Tatil Valizi Nasıl Hazırlanmalı?

Tatil Valizi Nasıl Hazırlanmalı?

Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

Zorlu ve uzun süren kış mevsiminden sonra nihayet güneşe merhaba diyebildik. Şimdi kıştan kalma yorgunluğumuzu atma vakti. Bunu da ancak güzel bir tatil ile sağlayabiliriz. İş yoğunluğundan dolayı uzun vadeli tatil planları yapamayanlar vardır elbet. Hafta sonu kaçamakları yapıp, yıl içerisindeki resmi tatil günlerini kovalayanlarınız da vardır. Hem uzun tatil yapanlar hem de iki günde olsa tatil tatildir diye düşünenler için, bu hafta; valiz nasıl hazırlanmalı yazısını kaleme almayı uygun gördüm. Eminim benim gibi bavul hazırlamakta zorlanan yüzlerce bayan vardır. Niyetim, biraz da olsa size faydalı olabilmek.

Şunu da mı alsam?”, “Bunu da valize koysam mı?”, “Acaba orada siyah çantamı kullanır mıyım?” “Kil maskelerim nerede benim? Dur, gidip onu da valize koyayım!”, “Belki geçen yaz aldığım şu ceketi de giyinirim.” gibi soruların onlarcasını konuşuruz kafamızın içerisinde. Hatta benim valizimin kapağı sabah açılır, akşam kapanır. Gün boyunca aklıma gelenleri koyabileyim diye. En son geçen sene bir dur dedim kendime. Götürüp hiç giyinmediğimi, fuzuli yanıma aldığım birçok eşyama elveda diyerek yeniledim kendimi. Artık valiz hazırlamak en fazla bir saatimi alıyor. Peki, bunu nasıl başardım?

Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

Gerçekçi ve Dürüst Olun

İlk önce gideceğim yeri düşünerek, tatilim hakkında zihnimde kısa bir gelecek turu yapıyorum. Varsayımlarımı gerçekçi ve kısa tutuyorum. Tatil tanımına uygun giysiler seçmeliyim fikri sürekli aklımda. Net olmak zorundayım çünkü; kısa bir tatil için gardırobumu yanımda taşımak istemiyorum. O halde yapmam gereken giysilerimi kombinleyerek valize yerleştirmek. Çıkacağınız tatilin yedi günlük bir seyahat olduğunu varsayalım. Her gün için bir kombin yapalım. Çünkü biz bayanlar farklı giyinmeyi severiz öyle değil mi? O halde bu önemli detayı atlamak mümkün olmadığından eşyalarınızı birbiriyle kombin yaparak valize yerleştirin. Belki giyinirim diye hiçbir şeyi yanınıza almayın!

Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

Peki Ayakkabı ve Çanta!

Kim ne derse desin hemen hemen her kadın ayakkabı ve çanta tutkunudur. Seçmekte zorlandığımız ve bir türlü eleyemediğimiz ayakkabılar yüzünden bavulumuz hıncahınç dolar. Sizde tecrübe etmişsinizdir. Götürdüğünüz topuklu ayakkabıların hiç kullanılmadan geri geldiği çok olmuştur. Bu yaz aynı hatayı bir kez daha tekrarlamamak adına, en güzeli bavula birden fazla ayakkabıyı yerleştirmemek. Tatilin amacını bir düşünsenize? Dinlenmek… Ruhen ve bedenen! Bırakında 1 hafta ayaklarınızda dinlensin.

Yazın en çok tercih edilen ayakkabı türü sandalet ve babetlerdir. İkisinden birini tercih edin. Tabi bir de denize girecek olanlarınız, flip flop almayı ihmal etmeyin.

Çantalarda ise tercihiniz kesinlikle minik olanlardan olmalı. Maksat bedeni rahatlatmak olduğu için, büyük ve içi dopdolu çantaları üzerimize yük yapmaya lüzum yok.

Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

Valize Yerleştirmeye Gelince…

Seçtiğiniz herşeyi kombinlediğiniz haliyle valize yerleştirin. Düzgün katlamaya özen gösterin. Arada kalan boşluklara da ayakkabı, çanta ve kişisel bakım ürünlerinizi koyun. Göreceksiniz hem bavulunuz hem de siz nefes alacaksınız.

1 Trackback

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *