Uyumsuzluğun Uyumundan Doğan, Dillere Destan Kombinler

Uyumsuzluğun Uyumundan Doğan, Dillere Destan Kombinler

Tesettür Kombinleri 2016 Yaz

Etek: Chicwish

Şimdiye kadar bir arada asla düşünemediğiniz parçalar neler? Uyumu asla yakalamadığını düşündüğünüz iki renk, o elbisenin altına o ayakkabı olmaz dediğiniz anlar, ben o pantolonla bakkala bile gitmem dediğiniz tasarımlar?

Bu cümleler, bunun gibi düşünceler yıkılan moda kurallarıyla beraber tarih oluyor! Umursamaz, çılgın ve belki de cesur ikonik tasarımcılar, uyumsuzluk addedilen her kombini uyumlu göstermeyi başardı. 2016 yazında bambaşka kombinlerle uyumsuzluktan uyuma geçiş yapan dillere destan tesettür kombinler merceğimiz altında.

2016 Yaz Tesettür Modası

Firar Eden Terlikler

Hiçbir şekilde uyumu yakalamaz dediğimiz bir parça vardı bir zamanlar; terlik! Bakkala gidiyormuşçasına bir hale sokan parçalar, artık 2016 yazının sıcağında en favori parça. Elbise, etek, pantolon ne giyerseniz giyin altına bir terlik, hem konforlu hem de uyumsuz – uyumlu. Bu iddialı ikiliyle harika kombinler yakalayan tasarımcılar da ilham kaynağınız olsun. Bakkalın yolunu şaşıran, firafi terlikler dolapların baş köşesinde dursun…

2016 Yaz Tesettür Modası

En Özel Günlerde Artık Eşofman Giyiyoruz

2016 yazının yükselişteki anlayışı “normcore”dan daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Uyumsuzluktan uyumu yakalama peşinde olan, aslında pek de uyuma aldırış etmeyen bu akımın en belirgin parçası eşofmanlardı. Belli bir kritere sokulmuş kadın stilinden bir o kadar uzak, bir o kadar asi, bizce o derece rahat! Bu moda, defilede, koleksiyonda, ikonik moda tasarımcılarında kalmadı sadece. Sokağa da sıçradı. En rahat eşofmanlar alt üst takım halinde kullanıldı. Bu rahatlığın bağımlısı olan kadınlar, yakında en özel günlerde de bu takımlardan vazgeçemeyecek, mi dersiniz?

Tesettür Kombinleri 2016 Yaz

Zıt Kutuplar Birbirini Çekiyor

Biraz şık olsun biraz da sportif olsun, hatta biraz romantik biraz asi olsun. Kısacası hepsinden olsun, diyerek neredeyse tüm stilleri üzerinde taşıyanlar, uyumsuzluktan uyumu yakalamanın peşinde. Sportif bir etek, şık bir bluz, spor ayakkabı ve şık aksesuarlar. Denemeye değer.

2016 Yaz Tesettür Modası

Uyumsuz, Başına Buyruk Renkler

Eski moda anlayışında renkleri birbirine uydurmak için büyük çabalar harcanırdı. Özellikle çantam ayakkabıma uysun, eşarbım eteğime uysun, gömleğim ayakkabıma uysun vs. vs. Baştan aşağı iki ya da en fazla üç renkle takım yapmanın peşine düşülürdü. Oysa o çok sevdiğimiz moda, yeni sezonda harika fikirlere imza atıyor. Birbirine uymayan renk bırakmıyor. Bu düşünceyi oldukça seven tasarımcılar da dillere destan kombinler oluşturmanın peşine düşüyor. Baştan aşağı takım olmaktan uzak, ama uyumsuz – uyumlu halleriyle yine o hissi veren kombinlere imza atıyor.

Tesettür Kombinleri 2016 Yaz

Etek & Bluz: Gucci

Aşırı Benzerlikler

Kısasa kısas pek bizim tabirimiz olmasa da sezonun stil anlayışı tam olarak bu. Çizgili parçayla çizgili parça kombinlenmez, iki desen bir araya gelmez, denim tasarımlarla denim giyilmez. Tasarımcılar, kombinlenmesi oldukça zor bu ikililerden, uyumsuz ama uyumlu stiller oluşturmakta oldukça iyi. Siz de deseni desenle, denimi denimle kombinlemenin zevkine varın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“Uyumsuzluğun Uyumundan Doğan, Dillere Destan Kombinler” için bir cevap

  1. Nuray dedi ki:

    Neden fiyat yok nasil siparis verebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir