Teknoloji, Moda ve Start-Up’larda Görev Alanların Stil Seviyelerini Yükseltecek 4 Öneri

Teknoloji, Moda ve Start-Up’larda Görev Alanların Stil Seviyelerini Yükseltecek 4 Öneri

Qooq Store Blazer ve Deri Ceket Takımlar - Zara Ceket ve Mango Pantolon (Hülya Aslan)

Teknoloji, dijital medya, moda veya start-up gibi renkli işlerde çalışanları buraya! Stil seviyenizi bir adım öteye taşıyacak güncel fikirlerle acilen göz atın. Klasik ofis görünümlerinin dışına çıkarak mesai saatlerine aynı mesleğiniz gibi bilindik olandan öteye taşıyın. İşte renk, desen, aksesuar ve trendler çizgisinde 4 önerimiz.

Venöve Koleksiyon Kaban - Betül Gedik

Venöve Pembe Bluz
Venöve Mint Kaban

Renkleri Karıştır

Geleneksel mesleklerdeki tek düze kombinleri geride bırakın. Sürekli siyah giymekten, tek renk stillere sığınmaktan uzaklaşın. Her zaman nötr tonlarla kolay kaçmayın. Öyle ki, sezonda birbiriyle uymayan hiçbir renk yokken siz de bu trendi kullanın ve biraz neşelenip zıtlıkların uyumuyla mesai saatlerinde stilinizi öne çıkarın. Kırmızıyla yeşili, maviyle turuncuyu, sarıyla moru bir araya getirmekten korkmayın.

Atelier Pelin Yıldırım Ekose Desenli Takım – Betül Gedik

Desenleri Kullanın

Modayı iyi bilmenin kanıtı desenleri iyi kullanmaktan geçer. Siz de yaratıcı mesleğinizdeki yeteneğinizi kanıtlamak için stilinizi kullanın. 2022 kışında ekoselerin modasını en canlı kırmızılarla kullanmak, hatta bunu baştan aşağı kombinlemek en ikonik tercihler arasına giriyor. Bunun yanı sıra farklı desenleri benzer renk tonlarıyla ya da aynı deseni farklı renklerle kullanmak da stil seviyenizi yükseltecek diğer bir adım.

Atkı, Bileklik ve Zincir Kolye - Sena Sever

Aksesuarları Abart

En basit kombini zirveye taşıyacak öyle şahane aksesuarlar var ki… Bunun için kısa bir koleksiyon taraması yapmanız yeterli. Büyük fiyonk yakalı gömlekler, kabarık tül boyunlu bluzlar, boyna atılınca ayaklara kadar uzanan kalın atkılar, rengarenk fularlar, maskülen kravatlar… Öte yandan kat kat kolyeler, bilekliklerin gücünü de yadsımayın. Basit bir ceket giyerken bile yakanızdan gözükecek iri kat kat zincirler stil duruşunuzu bir anda değiştirecek.

Blazer Ceket-Denim Pantolon (Betül Gedik) - Hooop Store Blazer Yelek(Şeyda Ateştepe)

Hooop Store Blazer Yelek

Sokak Modasıyla Klasiği Eşleştir

Renkli mesleklerde çalışanlar klasik ofis stillerini sokak modasıyla bir araya getirerek farklılık yakalayabilir. Ve yeni sezonda bahsettiğimiz görünümler fazlasıyla trend. Mesela sezonun modası blazer ceketleri illa takım olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Bol bir Jean ve topuklu botlarla mesai saatine uyarlarken sıradanlıktan uzaklaşabilirsiniz. Veya takım elbiseyi olduğu gibi kullanacaksanız oxford ayakkabı ve hatta beyaz çoraplarla eşleştirerek farklılaşın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir