Trend Alarmı: Asit Yıkama Denim

Trend Alarmı: Asit Yıkama Denim

Asit Yıkama Denim

80’lerin asit yıkama denimleri, cesur tavırlarıyla geri döndü. Gucci, MSGM gibi markaların önceki yıllarda podyumlara çıkardığı bu trend Dior, Miu Miu, Alexander Wang, Chloe gibi markaların da 2019 ilkbahar – yaz koleksiyonlarında yer almasıyla iyice yükselişe geçti. Sokağın resmi üniforması olmayı çoktan hak eden denimler, artık yeni güncellemeleriyle dolaplara girmeyi de başarıyor. Yüksek belli salaş kot pantolonlardan kabarık omuzlu ceketlere kadar asit yıkama denimler yeniden hayat buluyor.

Asit Yıkama Denim Ceket

Açık Mavilerle Dolu Denimler

Koyu lacivert tonlarındaki denimlere çamaşır suyu dökerseniz ne olur, sorusunun cevabı tam olarak bu trendde gizli. Bu yüzden de asit yıkama denim tasarımları, açık mavi renklerin arasından selam veren koyu lacivertlerle dolular.

Asit Yıkama Denim Pantolon ve Ceket

Batik Trendiyle İyi Arkadaşlar

Asit yıkama denim trendi, zaman zaman 70’lerin batik trendiyle iyi arkadaş olmaya çalışıyor. Mor, yeşil gibi renklerle tasarlanan denimler, asit yıkama yapılıyor. Böylece bir yandan renkleriyle batik modasına bir yandan da asit modasına ayak uyduruyor.

Denim Jile

Sadece Ceketlerle Sınırlı Değil

Asit yıkama trendi, kesinlikle denim ceketlerle sınırlı değil. Büyük beden pantolonlar, elbiseler, oversize pardösüler ve hatta işçi tulumları ile jilelere kadar her yerdeler. Dünya markalarından onay alan asit yıkama, Zara, Mango, Bershka, Stradivarius, Koton gibi ulaşılabilir markaların da koleksiyonlarında yer alıyor.

Neways Mavi Kot Ceket

Kot Ceket – Neways: Satın Al

Şık Parçalarla Bir Araya Gelmek Tarzı Değil

80’lerde kimilerinin yaka silktiği bu trend, bir süre ortada görünmeyip kendini özletti. Moda dünyasına hızlı bir giriş yaparak koleksiyonlardaki ve hatta dolaplardaki yerini aldı. Peki, diğer kot ceketleriniz gibi her parçayla uyum sağlayacak mı? Çoğuyla evet, bir kısmıyla hayır. Mesela şık pileli etekler, parlak satenler, kloş modeller asit yıkama denim ceketlerin tarzı değil.

Melike Tatar Denim Gömlek

Salaş ve Spor Görünümle Eşleşmeli

Bol pantolon ve basic tişörtler, akışkan formlu bol elbiseler, keten ya da pamuklu sportif etekler, sneaker’lar, çapraz çantalar ve dahası… Kısacası asit yıkama denim parçalar tam anlamıyla günlük ve salaş halde kombinlenmeye açık.

Armağan Giyim Denim Kap

İkonikleri Yanına Almayı Seviyor

Asit yıkama denimler kendi gibi ikonik parçaları yanına almayı çok seviyor. Bu trendi yansıtan bir pardösü bulduysanız çok şanslısınız. Bol ve salaş kesimleriyle oldukça cool duran asit yıkama denimler, deri parçaları, vinil dokulu tasarımları, yazı baskılı kemerleri çok seviyor.

Denim Pantolon

Pantolonda Mutlaka Bol Kesim

Asit yıkama denim trendi, skinny pantolonlarda aşırı demode bir görünüm sunuyor. Dünya modasının bile asla görmek istemediği bu parçaların yerini, olabildiğince bol kesimler aldı. Culotte pantolonların kalıbına benzer ve hatta daha bol kesim pantolonlar asit yıkama trendiyle adeta desenli bir parçaya dönüşüyor. Oversize salaş ceketleriniz, basic tişörtlerinizle uyum sağlamaya çoktan hazır.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir