Süleymaniye’nin Sevilen Mekanı “Hüsn-ü Âlâ”

Süleymaniye’nin Sevilen Mekanı “Hüsn-ü Âlâ”

Alkolsüz Mekanlar Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant

Alkolsüz Mekanlar: Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant

İstanbul’un tarihi ve turistik yarımadasında Türk ve Dünya mutfağından seçkin lezzetler sunan Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant, Süleymaniye’ye yeni bir soluk getiriyor.

Tarihi yarımada da muhteşem İstanbul manzarasına sahip Hüsn-ü Ala‘nın lezzetine doyum olmaz menüsü ise mekâna tam puan vermemizi sağlıyor. Uzun kahvaltılar, lezzetli yemekler, nargile ve kahve çeşitleri sizleri bekliyor. Üstelik tüm bu lezzetler rengârenk bir ortam ve panaromik bir İstanbul manzarası eşliğinde sizlere sunuluyor. Fiyatlar uygun, malzemede, sunumda ise kaliteden ödün vermiyorlar. Hüsn-ü Ala, güzeller güzeli anlamına geliyor ve adının çağrıştırdığı kusursuzluk beklentisi hiç de boşa çıkmıyor. En sevdiğimiz yanlarından biri de çocuklu aileleri dünmüş olmaları. Mekânda çocuklar için ayrılmış oyun odası mevcut.

Alkolsüz Mekanlar Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant

Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant‘ın menüsünde herkese göre bir yemek var. Makarna ve pizzalar, kebaplar, salatalar, pideler, steak çeşitleri; güveçte menemeninden tuttunda yöresel peynirlerine kadar dolu dolu bir köy kahvaltısı, ara sıcaklar, karides ve balık çeşitleri ve tabii ki enfes tatlı çeşitleri. Bunun yanı sıra günün çorbası ve atıştırmalık tabağı da alternatifler arasında. Öyle davetkâr ve öyle can alıcı ki menü öyle -ben bundan almayayım- demek mümkün değil.

Alkolsüz Mekanlar Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant

Hüsn-ü Ala’ya ne kadar çok giderseniz gidin ayaklarınız tekrar tekrar sizi oraya götürecektir ve ne kadar çok orada olmak isterseniz o kadar çok anı bırakacak aklınızda. Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant tekrar tekrar gidilmeyi hak ediyor çünkü işini çok iyi yapıyor. Bunu reddetmek görmezden gelmek olur.

Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant’da ne yesek?

Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant’ın spesiyalleri arasında mekânın da adını taşıyan Hüsnü Ala Mantı ve özel döküm tavasında servis edilen Hüsnü Ala Beef yer alıyor. Mekânda özel kebap seçenekleri de denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor. Mekânın lezzetli et yemeklerinden sonra tatlı menüsü de mutlaka bir göz atmalısınız.

Alkolsüz Mekanlar Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant

Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant Sosyal Alanları

Ailelerin de ilgi gösterdiği mekânda sosyal alanlar da mevcut. Mekânda, özellikle hafta sonları kahvaltı keyfi sırasında çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir oyun salonu, uzun süren sohbet ve yemek keyfi sırasında namaz vaktini kaçırmamanız bir mescit ve park sıkıntısını ortadan kaldıran otopark mevcut.

Hüsn-ü Ala Cafe Restaurant’a Nasıl Gidilir?

Mekâna ulaşım oldukça kolay, işte sizi enfes et yemekleri ve kusursuz bir ortamla buluşturacak adres…

Adres: Demirtaş Mahallesi Fetva Yokuşu Nazır İzzet Efendi Sokak No:12 34114 Süleymaniye, İstanbul, Türkiye
Telefon: +90-212-511 6688 – 89

Diğer alkolsüz mekanlar

Yorumlar

“Süleymaniye’nin Sevilen Mekanı “Hüsn-ü Âlâ”” için bir cevap

  1. Büşra Ünal Türe dedi ki:

    15.05.2014 tarihinde bu işletme için 3 adet fırsat kuponu satın aldım. 18.05.2014 Pazar sabahı 10.30 için işletmeye 3 kişilik rezervasyon yaptırdım. Rezervasyon esnasında kupon kodlarımı aldılar. Pazar sabahı saat 09.00’da rezervasyonumun zaruri nedenlerden ötürü iptalini talep ettim. Fakat işletme buna karşın kupon kodlarımı sistemlerine girmişler ve hizmet almama karşın kuponları kullanmışlar. Konuyla ilgili işletmeyi aradığımda işletme prensipleri gereği, rezervasyon iptali durumunda kuponların kullanılmış sayılacağını belirttiler. Almadığım hizmet karşılığında ödediğim bedel için işletmeden şikayetçiyim 🙁 Muhafazakar kesime hitap eden bir işletmeye yakışmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir