Uzun Zaman Sonra Bu Cumartesi Ne Yapsak, Nereye Gitsek Diyenlere Öneriler

Uzun Zaman Sonra Bu Cumartesi Ne Yapsak, Nereye Gitsek Diyenlere Öneriler

Alkolsüz Mekanlar Limonluk Cafe

Kısıtlamaların azalmasıyla ve kısıtlamasız ilk Cumartesi gününü geçirecek olamamızın heyecanıyla bu hafta kendimizi daha özgür ve ferahlamış hissediyoruz. Bu heyecanla da en çok özlediğimiz semtlerden en keyifli mekan önerileri ile taçlandırıyoruz. Nerede kalmıştık diyenlere o çok özlediğimiz mekanları hatırlatacak, nereden başlasak diyenlere yepyeni mekan önerilereceğiz. Ve Sürpriz mekanları ve harika tarihi yapılarıyla kalbimizdeki yeri ayrı olan keşifleri de paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Siz de bizim gibi İstanbul’un her bir sokağını, semtini, boğazını, korularını özlediyseniz o zaman gelsin favori duraklarımız.

Alkolsüz Mekanlar Limonluk Cafe

Limonluk Cafe: Görkemli Dolmabahçe Sarayı İçinde Rustik Bir Mekan

Yasakların bittiği ya da kısıtlamaların azaldığında ilk olarak gidebilecek mekanlar listesinde yer alan Limonluk Cafe Dolmabahçe sarayının içinde çok güzel bir mekan… Beşiktaş Resim Müzesi’nin bünyesinde yer alan harika bir köşe.

Alkolsüz Mekanlar Limonluk Cafe

Hoş bir kış bahçesini andıran Limonluk cafe, Dolmabahçe Sarayı’nın bir zamanlar belki de içinde gerçekten limon ağaçlarının bulunduğu serasıymış. Şimdi ise çeşitli çaylar, kahveler, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğimiz zarif bir cafeye dönüştürülmüş. Saray bahçesinde eşsiz güzellikte Limonluk Cafe, İstanbul’u çokça özleyenlerin ilk durağı olabilir.

Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu

Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu: Sarayın Veliaht Dairesiyken Şimdi Sıcacık Bir Çay Salonu

Kısıtlamanın olmadığı ilk Cumartesi günü yine buram buram İstanbul’u hissedeceğiniz diğer mekan ise Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu.

Dolmabahçe Sarayı’nı gezip bitirdiniz ve Beşiktaş tarafından çıkmaya karar verdiyseniz Resim Müzesi ile karşılaşacaksınız.

Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu

Eskiden sarayın veliaht dairesi iken şu an sarayda bulunan resimlerin sergilendiği bir müzeye çevrilmiş burası. Resim Müzesi’nin girişinde ise Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu yer alıyor.

Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu

Salonda eşsiz manzaraya karşı çay ya da kahvenizi içerken yanına kurabiye, tatlı gibi atıştırmalıklar da ekleyerek anın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik buraya Dolmabahçe Sarayı’ndan bağımsız olarak Beşiktaş tarafından girebiliyorsunuz ve kafeteryadan faydalanmak için müze giriş ücretini ödemeniz gerekmiyor.

Popstel Balat Alkolsüz Mekanlar

Popstel: Tarihi Balat Evlerine Karşı Kahve İçmek İçin

Balat’ın içine dalıp onlarca keyifli cafelere ev sahipliği yapan sokaklarında şöyle bir dolandıktan sonra pandemi süresince fırsat bulamadığımız turkuaz kapılı mekanda çay içmek bu Cumartesi yapılacaklar listesinde en belirgin adres olarak yerini alıyor. Bütün tarihi yarımadayı ayaklarınızın altına seren terasıyla Popstel’e adımınızı attığınızda sağ tarafınızda enfes bir Haliç manzarası, sol tarafınızda ise görkemli Özel Fener Rum lisesi yani halk arasında bilinen adıyla Kırmızı Mektep kalıyor. Mekanın menüsü oldukça sade, kısa ve öz… Fiyatların ise standart Balat fiyatlarından bir tık daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu farkın hakkını sonuna kadar veriyor da diyebiliriz. Çaylar chado tea, kahveler coffee departmant, kruvasanlar ise Fransa’dan. Daha ne olsun..

Nevmekan Selimiye Alkolsüz Mekanlar

Nevmekân Selimiye: Tarihi Atmosferde Sakince Kitap Okuyup, Çay İçmelik Mekan

Üsküdar’ın sakin semti Selimiye’de 1800-1801 yıllarında Nizam-ı Cedid askerlerince kullanılması için Sultan 3.Selim tarafından Selimiye Kışlası ile beraber yaptırılan ve Selimiye Hamamı Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyonu gerçekleştirilerek Millet Kıraathanesi ve Bahçesi olarak hizmete açıldı.

Nevmekan Selimiye Alkolsüz Mekanlar

Yaklaşık 25.000’i dijital olmak üzere 45.000 kitap kapasiteli kütüphanesi ile tam bir cevher olan mekanda çayınızı yudumlarken penceresinden de tarihi Selimiye Camii’nin görkemli silüetini seyredebilirsiniz.

Pazar günleri hariç 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz..

Nevmekan Selimiye Alkolsüz Mekanlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir