Türkiye’nin En Popüler Kayak Merkezleri

Türkiye’nin En Popüler Kayak Merkezleri

Türkiyenin En Popüler Kayak Merkezleri

Pencere önünde biriken kar taneleri görmeden kışın geldiğini kabul etmeyenlerden misiniz? Öyleyse siz tam bir kış mevsimi aşığısınız. Renk renk atkılar ve bereler, kar çizmeleri, snowboard montları kış alışverişinin en sevdiğiniz bölümünü oluşturuyorsa, elinizi çabuk tutun deriz. Yeni yıl tatilinin yaklaştığı şu günlerde, sizin için Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerini listeledik. Profesyonel olarak kış sporları ile ilgilenenlerin tüm koordinatlarını bildikleri bu merkezler, amatör kayak veya snowboard meraklılarını da kar taneleri ile kucaklıyor. Muhteşem bir kayak pistinde, kendinizi karlar kraliçesi gibi hissetmek için geç kalmadan tatil planlarınızı yapmaya başlayın.

Uludağ Kayak Merkezi

Hepimizin bildiği, sevdiği Uludağ

Türkiye’nin en çok sevilen ve kar deyince akla ilk gelen kayak merkezi olan Uludağ, kar tutkunlarının en sık ziyaret ettiği tatil bölgesidir. Farklı zorluk seviyelerine göre kayak pistlerinin bulunduğu merkez, hem amatör hem de profesyonel kış sporu meraklılarının tüm ihtiyaçlarını karşılaşamak üzere sürekli kendini yeniliyor. Uludağ ziyaretinizde, beyaz bir rüyanın huzuru ile tüm stresinizden arınabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Harika konumu ile Kartalkaya

Söz konusu kısa tatillerse, ulaşım ne kadar kolay olursa tatilden alınan zevk de bir o kadar artar. Hele İstanbul veya Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayanlar için, bir saatlik yol tasarrufu bile tatilin üzerine eklenen on saatlik mutluluğa bedeldir. Ankara ve İstanbul’un ortasındaki konumu ile Kartalkaya kayak merkezi misafirlerine hem ekonomik hem de huzurlu bir kış tatili deneyimi sunuyor. Vakit nakittir diyorsanız, değerli vaktinizi Kartalkaya‘da mutluluğa dönüştürün.

Kartepe Kayak Merkezi

Günübirlik kar buluşmalarının adresi Kartepe

İstanbul’un hemen yanıbaşındaki bir kayak merkezi olan Kartepe, işten izin alamayanların derdine çare oluyor. Kısacık bir haftasonu tatili veya günübirlik bir kış gezisi için harika bir seçenek arıyorsanız, Kartepe‘yi es geçmeyin. Kartepe, özenle tasarlanmış kayak pistleri ve doğal güzellikleri ile kar severlerin uğrak yerlerinin başında geliyor.

Erciyes Kayak Merkezi

Tatilde bile gözü yükseklerde olanlara Erciyes

Erciyes Dağı‘nın eteklerinde çoktan karlar birikti. Hem hiç kar yağmamış olsa da sorun değil, çünkü Erciyes Kayak Merkezi’nde suni karlama yapılabiliyor. Kayak tatilinizde işinizi riske bırakmak istemiyorsanız Erciyes’te keyifli ve sorunsuz bir kış tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi

Kış Olimpiyatları’nın gözdesi Palandöken

Erzurum’un doğal güzelliği Palandöken, 2011 yılında Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği ile hak ettiği üne kavuştu. Türkiye’deki en uzun kayak pistlerinin adresi Palandöken, özellikle profesyonel kayakçılar için değişmez adres olma özelliği taşıyor.

Yorumlar

“Türkiye’nin En Popüler Kayak Merkezleri” için bir cevap

  1. betül dedi ki:

    Kars ‘ı da yazsaydınız keşke. Sarıkamış sadece şehitlere bir gün fatiha okunmakla anılmasa ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir