Türkiye’nin Alpleri Konumunda Bulunan Erciyes’te Kar Bereketi

Türkiye’nin Alpleri Konumunda Bulunan Erciyes’te Kar Bereketi

Türkiye'nin Alpleri Konumunda Bulunan Erciyes'te Kar Bereketi

Üstün teknik imkanları ve coğrafi konumuyla Türkiye’nin Alpleri konumunda bulunan Erciyes Kayak Merkezi’ne, kış sezonunda ilgi büyük…

Erciyes Dağında ve Kayseri şehir merkezindeki tüm otellerde rezervasyonlar dolarken, 2016-2017 kış sezonunun genelinde Erciyes Kayak Merkezi’ne yerli ve yabancı turistler büyük bir ilgi gösteriyor.

Erciyes Kayak Merkezi, kış sporları tutkunlarının yanı sıra Kayseri ve Kapadokya’ya olan yakınlığıyla kültür turlarına ilgi duyanlar için de dört mevsim avantajlar sunuyor. Ayrıca Erciyes’e gelen misafirler alışveriş, sağlık, eğitim, cafe, restoran ve sinema gibi sosyal alanlardan faydalanabiliyor. 34 farklı kayak pisti ve 102 km pist uzunluğuyla kayakseverlere benzersiz deneyimler yaşatan Erciyes’te tek bilet sistemiyle tüm pistler kullanılabiliyor. 154 adet suni kar makinesinin bulunması ile de Erciyes’te kar kalınlığı ya da kar olmaması gibi problemler ortadan kalkıyor. Şehir merkezine kolay ulaşımı ve konaklama avantajlarıyla Erciyes Kayak Merkezi, unutulmaz ve konforlu bir kış tatili için tüm dünyadan talep görmeye devam ediyor.

Türkiye'nin Alpleri Konumunda Bulunan Erciyes'te Kar Bereketi

Şehir merkezinde bulunan oteller bu günlerde %100 doluluk oranına ulaşırken, sezon boyunca da hafta sonlarını büyük ölçüde rezerve etmiş bulunuyor. Otel yetkililerinin yaptığı açıklamada: “Turizm sektörü bildiğiniz üzere yaz aylarında beklentileri karşılamadı. Kış turizmine duyulan ilgi özellikle Erciyes Kayak Merkezinin dünya çapında bilinirliğinin yüksek olmasından kaynaklı gayet olumlu bir portre çiziyor. Önümüzdeki aylarda Erciyes’te FIS Snowboard Dünya Kupasının yapılacak olması da otellerimizi şimdiden ilgi odağı haline getirdi” dedi.

Türkiye'nin Alpleri Konumunda Bulunan Erciyes'te Kar Bereketi

Bu sezon Kayseri Erciyes kış tatiline gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyleyen Erciyes A.Ş. Yön. Krl. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı: “Yeni sezonda Erciyes’e olan ilgiden oldukça memnunuz. Şehir merkezinde ve Erciyes’te bulunan otellerde yılbaşında % 100 bir doluluk oranı söz konusuyken, sezon boyunca bu etkinin süreceğini ön görüyoruz. Son yıllarda ülkemizde ve dünyada kayak sporuna ilginin artmasıyla biz de Kayseri Büyük Şehir Belediyesinin işbirliğinde doğal zenginliğimiz olan Erciyes’i, ülkemizin de turizmine katkıda bulunmak amacıyla bir cazibe merkezi haline getirdik. Geçtiğimiz sezon yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırladık. Böylece hem ülkemizin hem Kayseri’nin tanıtımına ciddi katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Kapasitemiz ve imkanlarımız doğrultusunda gün geçtikçe bu rakamları çok daha yükseğe taşımayı hedefliyoruz.” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir