Tuğba Tekin’den Stilinize İlham Verecek Karıştırma Dersleri: Renkler & Desenler

Tuğba Tekin’den Stilinize İlham Verecek Karıştırma Dersleri: Renkler & Desenler

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Tuğba Tekin’in deneysel yorumlarıyla karıştırma dersi veriyor. Farklı desenler, farklı renkler ve beklenmedik parçalar tek bir kombinde buluşuyor.

@ilaveten adıyla instagramda on binlerin beğenisini kazanan Tuğba Tekin, neşeli halleri, renkli kişiliğiyle dikkat çeken “it-girl”ler arasında. Ders niteliğindeki birliktelikleriyle Tuğba Tekin’in stili ilham veriyor.

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Ders 1:  Cesur Renk Geçişleri

Birden fazla rengi, geçişlerle bütünleştiren Tuğba Tekin, minimal etkiyi bollukla kullanıyor. Maksi boy elbiselerin vücuda asla değmeyen kalıpları, pelerin kolları hareketli görüntüsünü tekrar tekrar vurguluyor. Maviden siyaha geçiş yapan bir elbiseyi torba çantayla eşleştiren namıdiğer ilaveten, cool sneakerlar ya da karakteristik terliklerinin etkisini kullanmadan geçmiyor.

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Ders 2: Aksesuarlardan Vazgeçmeyin

Tuğba Tekin’in kombinlerinde uçuk kaçık beklenmedik bir parça illa ki göreceksiniz. Dümdüz sırada bir feraceyle bile cool havayı yakalayan it-girl, neşeli bonesiyle, farklı gözlüğüyle, rengarenk pon pon terlikleriyle ve robot çantasıyla tam olarak kendini yansıtıyor. Tuğba Tekin’in bu ilham veren duruşlarıyla “en sıradan elbiseyle bile farklı nasıl olunur” dersi veriyor.

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Ders 3: Cesur Olun

Çiçek desenli kırmızı bir elbisenin altına beyaz çorap ve siyah ayakkabı kombini yapmak kimin aklına gelirdi ki? Tabii ki Tuğba Tekin’in. Akla gelse bile kullanmaya cesaret edilemeyecek bu stiliyle hayranlık uyandıran fenomen isim, karıştırma dersi öğrencilerine ilham veriyor.

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Ders 4: Şal ve Elbiselerde Desen Kardeşliği

Elbiseyle aynı desende şal akımı başlatacak Tuğba Tekin, bu görünümüyle farkını bir kere daha ortaya koyuyor. Mikro çiçek desenli yeşil elbisesi, aynı desenden kullandığı şal, kolye edasıyla göz kırpan mavi fırfır detay, lacivert çanta ve siyah babuşlar. Tek tek düşünüldüğünde uyumsuz görünen ancak bu aykırılığın içinde bir uyum yakalayan Tuğba Tekin, karıştırma derslerinde kafaları karıştırıyor. Bu dersin öğrencilerinin unutmaması gerekense, elbiseyle aynı desende şal kullanımını muhakkak denemeleri gerektiği!

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Ders 5: Olmaz Denileni Deneyin

Deseni desenle karıştırma dersi veren Tuğba Tekin‘ın kalıplaşmış fikirlerle işi olmuyor. Beyaz mikro desenli siyah eteğiyle, yine beyaz mikro desenli mavi gömleği harika bir uyum içinde. Siyah şalıyla da bütünleştiren fenomen isim, desenle deseni karıştırmanın kuralını öğretiyor. Kullanacağınız iki desende bir ortak nokta bulaşarak karıştırma derslerinden, ders çıkarabilirsiniz.

İlaveten - Tuğba Tekin Kıyafet Modelleri

Ders 6: Farklı Kültürlerin İkonik Parçalarını Edinin

Deneysel kombinler yapmaktan asla korkmayan @ilaveten, farklı kültürlerin kendine özgü parçalarını da kullanmaktan geri durmuyor. Bununla beraber görünümlerinde adeta hikaye yazar gibi temalar işleyen fenomen ismin, denizci görünümü de akıllara kazınanlar arasında.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *