30 Olmadan Bilmeniz Gereken 30 Stil Kuralı

30 Olmadan Bilmeniz Gereken 30 Stil Kuralı

30 Yaş Stil Önerileri

Her yaşın ayrı bir güzelliği olsa da 30 denince bu durumun farklı bir hal aldığını düşünmeden edemiyoruz. Fakat, İngiltere Ulusal İstatistik Bürosunun gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarına göre kadınların 30’lu yaşlarının ortalarına doğru ‘uyandığını’ söyledi ve şöyle devam etti: “30 yaşını geçen kadınlar iş hayatlarına odaklandıkları için özel hayatlarını ikinci plana atıyor. Bir gün ‘uyanıyor’ ve bu durumu fark ediyorlar.”

Yesiltopuklar.com editörleri, her kadının 30 yaşına girmeden öğrenmesi gereken  stil kurallarını araştırdı. Şimdiye kadar en yakınlarınızdan dahi duyamayacağınız önerileri keşfetmek için haberimize göz atın..

30 Yaş Stil Önerileri

1- Kendiniz Olmayı Öğrenin: Stil sahibi olmanın ilk kuralı moda ve trendlerden bağımsız şekilde kendi tarzını kıyafetlerinize yansıtmanızdır. Özellikle 30 yalına yaklaştıysanız ve hala kendinize özel bir stiliniz yoksa bu konuda biraz düşünmenizi tavsiye ederiz. Nelerden hoşlandığınızı, hangi stilleri kendinize yakın bulduğunuzu keşfederek başlayabilirsiniz.

2- Zamansız Aksesuarlara Yatırım: 30’lu yaşlarda en çok ihtiyacınız olacak zamansız ve yıllarca kullanabileceğiniz takılara yatırım yapın.

30 Yaş Stil Önerileri

3- Valiz Hazırlamayı Öğrenin: Sizce de artık eşyalarınızı abartmadan, hangi parçaları valizinize eklemeniz gerektiğini bilseniz güzel olmaz mı? 30 olmadan kısa sürede valiz hazırlamayı öğrenin.

4- Güneş Gözlüğünüzü Değiştirin: 20’li yaşlarınızda kullandığınız gözlükleri bir kenara bırakın ve yüzünüze yakışacak yeni bir güneş gözlüğü seçin. Bu durum can sıkıcı değil, emin olun çok keyifli.

5- Aşırıya Kaçmadan Şık Görünün: 30’lu yaşlarda yapılan stil hatalarından birisi de hala 20 yaşında gibi giyinmek arzusu. Yaşınıza uygun seçimler yaparak çok daha şık ve asil görüneceğinizi unutmayın. Bu kuralı uygulamak için aşırıya uçlarda olmayan parçaları stilinize ekleyebilirsiniz.

6- Bacak Boyunuzu Uzun Göstermeyi Bilin: Evet artık 30 yaşına çok yakınsınız ve birçok konuda ustalaşmış olmanın yanında stiliniz üzerinde etki oluşturacak kuralları da bilmeniz gerekiyor. Örneğin yüksek belli, uzun kalem eteğin, bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun göstereceğini ezbere bilmek gibi…

30 Yaş Stil Önerileri

7- Teninize En Çok Yakışan Rengi Seçin: Eşarp ya da şal kullanan ve tesettürlü bir kadınsanız 30 olmadan kendinize en çok yakışan rengi bilmenizde fayda var. Hadi bir düşünün; yeşil bir şal mı daha çok yakışıyor yoksa mavi bir eşarp mı?

8- Davet Elbisenizi Hızlı Seçin: Kararsızlık artık size göre değil! Nerede ne giyeceğinizi ve hatta hangi mağazada bulabileceğinizi bilme yetisine sahipsiniz. Özellikle davetlerde hangi elbisenin daha uygun olabileceği konusunda hızlıca karar vermelisiniz.

9- Tek Seferde Doğru Ayakkabı: Kararsızlık geride kaldı derken bu her anlamda geçerliydi. Ayakkabı seçimlerinizde doğru ayakkabıyı ayağınıza daha ilk kez denediğinizde fark edebilin.

30 Yaş Stil Önerileri

10- Kendinizi Tanıyın: Fotoğraflar da uzun bir süre hangi açıdan daha güzel çıktığınızı deneyimlemiş olabilir ve defalarca farklı açılardan fotoğraf çektirmiş olabilirsiniz. Fakat artık hangi açıdan daha güzel çıktığınızı bilin ve hiç tereddüt etmeden objektiflere gülümseyin.

11- Cool Görünmek Çocuk Oyuncağı: Günlük yaşamda rahat etmek için seçtiğiniz kıyafetlerde doğru kararlar verin. Cool bir stile sahip olurken özensiz görünmemeyi öğrenin.

12- Alışverişlerinizde Başarılı Olun: Pişmanlıkla sonlanan alışverişleri geride bırakın. Artık hangi parçaya neden yatırım yapmanız gerektiği konusunda uzmansınız.

30 Yaş Stil Önerileri

13- Vücut Tipinize Uygun Elbise: 30’lu yaşlarda vücut tipinize uygun elbiselere yatırım yapmalısınız. Zira elbiselerin kurtarıcılığına her an ihtiyaç doğacaktır.

14- İndirimleri Avantaja Çevirin: Sezon ya da sezon sonu indirimlerini nasıl avantajlı hale dönüştüreceğinizi bilin.

15- Ortama Uygun Giyinin: Kahvaltıda, akşam yemeğinde ya da kır gezisinde… Nerede nasıl giyinmeniz gerektiğini bilin.

16- Çantanızı Boşaltın: Evden çıkarken çantanızı gereksiz eşyalarla doldurmayın. Belli aralıklarla çantanızdaki gereksiz eşyaları temizleyin.

30 Yaş Stil Önerileri

17- Ofis Giyimine Dikkat Edin: Ofiste hem sade hem de rahat edebileceğiniz parçaları kullanmaya özen gösterin. Bol ve içinde rahat edebileceğiniz kıyafetlere yatırım yapın.

18- Takı Düzeni: Çantadan sonra bir kadının en çok dağıttığı eşyaları takılardır. 30 olmadan takı kutunuzu sürekli elden geçirerek düzenli olarak korumaya özen gösterin.

19- Gardırop Detoksu Yapın: Dolaplarınızda gereksiz yer kaplayan eşyaları çıkarın ve gardırobunuzu her daim derli-toplu tutun.

20- Eşyalarınız Yeni Gibi Kalsın: Yıllarca kullanmayı planlayarak çokça harcama yaptığınız parçaları (çanta, ayakkabı, eşarp) uzun yıllar nasıl muhafaza etmeniz gerektiğini öğrenin.

21- Ayakkabı Kutuları: Ayakkabı kutularınızın hepsine tek tek bakmadan aradığınız ayakkabıyı tek seferde bulmak için çözüm üretin. Belki kutu üzerine numara, renk vb. etiketler yapıştırabilirsiniz.

30 Yaş Stil Önerileri

22- Kurtarıcı Aksesuarınız Olsun: En sıradan t-shirt’ü bile farklılaştıracak bir aksesuarınız olsun.

23- Eşinize de Yardım Edin: Kravat bağlamayı öğrenmek gibi eşinizin de sizden yardım beklediği durumlara karşı hazırlıklı olun.

24- Dozunda Aksesuar: Aksesuar seçimlerinizde kıyafetlerinizle uyumlu ve dozunda aksesuarlar seçin.

25- Kombin Yapmayı Öğrenin:Giyecek hiçbir şeyim yok” demeden dolabınızdaki parçalarla kombin yapabilmeyi öğrenin.

30 Yaş Stil Önerileri

26- Kullanışı Çanta: Dolabınızda kullanışlı bir çanta mutlaka olsun.

27- İnce Gösteren Kuralları Öğrenin: Olduğunuzdan ince ve fit gösterecek giyim hilelerini bilin.

28- Yüksek Topuklular: “Her kadının yüksek topuklu bir çift ayakkabıya ihtiyacı vardır” felsefesini aklınızdan çıkarmayın. Dolabınızda her kıyafetinizle uyum sağlayabilecek ola siyah, krem renklerinde yüksek topuklu ayakkabı bulundurun.

29- Tek Etek Her Mevsim:  Gardırobunuzda her mevsim giyebileceğiniz bir eteğiniz olsun.

30- Yanlış Parçalar: Olduğunuzdan hatalı dikişe sahip olan ya da şişman gösteren kıyafetleri dolabınızdan uzaklaştırın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir