Sultanahmet’te “Saade” bir Kahvaltı Durağı

Sultanahmet’te “Saade” bir Kahvaltı Durağı

Sultanahmet Alkolsüz Mekanlar - Saade Kahvaltı

Sultanahmet’te bir yanda Sultahahmet Camii bir yanda deniz manzarasıyla büyüleyen, ev yapımı doğal kahvaltılıklarıyla mest eden bir de üstüne üstlük güler yüzlü çalışanlarıyla mutlu eden bir mekan var: Saade Kahvaltı.

Bir gidenin bir daha vazgeçemeyip müdavimi olduğu, İstanbulluların ve yerli-yabancı turistlerin gözdesi haline gelen mekanda, kahvaltı yapmak bambaşka bir anlam kazanıyor.

Sultanahmet Alkolsüz Mekanlar - Saade Kahvaltı

Fatih’te adından çokça söz ettiren ve kahvaltı denince akla ilk gelen yerlerden birisi olmayı başaran bu işletme, keyifli bir hafta sonu kahvaltısı, vakit bulup gidebilenler için güzel bir hafta içi sabahı ve sevilenlerle buluşmak için ideal mekan. Bu özel mekanla ilgili menü detayları, dekorasyon bilgileri, işletme özellikleri ve diğer her detay ise yazımızda yer alıyor. Siz de Sultanahmet’in bu keyifli kahvaltı durağını keşfetmek için yazımıza davetlisiniz.

Sultanahmet Alkolsüz Mekanlar - Saade Kahvaltı

Tadına doyum olmayan, ev yapımı ve lezzetli kahvaltılıklar

Mekanın en beğenilen özelliklerinden bir tanesi hiç kuşkusuz enfes kahvaltılıkları oluyor. Çeşit çeşit ev yapımı reçeller, devalı kızartılarak getirilen ekmekler, ıspanaklı börekler, taze peynirler, sınırsız çay, zeytinler, yeşillikler ve dahası burada serpme kahvaltı olarak servis ediliyor. Fiyat olarak kişi başı 55 TL kahvaltıcı mekanlara göre bir parça pahalı gibi gözükse de, kahvaltının kalitesi bunu hak eden cinsten oluyor. Arzu ederseniz serpme kahvaltıya ek olarak sahanda sucuk, menemen gibi yumurtalı seçenekleri de hazırlatabiliyorsunuz. Kahvaltının ardından manzaraya karşı kahve keyfi yapmak da bu mekanda mümkün kılınıyor.

Ayrıca beğendiğiniz ev yapımı reçellerden, Antep’ten gelen baharatlarla hazırlanan salçadan ve zahter’den satın alarak evde de bu lezzetlere doymanız mümkün.

Sultanahmet Alkolsüz Mekanlar - Saade Kahvaltı

Martıların oyunlarına eşlik eden manzarayla İstanbul’u seyretmeye doyacağınız bir yer

İşletme Sultanahmet Camii’nin yanı başında, görkemli camiyi ve muhteşem deniz manzarasını görebilecek şekilde konumlandırılmış. Martıların heyecanlı çığlıkları, Sultanahmet’in huzurlu atmosferiyle buluşunca da ortaya çok keyifli bir mekan çıkmış. Şık dekorasyonu ve rahat sandalyeleri ile de kahvaltı keyfinizin uzun sürmesini sağlayan yerlerden. İç mekanın çok büyük olmadığını bu nedenle özellikle hafta sonları mutlaka rezervasyon yaptırmak gerektiğini de burada eklemeliyiz. Zira konum açısından turistlerin yoğunlukta olduğu, etrafı otellerle çevrili bir alanda bulunduğundan ve elbette ki kaliteli kahvaltısından dolayı bir hayli kalabalık olabiliyor.

Sultanahmet Alkolsüz Mekanlar - Saade Kahvaltı

Özetle Saade Kahvaltı, Sultahahmet’in nev-i şahsına münhasır atmosferi eşliğinde, martıların çığlıklarının boğazın esintisine karıştığı bir konumda, ev yapımı taze lezzetleri konuklarına sunan, eşsiz bir kahvaltı deneyimi yaşamayı sağlayan, özellikle hafta sonu kahvaltılarının ilk tercihlerinden olan çok keyifli bir mekan. Yolunuz düştüğünde, fırsatınız olduğunda, ve sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı yapmak istediğinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer. Salı günleri kapalı olan işletme, diğer günlerde hizmet vermeye devam ediyor.

  • Saade Kahvaltı İletişim
  • Adres: Sultanahmet Mahallesi, Akbıyık Caddesi, No:90, Darussaade Otel, Fatih/İstanbul
  • Tel: (0530) 635 04 45

Sultanahmet Alkolsüz Mekanlar - Saade Kahvaltı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir