Tesettürlü Kadınların da Tercih Edebileceği 2017 İlkbahar-Yaz Trendleri

Tesettürlü Kadınların da Tercih Edebileceği 2017 İlkbahar-Yaz Trendleri

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

2017 İlkbahar – Yaz sezonu, doğallığın ve canlılığın peşinde. Yükselen trendler, parlayan yıldızlar, öne çıkan stiller yepyeni başlangıçların sembolü.

Güneşli günlere taze bir nefes katacak güçlü tasarımlar, sokaklara inmeye hazır. Peki, dünya markalarının koleksiyonlarıyla yön verdiği trendler muhafazakar çizgiye nasıl uyarlanır, hangi yıldız parçalar tesettür kombinlere nasıl eşlik eder, soruları ve daha fazlası bu yazımızda cevap bulacak.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Koleksiyonlar “Mütevazı” Çizgide

Modest fashion”, yani “mütevazı moda” dünyayı etkisi altına altı. Dünya markaları, şıklığın dekolteden, aşırı gösterişli işlemelerden, kalıplaşmış anlayışlardan geçmediğinin farkına vardı. Bollaşan parçalar, sadeleşen tasarımlar, uzayan etek ve kol boyları neredeyse her markanın koleksiyonlarında yer aldı.

Muhafazakar kadınların stil çizgisine de yaklaşan mütevazı moda anlayışı, tesettürlü kadınlar tarafından da çok sevildi. Hal böyleyken 2017 ilkbahar – yaz trendlerini kombinlere uyarlamak da kolaylaştı. Siz de sezonun öne çıkan trendleri ve sokak stilinin kahramanı olacak parçalarıyla modayla yakın temas kurun.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Salaş Parçaların Önlenemez Yükselişi

Serin kalmak ve rahat olmak istenilen yaz günlerinde, dünya markalarının tercihi bol tasarımlar. Büyük beden ceketler, salaş gömlekler 2017 İlkbahar – Yaz Koleksiyonları’nda yer ediyor. Muhafazakar kadının günlük hayatına uyarlaması gereken ilk duruş ise tam da bu. Dar kalıplardan sıyrılıp “big size” tasarımları kombinleme zamanı. Normcore stile yaklaşan bu trend, modayla yakın temas kurarken mütevazı çizgiye de ters düşmeyecek.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

“Bigsize” Ceketler Gündemde

Son birkaç sezondur trendler arasından çıkmayan big size ceketler, muhafazakar kadının günlük yaşamında vazgeçilmez parçalar olacak. Geniş omuzlu trençkotlar, sportif bol ceketler yaz dolaplarının parlak yıldızı.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Mavi ile Derinlere Yolculuk

Bu bahar, her yol maviye çıkıyor. 2017 sezonunun öne çıkan stillerinden marin, ferah ve taptaze bir nefes hissi veriyor. Mavi – beyaz’ın kombinlere işlerken, uçuş uçuş elbiselere, minimal desenlere, nakışlı tasarımlara yer açılıyor. Tesettür giyim kombinlerine kolaylıkla uyarlayabileceğiniz bu stil için, uçuş uçuş beyaz bir elbiseye mavi desenler işlenmiş olması yeterli.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Kat Kat Stil Rotası

İncecik ve uçuş uçuş parçalar kat kat görünümleriyle bir rüzgarı bekliyor. Etekler ve hatta elbiseler üzerine terci edilen uzun tunikler, gömlekler, panço ve pelerinler koleksiyonlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Muhafazakar kadının “rahatlıkla” kombinlerine uyarlayabileceği bu tavır, umursamaz duruşuyla da modayla yakın temasa geçiyor.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Provokatif Çiçekler

İlkbaharın sanat eserleri çiçekler, bazen naif bazen romantik ama her zaman trend! Elbiselere eşlik eden bu floral desenler, sezonun da gücünü yansıtıyor. Maksi boylarıyla, uçuş uçuş etekleriyle cazibesini ikiye katlayan parçalarla çiçeklerin dilinden konuşma zamanı.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Bonkör Pantolonlar

2017 koleksiyonlarının yıldızı yüksek parçalarından biri de neredeyse etek bolluğuna ulaşan pantolonlar. Rahatlığı elden bırakmadan şıklık sergileyen nadir parçalar arasında bu pantolonlarda, bol kesimler, sofistike ve trend renkler işbirliğinde.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Renkli & Nakışlı Denimler

Şimdiye kadarki tüm olasılıkları alaşağı eden denimler, yüksek modada ait olduğu yere dönüyor. Oversized akımına uyarak genişleyen kesimlerin yanı sıra boylar da maksi forma ulaşıyor. Klasik denim mavisi çizgisinden çıkarak iddialı formlar kazanan kazanan tasarımlar, griden mora geçiş yaparken kimi zamanda ilkbahar naif çiçekli nakışlarını konu ediniyor.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Odak Nokta File

2017 ilkbaharının ikonik trendlerinden biri de file. Koleksiyonlarda kimi zaman fazla iddialı kullanımlar göze çarpsa da muhafazakar giyime uyarlanabilir tavırları da sevilmeye değer. Etek ve elbiselerin üzerine kullanılan fileli tasarımlar, modern bir görünüm sunuyor.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Mürdüm Fırfırlı Elbise: Milda – Satın Al

Neşeli Fırfırlar

Sezonun dikkat çeken trendlerinden fırfır, ilkbahar güneşiyle parlayacak. Geçtiğimiz sezon sadece gömlek yakasında göze çarpan bu trend, yeni sezonda ceketlerden eteklere hemen hemen her parçada kahramanlığını ortaya koyacak.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Kabarık Etekler

2017 yazının stil önerisi, uçuşan ve kabarık etekler. Romantik bir tavrı yansıtacağınız etekler, tesettürlü kadınların en gözdesi olacak.

2017 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim

Kalın Kemerler

Kemerleri bağlayıp 2017 trendlerine uçuş yapın. Salaş elbiseleriniz, bol döküm trençkotlarınızın beline kalın kemerleri kullanarak, yıldız aksesuarlarla stilinizin farkını ortaya koyun.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir