Tatil Tercihini Alışkanlıkların Belirliyor! Maceracı mısın, Dingin mi?

Tatil Tercihini Alışkanlıkların Belirliyor! Maceracı mısın, Dingin mi?

Yaşam biçiminiz ve beğenilerinizin tatil tercihlerinizi de belirlediğini biliyor musunuz? Yapılan bir araştırmaya göre özellikle Yaz aylarında artan tatile gitme istediğinin arkasında da yine alışkanlıklar var.

Uzmanlar, hayatınızı şekillendiren kişisel alışkanlıklarınız, macera tutkunuz veya özgüveninizin tatil tercihinizi veya tatil şeklinizi belirlediğini keşfetmişler.

Buna göre “Maceracı” ve “Dingin” olarak ayırdıkları insanların tatil aktivitelerinden yeme-içme tercihlerine, kıyafet seçimlerinden tatile kimlerle gittiğine kadar farklılıklar olduğunu ortaya koymuşlar.

Peki siz söz konusu tatil olunca Maceracı mısın?, Dingin mi?

Gelin Maceracı ve Dingin kişilikleri birbirinden ayıran tatil tercihlerine göz atalım!

Adrenalin tutkusu!

Eğer maceracı bir kişiliğin varsa adrenalin yüklü faaliyetler yapabileceğin bir lokasyon senin için daha cazip olabilir. Su sporları, doğa sporları, kamp vb. bunlardan ilk akla gelenler. Örneğin, Türkiye’de adrenalin daima yüksek olduğu yerlerden biri Fethiye Babadağ ve Antalya’daki Köprülü Kanyon‘dur.

Senin için Fethiye ve Antalya’da hem uygun fiyata konaklayıp hem de doğa sporları yapabileceğin bazı tesisler seçtik! (Bu tesislerin tamamında Yeşiltopuklar kullanıcıları Eksta %15 indirimle konaklıyor bilgi için 0 252 424 0 194 numarasını arayıp ziyaretçimiz olduğunu belirtmen yeterlidir.)

Yeme-İçme sevdası!

Tatil senin için eşittir açık büfe ise her şey dahil bir konaklama tercihi yapmaktan başka çaren yok! Bu noktada daha butik, kendine has tarzı olan tesisler yerine, oturmuş ve belli bir büyüklükte olan oteller imdadına yetişecektir.

Örneğin lezzetleriyle meşhur Selge Beach Resort‘u mutlaka tavsiye ediyoruz. Özellikle Tripadvisor‘daki mutlu müşteri yorumları lezzetlerin harika olduğunu gösteriyor. Yine Akdeniz bölgesinde Wome Deluxe ‘da herşey dahil konaklama yapabileceğin üst düzey tatil otellerinden…

Yine bu otellerde de Yeşiltopuklar ziyaretçileri %15 indirimli konaklıyor.

Deniz mi, Orman mı?

Marjinal bir tatil bakış açısına sahipseniz yada rutinin dışında yaşamak gibi bir alışkanlığınız varsa deniz yerine orman içinde doğa ile baş başa bir tatil planlamanız gerekir. Hem doğanın içinde kalacak hem de ara sıra korunaklı size özel havuzda serinleme fikri içine sindiyse, villa kiralamak sana vereceğimiz ilk ve tek öneri olacaktır.

Özellikle Fethiye – Kayaköy, bu sezonun yükselen ama az bilinen lokasyonlarından ve bu sebeple fiyatlar diğer bölgelere göre oldukça uygun. %15 indirimli villa tatili için 0 252 424 0 194‘ü arayabilir ve tüm detayları öğrenebilirsin.

Garantici veya yenilikçi!

Eveet! Geldik son adıma… Tatil için gittiğin lokasyon veya tesis hep aynı mıdır? Yeni adımlara şans verme konusunda kendini nasıl değerlendiriyorsun? Özellikle muhafazakar aileler tatil tercihlerini yaparken garantici bir diğer deyişle gelenekselci hareket eder. Fakat bu tabuyu yıkmanın zamanı geldi de geçiyor.

Muhafazakar tatile bakış açısı değişiyor. Artık aynı tesise gidip havuz-deniz-restoran-oda döngüsü içinden sıyrılmak gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden yeni, daha önce görmediğiniz bölgeleri tercih edebilir farklı doğa ve konaklama türlerini deneyimleyebilirsiniz.

Helaltatil.com.tr ile mutlu tatil!

Helaltatil.com.tr size en uygun tatil seçeceğini şıp diye bulacaktır! Yeşiltopuklar olarak bu sezon çok yol aldığımız Helaltatil.com.tr ‘yi tatil rezervasyonlarınızda şiddetle öneriyoruz.

Butik bir hizmet alabileceğiniz, mekanik kurallar içine sıkışmış bir müşteri hizmetleri deneyiminden çok farklı olarak sizi dinleyen istek ve bütçenize göre en uygun ve doğru alternatifleri tespit eden müşteri hizmetleri anlayışı ile bu Yaz’a özel tatil seçiminizi belirlemek için 0 252 424 0 194 ‘ü arayın ve Yeşiltopuklar ziyaretçisi olduğunuzu belirtin!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir