kültürel olarak da bir hayli ilgi çekici duruyor. Başkenti Brasilia olan bu kalabalık ülke, Atlas okyanusunun da kıyısında bulunuyor.

Vizesiz Gidebileceğiniz Yurt Dışı Seyahat Rotaları Makedonya

Makedonya

Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, Romalılardan, Bizanslara ve Osmanlı İmparatorluğuna kadar bir çok devletin egemenliği altına girmiştir. Bu nedene ülkede farklı kültürlerin eserlerini bir arada görmek mümkündür. Başkent Üsküp’e aktarmasız uçuşlarla gidilebilen ülkede 90 güne kadar vizesiz kalınabilmektedir.

Bunlar haricinde de Avrupa kıtasında; Arnavutluk, Sırbistan, Ukrayna, Moldova…, Asya kıtasında; Güney Kore, Katar, Kazakistan, Ürdün…, Amerika kıtasında; Arjantin, Ekvator, Kolombiya, Şili… ve Afrika kıtasında; Fas, Senegal, Madagaskar, Tunus… bir çok ülke vizesiz veya sınırda vize yoluyla Türk vatandaşlarının ülkeye girişine olanak tanımaktadır.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir