Topraklama: Negatif Enerjiyi Atma

Topraklama: Negatif Enerjiyi Atma

Topraklama Negatif Enerjiyi Atma

Bugün bir arkadaşımla paylaştığım ve işe yarayan bir yöntemden bahsetmek istiyorum. İlgimi çekti ve işe yarıyor günlük sıkıntı ve streslerinden arınmak için birebir. Ve bunu iş yeriniz de evinizde kendinize 5-10 dakika ayırabileceğiniz rahat hissettiğiniz herhangi bir mekanda uygulayabilirsiniz.

Topraklama yeryüzünün sakinleştirici ve yavaş enerjisi ile uyumlu bir bağlantı kurmak demektir. Toprak enerjisi özellikle şu aralar yaşadığımız değişim sürecinde, enerjilerin bizi yerden yere vurduğu günlerde sağlam durabilmemiz için son derece pratik ve kolay bir metot.

Topraklama stres, panik, telaş, depresyon, sinirlilik halinde çok işimize yarar. vücudunuz size topraklamaya ya da ayaklarınızın sağlam basmaya ihtiyacınız olduğunu şu şekillerde belli edebilir.

* Hafif baş dönmesi ya da şaşkınlık benzeri hal

* Sakarlık

* Dalgınlık, aklı havada olmak, unutkanlık

* Hafif mide bulantısı

* Düşük enerji, yorgunluk

* Alışılanın dışında kendini keyifsiz, morali bozuk hissetmek

* Sebepsiz yere sinirli, kızgın ve ya aşırı tepki verecek şekilde olmak

Farklı şekillerle yapılsa da topraklama niyet şu olmalıdır önce negatif elektriğinizi toprağa vermeyi niyet edin ve sonrasında verdiği tüm bu güzel nimetler için Allah’a (cc) şükretmeyi unutmayın.

– Doğada yürüyüş ya da yürüyüş meditasyonu, çıplak ayakla toprakta yürümek.

– Bahçede çalışmak ve ellerinizin toprakla haşır neşir olmasına izin vermek.

– Gülmeyin ama ağaçlara sarılmak, dokunmak. Bunu deli gibi görünmeden de yapabilirsiniz. Ağacın dibine oturmak gibi.

Topraklama

Topraklama Meditasyonunu günümüzde şirketlerin çalışanlarına rahatlama tekniği adı altında öğretmelerini sık sık duymaya başladık. Eğer bir toplantıya, eğitime ya da sunuma hazırlanıyorsanız bu teknik yapacağınız işten hemen önce çok işinize yarayacaktır. Ve yukarıdaki tüm rahatsızlıklara da birebir gelir. Bu meditasyonu her sabah 5 dakikanızı ayırarak yapmanızı tavsiye ederim. Hayatınızın yükünün biraz daha hafiflediğini, günü daha iyi geçirdiğinizi fark edeceksiniz.

Bu tekniğin amacı, hayat enerjisini sistemimize davet edip fizik ve enerji bedeni arındırmak, enerji alanımızı güçlendirmektir. Bu teknik zihni ve enerji alanını güçlendirir. Her yerde uygulanabilir ve uygulayanı meditatif bilinç haline sokar. Özellikle şifa uygulamalarından önce meditatif bilinç haline geçmek aktarılacak tesirin gücünü artırmak bakımından oldukça önemlidir.

Sevgiyle kalın… www.interaktifdanismanlik.com

Yorumlar

“Topraklama: Negatif Enerjiyi Atma” için bir cevap

  1. […] gebelikte ve gebelik sonrası lohusalık ve emzirme döneminde bu depoların tekrar doldurulmaması kadınlarda depresyon riskini arttırıcı rol oynamaktadır. Koyu yeşil yapraklı sebzeler, badem, fındık, ceviz gibi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir