Sultanahmet İftar Mekanlarının Öne Çıkan Adresi: Zeferan Restaurant

Sultanahmet İftar Mekanlarının Öne Çıkan Adresi: Zeferan Restaurant

Sultanahmet İftar Mekanları Zeferan Restaurant

11 ayın sultanı bütün heyecanı, bereketi ve rahmetiyle bu yıl da bizleri şereflendirdi. Hep beraber yapılan iftarlar, sahurlar, kılınan teravihler ile bu yıl da güzellikleriyle hayatımızı hareketlendirdi. Bu ramazanda da merceğimize takılan mekanları listelemek, iftar menülerinden bahsetmek ve mekan detaylarını paylaşmak elbette bize düştü! Manevi atmosferi ile bu Ramazanda ve her Ramazanda akıllara ilk gelen yer ise elbette ki Sultanahmet iftar mekanları oluyor.

Sultanahmet’te keyifli bir iftar yapıp, ortamın güzelliğine kendinizi kaptırabileceğiniz bir önerimiz var: Zeferan Restaurant… Mekanla ilgili detaylar ise yazımızda…

Sultanahmet İftar Mekanları Zeferan Restaurant

Türk ve Azerbaycan Mutfakları’nın en özel lezzetleri

Kendilerini “endüstrinin getirdiği standartlaşmaya karşı el emeği, deneyim, beceri ve ustalığın ön plana çıkarıldığı Artizan bir duruş” sergileyen bir mekan olarak nitelendiren Zeferan Restaurant, sektörde ayrıcalıklı ve özel konumunu korumaya devam ediyor. Çoğunlukla Azeri mutfağının örneklerini sergileyen resoranda, Osmanlı ve Türk mutfağının da sevilen yemekleri yer alıyor. Şık bir beş yıldızlı otelin en üst katında bulunan, panoramik bir boğaz manzarasına sahip olan, gösterişli mekan tasarımı ile klasik dizaynı sevenleri bir hayli mutlu eden işletme hem göze hem de mideye hitap eden bir yer.

Sultanahmet İftar Mekanları Zeferan Restaurant

Bu Ramazan’da da Sultahahmet’in öne çıkan mekanı

İftarda Azeri ve Türki mutfakların en leziz örneklerine rastlayabileceğiniz büfesiyle farklı tatlar ve alışılmış lezzetler arayışında olanların memnun kalacağı bir menü hazırlanıyor. Işıl ışıl şehrin harika manzarası eşliğinde, Sultanahmet’in manevi atmosferine şahitlik edebileceğiniz bu mekan, Ramazan akşamlarının da unutulmaz iftarlarına imza atmak için ziyaretçilerini bekliyor.

Sultanahmet İftar Mekanları Zeferan Restaurant

2019 İftar menüsü kişi başı ücreti: 195 TL

  • Zeferan Restaurant İletişim
  • Adres: AJWA Hotel Sultahahmet 8. Kat, Piyer Loti Caddesi, No:30, Sultanahmet/İstanbul
  • Tel: (0212) 638 22 12

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir