Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Bütün yılın stres ve koşuşturmasından yoruldunuz mu? Hava çok sıcak ve hiç “esmiyor” mu? Tatile gitmeye zamanınız ya da imkanınız yok mu? Yine de serinleyip, rahatlamak sizin de hakkınız. Öyleyse kendinizi maviliklere bırakabileceğiniz, kumsalda rahatça vakit geçirebileceğiniz, sıcak günün keyfini sürebileceğiniz ve tüm bunları yaparken yalnızca kadınlar arasında bulunuyor olmanın rahatlığını yaşayabileceğiniz kadınlar plajı tam size göre! Bu yazımızda biz de tatile gitmeden serinlemek isteyen hanımları düşünüyor ve onlar için 5 plaj önerisinde bulunuyoruz.

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Esenköy Reis Kadınlar Plajı

İstanbullular olarak mavinin bir çok tonuna şehir yaşamı içinde şahitlik edebiliyoruz. Bunu hayatın koşuşturmacasında çoğunlukla fark etmesek de, bir an durup, derin mavilikleri seyre dalmak, rahatlamamızı sağlıyor. Fakat zaman zaman, özellikle yaz sıcaklarının iyice bastırdığı ve tatile gitme heveslerinin doruklara ulaştığı noktalarda denize bakmakla yetinmeyip, yüzmek ve plajlarda zaman geçirmek istiyoruz. Esenköy kadınlar plajı da bunu isteyen kadınlar için adeta bir kaçış noktası oluyor. Yalova’da bulunan ve yalnızca kadınlara hizmet veren bir plaj olan Esenköy Reis kadınlar plajı, İstanbul’dan fazla uzaklaşamayanlar, kısıtlı zamana sahip olanlar için de bir hayli tercih edilesi oluyor. Bu plajda fotoğraf çekiminin yasak olması ve çok uzağa açılmadığınız sürece de dışarıdan kimsenin sizi göremeyecek olması, hanımların rahat edebilmesine imkan veriyor. 7 yaşından büyük erkek çocukların kabul edilmediği plajda şezlong ve şemsiyeler de kiralanabiliyor. Ayrıca plaj; mescit, abdest alma yeri, plaj malzemeleri satan bir mekan, aperatif yemek mekanları ve dondurmacılara da sahip.

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Yine Yalova Esenköy’de bulunan ve yalnızca kadınlara ait olan, VIP plaj olarak isimlendirilen ve mavi bayraklı bir denize sahip bir plaj burası. Merkeze yakın bir konumda bulunması ve makul bir giriş ücretine ek olarak şemsiye ve şezlongların fiyata dahil olması ile sıcak yaz günlerinde bir çok hanımın tercih ettiği bir plaj. Denizin doğal yapısının biraz taşlı olmasından dolayı, dubalarla bir yürüme yolu yapılmış olan mekanda, ayağınız taşa değmeden denize girmeniz mümkün. Ayrıca bir hayli geniş olan plaj, misafir kapasitesinin de yüksek olmasını sağlıyor. Burada da ziyaretçilerin ihtiyaçlarını gidermesini sağlayacak; mescit, alışveriş alanları, yemek yerleri ve masaj hizmetleri gibi imkanlar bulunuyor.

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Poyrazköy Kadınlar Plajı

İstanbul’un gözlerden uzak semti Beykoz’da, gözlerden uzak bir kadınlar plajı bulunuyor: Poyrazköy kadınlar plajı. Günübirlik eğlenceler ve serinlemek için birebir olan plaja, şehir içinden turlar vasıtasıyla gidiş-dönüş servisler kaldırılıyor. Böylece ulaşımı nitekim sıkıntılı olan Poyrazköy’e sorun yaşamadan, rahatça varmanız sağlanıyor. Plajın yalnızca kadınlara özel olmasının yanı sıra, plajdaki tüm personel; cankurtaranlar, sağlık ekibi de kadınlardan oluşuyor. Durgun bir denizin kıyısında bulunan plaj, eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı

Belediye başkanı tarafından kadınlara özel olarak ayrılan ve erkeklerin girmesinin yasak olduğu bir yer Marmara Ereğlisi kadınlar plajı. Avrupa yakasından kaldırılan servislerle ulaşım imkanı da sunulan plajın, bayan zabıta memurları ile güvenliği sağlanıyor. 10 yaş üstü erkek çocuklarının alınmasının yasak olduğu plajda hanımlar rahatça denize girip, güneşlenebiliyor. Plajda bulunan giyinme kabinleri, mescit, duşlar ve sağlık ekipleri ile de ihtiyaç olabilecek bir çok şey sağlanıyor. Plajın dışardan görünmesini engellemek amacıyla ise plajın etrafı mavi brandalarla kaplı halde bulunuyor.

Tatile Gitmeden Serinlemek İsteyenler İçin Kadınlara Özel 5 Plaj Önerisi

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı

Yalnızca bir plaj olmaktan öte, kadınlara özel bir yaşam alanı sağlayan Sarısu kadınlar plajı, bünyesinde bulunan kebap evi, balık evi, kır bahçesi, çeşitli büfe ve marketler, mescit ve çarşısı ile de birçok ihtiyaca cevap veriyor. Yalnızca kadınların yararlanabileceği bu özel mekanda, rahatlıkla denize girip, plajda vakit geçirip, sosyal alanlarda açlığınızı giderebilir, keyif yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklu hanımları da unutmayan tesis, oyun alanları ve spor parklarıyla da ziyaretçilerinin memnuniyetini sağlıyor. Ayrıca birçok mekanda bulunmayan bir özellik olarak engellilere özel plaj ve tuvaletlerin de bulunması, mekanın ne kadar ince düşünülerek tasarlanmış olduğunu bir kere daha ispatlıyor.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *