Taksim’in En Sessiz ve Sakin Kahvecisi: Taksim Kahve

Taksim’in En Sessiz ve Sakin Kahvecisi: Taksim Kahve

İstiklal Caddesinin kalabalığından kaçıp bir kahve molası vermek isteyenlerin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği bir mekan önerisiyle geldik. Gerek ferah iç mekânı gerek geniş avlusu gerekse kitapseverleri mutlu edecek ufak çapta kütüphanesiyle çok güzel bir mekân burası. Taksim Cami Külliyesi içerisinde yer alan ve Taksim’in en sessiz, sakin kahvecisi: Taksim Kahve

Mekânın iç kısmının tavanında tabloyu andıran aydınlatması ortama farklı bir ambiyans katıyor. İçeride bulunan kitaplıklar buraya gelip biraz kafa dinlemek isteyenlere okumak için kitaplar, dergiler sunuyor. Kültür – sanata önem veren mekanda zaman zaman musiki dinletisi ve söyleşiler de yapılıyor.

Taksim Kahvesi Lezzetleri

Taksim Kahve’de Ne Yenir ve Ne İçilir?

Menüsünde cheesecake, havuçlu kek, cookie gibi tatlı çeşitleri ile sıcak ve soğuk içeceklerin olduğu mekan, self servis olarak hizmet veriyor. Ayrıca aperatif bir kahvaltı ya da gün içinde açlığınızı bastırmak için taze ve günlük ürünlerle yapılan lezzetli tost ve sandviçler de menüde yer alıyor. Taksim’de ki benzer mekanlarla göre fiyatları daha uygun kahve, öğrencilere %10 indirimli ve her dönem için menüsünde farklı kampanyalar yapıyor.

Taksim Kahve’ye Nasıl Gidilir?

Haftanın her günü sabah 08:00 ile akşam 23:00 arası hizmet veren mekana ulaşım da oldukça kolay. Taksim meydanına metro, otobüs ya da dolmuş ile geldikten sonra Taksim Cami’nin hem İstiklal Caddesi hem de Tarlabaşı meydanına bakan girişlerinden buraya kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksim Kahve İletişim: 

  • Adres: Gümüşsuyu, Taksim Cd. 2 B, Taksim Cami Külliyesi 34437 Beyoğlu / İstanbul

Yorumlar

“Taksim’in En Sessiz ve Sakin Kahvecisi: Taksim Kahve” için bir cevap

  1. Jülide dedi ki:

    Harika mükemmel ötesi birşey bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir