Velilere Kur’an ve Siyer Çağrısı !

Velilere Kur’an ve Siyer Çağrısı !

seçmeli ders kur'an ve siyer

Unutmayalım! Seçmeli Din Dersleri 10-12 Eylül Arasında Okullarda Seçiliyor!

Namaz Gönüllüleri Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız, velileri, bu yıl okullarda ilk defa 5. ve 9. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulacak Kuran’ı Kerim ve Siyer derslerini seçmeleri konusunda çocuklarına yardımcı olmaya çağırdı…

Yeni eğitim sezonunun yaklaşmasıyla birlikte bu sene ilk kez 5. ve 9. sınıf öğrencilerinin ‘seçmeli ders‘ olarak okuyacakları Kur’ân-ı Kerim ve Siyer (Peygamberimizin hayatı) derslerindeki ayrıntılar da netleşiyor. Öğrenci velileri, yazılı müracaat ederek çocuklarının Kur’an-ı Kerim ve Siyer dersi almalarını talep edecek.

TANITIMLAR İNTERNETTE

Öğretim kurumlarına kayıtlı 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerinin, bakanlığın www.meb.org.tr internet adresindeki seçmeli derslerin tanıtımlarını 10 Eylül 2012 tarihine kadar inceleyerek hangi dersleri seçeceklerine karar vermeleri gerektiğini belirten Namaz Gönüllüleri Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız, öğrencilerin belirleyecekleri seçmeli dersleri, 10-12 Eylül tarihleri arasında öğrenim görecekleri ortaokul veya imam hatip ortaokul müdürlüğüne ulaştırmaları gerektiğini söyledi. En en az 12 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda okulların kendi bünyelerinde gruplar oluşturulacağını hatırlatan Yıldız, ‘Eğitimcilerimiz ve din görevlilerimiz 5. ve 9. sınıf öğrencilerine seçmeli ders konusunda yardımcı olmalı.

Kur’ân-ı Kerim ve Siyer derslerini bütün öğrenciler tarafıntan tercih edilmesi konusunda velileri ve yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.

SEÇMELİ DERSE SÜRE TANINSIN

İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Başkanı Hüseyin Korkut bu sene ilk kez 5. ve 9. sınıflarda ‘seçmeli ders’ olarak Kur’ân-ı Kerim ve Hz. Peygamberin Hayatı derslerinin okutulacak olması memnuniyet verici olduğunu, ancak öğrencilerin seçim yapması için verilen 12 Eylül tarihinin ertelenerek sürenin uzatılması gerektiğini söyledi.

Seçmeli derslere videolu tanıtım

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin bu yıl seçecekleri dersler için internet sitesinde tanıtım videoları yayınladı. Bakanlığın, ‘www.meb.gov.tr‘ adresli internet sitesinden, öğrenciler seçmeli derslerin tanıtım videolarını izleyerek seçim yapabilecek. Ardından, belirledikleri dersleri okul müdürlüklerine dilekçeyle sunan öğrencilerden en az 10’unun aynı dersi seçmesi durumunda gruplar oluşturulacak. Ortaokul 5. sınıflar için haftalık ders çizelgesinde Kur’an-ı Kerim, Hazreti Muhammet’in Hayatı … seçmeli dersler yer alıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir