the Gourmand, Galata’nın En Gurme Mekanı

the Gourmand, Galata’nın En Gurme Mekanı

Alkolsüz Mekanlar Galata the Gourmand

Özgün ve zevkli iç dekorasyonuyla son zamanlarda Galata’nın en tanınan mekanlarından biri the Gourmand!

Yıllarca Türkiye ve Dünya’nın birçok yerini gezerek değişik tatlar keşfetmiş olan bir grup arkadaşın, en sade ve en leziz tatlardan oluşturdukları menü ile 2015 yılında açılan the Gourmand İstanbul’un tarihi dokusunun en çok hissedildiği Galata‘da konumlanıyor.

Alkolsüz Mekanlar Galata the Gourmand

Kısa sürede hakettiği ilgiyi gören the Gourmand çoktan Türkiye’nin sayılı lezzet durakları arasına girdi. Şarküteri ürünlerinin en tazesini ve baharatların özenle seçilmiş hallerini bulabileceğiniz the Gourmand şu an için sadece İstanbul Galata’da yer almakta.

Alkolsüz Mekanlar Galata the Gourmand

Neden Gitmeli?

Galata’nın tarih kokan sokaklarından Serdar-ı Ekrem’de yer alan the Gourmand daha içeri girmeden sizi etkisi altına almayı başarıyor. Son derece hoş bir şekilde dizayn edilen vitrini mekana girmeden güzelce karşılanmanızı sağlıyor. İçeri girdiğiniz de ise tam bir lezzet diyarına adım atmış oluyorsunuz. Yurt dışından ithal ettikleri makarna, sos çeşitleri ve benzerleri ürünler de gurme market olarak da satışa sunuluyor.

Alkolsüz Mekanlar Galata the Gourmand

Ne Yemeli?

Mozzarella & renkli domateslerle süslenmiş Bruschetta dilimleri hem göze hem de mideye hitap ederken,  trüf & parmesanlı patates kızartması damakta hoş bir tat bırakmakta. Buharda pişmiş Bun ekmeği (Orijinali ördek yağıyla yapılıyor, burada ise tereyağı kullanılmakta.) içinde Cafe De Paris soslu ızgara bonfileler mekanın favorilerinden ve çoktan bizim de favorilerimiz arasında yerini aldı.

  • the Gourmand iletişim:
  • Adres: Serdar-I Ekrem Sk. 14/a Beyoğlu
  • Telefon: 0212 251 01 23

Alkolsüz Mekanlar Galata the Gourmand

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir