Tarihi Semt Üsküdar’ın Hoş Mekanı Mihrimah Kahve

Tarihi Semt Üsküdar’ın Hoş Mekanı Mihrimah Kahve

Üsküdar Mihrimah Kahve

Türk kahve kültürünün en derinlikli haliyle karşınıza çıktığı, Üsküdar’ın nazende mekanı Mihrimah Kahve, semtin en sevilen mekanlarından bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Asırlık tarihi ile bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Üsküdar‘ın ruhuna yakışır bir yer olan Mihrimah Kahve, samimi ortamı, ilgili ve güler yüzlü çalışanları, sıcak atmosferi, lezzetli yemekleri ve içecekleri ile yüzleri güldüren mekanlardan… Üsküdar’ın bu çok sevilen mekanıyla ilgili bilinmesi gerekenler ise yazımızda yer alıyor.

Mihrimah Kahve Kahvaltı

Zengin menüye uygun fiyatlar

Mihrimah kahve, ana yemeklerden, sıcak atıştırmalıklara; tatlılardan, kahvelere kadar bir çok seçeneği menüsünde bulunduran keyifli bir mekan. Her zevke ve her damak tadına hitap etmeyi amaçlayan işletme, güzel sunumları, lezzetli yemekleri ve geniş ürün yelpazesiyle ziyaretçilerinin memnun ayrılmasını sağlayan bir mekan. Her pazar açık büfe kahvaltı servisi sunan mekan, kişi başı 35 TL olarak ücretlendirdiği açık büfe kahvaltısıyla da makul fiyatlar içerisinde keyifli bir pazar kahvaltısı imkanı sunuyor.

Mihrimah Kahve Yazarlar Masası

Yazarlara özel masalar, ahizeli telefonlar, gramofonlar ve bakır cezveler…

Mekanın tasarım olarak ilk etapta göze çarpan özelliği hiç kuşkusuz her bir masada farklı bir Türk yazarına ait isimliğin bulunuyor olması… Bu mekanda kendinizi Rasim Özdenören masasında, Cemil Meriç ya da Erdem Bayazıt masasında bulabiliyorsunuz. Türk Edebiyatının sevilen yazarları ile hasbihal ediyormuşsunuz hissi uyandıran bu uygulama, ziyaretçilerinin mekanla ilgili en sevdiği özelliklerden oluyor. Mekanın genel vintage havası çerçevesinde eski tip bakır cezveler, bakır semaverler, ince işlemeli Türk kahvesi fincanları ve daha bir çok detay, bu eski ve tarihi semtin atmosferiyle paralellik gösteriyor.

Tarihi semt Üsküdar’ın hoş mekanı Mihrimah Kahve, tüm hızıyla misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bir şairin masasına oturup, sıcacık kahve eşliğinde edebiyat sohbetleri yapmak istediğiniz an yolunuzu buraya düşürerek, keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

  • Mihrimah Kahve İletişim
  • Adres: Sultantepe Mahallesi, Selmani Pak Caddesi, Selman Ağa Çeşme Sokak, No:3/A, Üsküdar/İstanbul

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir