Türkiye’nin İlk Vegan Fransız Pastanesi: Ethique

Türkiye’nin İlk Vegan Fransız Pastanesi: Ethique

Ethique

Yaklaşık 3 buçuk seneyi aşkın araştırma ve çalışmalarının ardından, Fransız pastacılığı vizyonu ile canlıların yaşam haklarına saygı duymayı birleştiren Ethique Plant-Based, Türkiye’nin ilk vegan pastanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Tamamen bitkisel içerikler kullanarak daha sürdürülebilir bir gıda sistemi kuran pastanenin ürünlerinde geleneksel pastacılık ve fırıncılık ürünleri olan yumurta, süt, tereyağı, jelatin vb. herhangi bir içerik yok. Bütün lezzetler tamamen bitkisel malzemelerle hazırlanıyor.

Vegan Fransız Pastanesi Ethique

Hayata Yenileyici Bir Başlangıç Yap

Ethique isminin altında bir felsefe yatıyor aslında. “Bir canlıya zarar vermeden bir iş yapmak mümkün müdür?” sorusuyla yola çıkan kurucuları, hayvana, doğaya, insan sağlığına ve çalışanlarına karşı her daim etik olmak.

Ethique Fransız Pastanesi Vegan Lezzetleri

Ethique Plant-Based’in her detayında sürdürülebilir ve doğal malzemeler kullanmayı tercih ediyor. Pişirme ve paketlemede de israfı en aza indirmek adına çok çalışıyor. Ayrıca doğaya daha duyarlı ve tüm canlıların makul ortamlarda yaşam hakkı olduğuna dair bir farkındalık oluşturuyor.

Ethique Fransız Pastanesi Vegan Lezzetler

Ethique Plant Based’de Ne Yenir?

Ethique Plant Based, sadece vegan beslenenlere değil, herkese hitap etmeyi hedefliyor. Herkesin Ethique lezzetleriyle tanışmasını ve bitkisel malzemelerle hazırlanan çaydan çorbaya, ekmekten tatlıya bütün lezzetlerinin tadılmasını istiyor.

Ethique’de gün boyu bulabileceğiniz lezzetler; kutlama pastaları, kruvasanlar, tartlar, kekler, kurabiyeler, ekşi mayalı ekmekler, çikolatalar ve makaronlar… Mekanın kendine özgü kahvaltı menüsü var, bunun dışında sebzeli krepler, kişler, salatalar, sandviçler ve Fransa’nın meşhur soğan çorbası yine öğlen ve akşam yemeğinde servis ediliyor.

Bitki temelli lezzetleri Fransız mutfak teknikleri ile birleştiren sıcak mutfak menüsü, gününe taze ve doyurucu bir keyif katıyor. Kendi üretimi olan kaju cheddarı, mantarlı demi glace sos ve bbq mantarlar ile atıksız mutfak felsefesini bitki temelli lezzetlere işliyor. Ethique’in sıcak mutfağından tiftik mantarlı sandviç, lezzetinde daha iyi bir gelecek için atılan adımların mutluluğunu taşıyor.

Ethique Vegan Fransız Pastanesi Çay ve Yemekleri

Ethique Plant Based’de Ne İçilir?

Ethique’de doğanın şifalı gücünden ilham alan bitki harmanı çaylar, seni tazeleyici bir yolculuğa çıkarıyor. La Majada ve 4C sertifikasına sahip doğa dostu Primavera kahveleri, karamel ve kuru meyve tatlılığında yeni kahvesi Majada, sıcak veya buzlu olarak servis edilen ipeksi kıvamı ile Matcha Latte mekanın gözde içecekleri oluyor.

Ethique Fransız Pastanesi Vegan Kruvasan ve Ekmekler

Mutlu Eden Lezzetler

Bitki temelli kruvasanlardan tatlılara, %100 ekşi mayalı ekmeklerden çikolata ve makaronlara ruhuna iyi gelecek tüm lezzetler Ethique’de sizi bekliyor. Altın renkli çıtır kruvasan hamurunu çeşitli tatlarla buluşturan mekanın müdavimleri de seçim yapmayıp hepsinden almak istiyor.

Bitkilerin iyileştirici gücünden yararlanarak mutlu eden lezzetleri dilerseniz Ethique’nin ferah bir şekilde dekore edilmiş pastanesinde dilerseniz de piknik sepetinizi doldurup sıcak havaların tadını çıkarmak adına dışarıda yiyebilirsiniz.

Kendini Ödüllendir

Fransız hamur işlerini bitkisel içeriklerle yeniden yorumlayan mekan, yoğun ve lezzetli kremalar hazırlarken narenciyelerden yararlanıyor. Hem lezzetli hem sağlıklı tatlar hazırlamak için ihtiyacı olan her şeyi doğadan alıyor.

Kendini ödüllendirmek istersen Entremet olarak adlandırılan çok katmanlı Fransız pastası, bitki temelli tiramisu ya da dışı kruvasan hamuru kaplı karamelize armutlu lezzetten birini seçebilirsin.

Mutluluğu Hediye Et!

Ethique Plant-Based Göztepe’deki adresinden sonra Bağdat Caddesi Vertical’de de lezzetten ödün vermeden daha iyi bir geleceğe doğru adımlarını atıyor. Aileni ya da arkadaşlarını mutlu etmek için hediyelerini Ethique’den seçebilirsin. Ethique Gift Card’ı online olarak satın alabilir, sevdiklerine iyiliği hediye edebilirsin.

Ethique Göztepe İletişim:

Adres: Göztepe, Volkan sokak Pırlanta Sitesi B Blok No:1/1D, 34720 Kadıköy/İstanbul

Çalışma Saatleri: Pazartesi – Pazar: 09:00 – 21:00

Ethique Bağdat Caddesi Vertical İletişim:

Adres: Caddebostan, Bağdat Cd. No:319-321 / C, 34728 Kadıköy/İstanbul

Çalışma Saatleri: Pazartesi – Pazar: 12:00 – 24:00

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir