Üsküdar’da Ne Yenir? Kahvaltıdan Tatlıya Uzanan Bir Liste

Üsküdar’da Ne Yenir? Kahvaltıdan Tatlıya Uzanan Bir Liste

Üsküdar

Camileri, türbeleri, sarayları, müzeleri, mesire alanları ve kuleleri ile Üsküdar; gezilip görülmesi gereken İstanbul’un tarihi ilçelerinden sadece biri… Üsküdar sahilinde yürüyüp ilçenin simgesi olan Kız Kulesi‘ne gitmek, Vaniköy Camisinde namaz kılıp içinde yer alan Ahmet Kalyoncu Kütüphanesinde kitap okumak, piknik yapmak için de Nakkaştepe Millet Bahçesi hem manzarası hem oturma alanlarıyla harika bir yer.

Acıbadem’den Kandilli’ye, Kuzguncuk’tan Çengelköy’e farklı lezzetler tadılacak pek çok semti ve mahallesi bulunan bu güzel ilçenin belediyesi tarafından Gastronomi sokağı da yeme içme kültürünün yeni adresi olarak düzenlendi. Üsküdar’ın beş farklı noktasında konumlanan Nevmekân‘lar da yine ilçenin favori hem bilgiyi hem lezzeti bulabileceğiniz kitap kafeleri arasında. Gelin şimdi Üsküdar’da kahvaltıdan tatlıya uzanan bir liste yapalım buraya gelince nerede ne yenir görelim. Bu arada eğer Beykoz’da ne yenir? Kahvaltıdan tatlıya uzanan bir liste isterseniz hemen bu yazımıza da bir göz atın.

Lezzet Arayanlara Gündoğdu Cafe

Kahvaltıda Lezzet Arayanlara Ödüllü Peynirler

Kahvaltıda lezzet, sofralarda mutluluğun tadını arayanlar için Gündoğdu Kahvaltı Cafe‘de her yeni gün, tazelik ve lezzetle doğuyor. Üretimin her aşamasında kaliteye ve doğallığa odaklanan taptaze ürünleriyle kahvaltıyı şölene çeviriyor. Lezzet arayanlara Üsküdar’daki ferah ve nezih ortamıyla yüksek konfor vadediyor.

Gündoğdu Kahvaltı Cafe İletişim:

  • Adres: Küçüksu, Kaldırım Cd. No 17/A, 34660 Üsküdar/İstanbul
  • Telefon: 0531 882 44 12

Çikolata Kahve

Tatlı Kaçamaklar İçin; Çikolata Kahve

Çengelköy’ün her dem yoğun ve hareketli ama buna rağmen yine de sükuneti ve huzuru barındırabilen mekanı Çikolata Kahve… İsmiyle müsemma çikolata ve kahve çeşitlerinin bulunduğu mekan, sakin bir akşam geçirmek, bunu da güzel bir kahve ile taçlandırmak isteyenler için ideal bir tercih. Bir de tam da sıcak çikolata mevsimi başlamışken mutlaka uğrayın.

Çikolata Kahve İletişim:

  • Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, Derecik Sokak, No:1/A, Üsküdar/İstanbul
  • Tel: (0216) 422 25 33

Kuleli Yakamoz Restaurant

Akşama Yakamoz Kuleli‘de Balık ve Mezeler

Asırlık çınar ağaçlarının altında elinizi uzattığınızda sanki serin ve mavi sulara değiverecekmiş hissini verecek kadar yakın bir mekan. Ailenizle birlikte unutulmaz akşamlar yaşamak için Yakamoz iyi bir alternatif. Kuleli Yakamoz’un lezzetleri de tek kelime ile muazzam. Tam mevsimiyken nefis balıklarının ve mezelerinin tadına bir bakın.

Kuleli Yakamoz Restaurant İletişim:

  • Adres: Kuleli Caddesi No:69 Çengelköy/Üsküdar/İSTANBUL
  • Telefon: 0216 318 95 05

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir