Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Alkolsüz Mekan

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Alkolsüz Mekan

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Kışın ve soğuğun kendisini en çok hissettirdiği aylardan biri olan şubat, mekan arayışında olanların daha sıcak ve samimi yerlere yönelmesine neden oluyor. Arkadaş buluşmaları, dost meclisleri ve aile toplantıları için yapılan mekan seçimlerinde ise sıcacık bir gülümsemeyle karşılanarak soğuğu bir nebze olsun hafifletecek, lezzetli bir kahve ile içleri ısıtacak ve enfes yemekleri ile mideleri şenlendirecek yerler tercih ediliyor. Biz de bu durumu çok iyi biliyor ve sizler için bazı önerilerde bulunuyoruz. İşte şubat ayında mutlaka uğramanız gereken 5 alkolsüz mekan

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Payidar Cafe Galata

İstanbul’un en önemli simgelerinden bir tanesi olan Galata, yaz kış birçok yerli ve yabancı turisti kendisine çeken bir semt. Hal böyle olunca da burada birçok mekan ziyaretçilerine hizmet veriyor. Bunlardan bir tanesi de Payidar Cafe. Galata’nın o tarihi havasını buram buram hissettiğiniz bir mekan burası. İç tasarımı ile girer girmez sizi büyülemeyi başaran Payidar Cafe’de, huzur verici bir atmosfer mevcut. Mekanda çalan şarkılar o atmosferi tam olarak yaşamanızı sağlarken, menüsünün zenginliği ve içeriklerin vazgeçilmez lezzeti ile de son derece keyifli vakitler sunuyor.

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Şubat ayının soğuklarından kaçıp, içeriye girdiğiniz an nazik çalışanları ile karşılanıyor, güzel bir masaya davet ediliyor ardından da yapacağınız yiyecek-içecek seçimi ile mutlu ediliyorsunuz. Bu nedenle burada kendinizi evinizdeymiş gibi rahat ve huzurlu hissediyorsunuz. Ayrıca kahvaltısı, vegan yemekleri, çeşitli kültürlere ait yemek seçenekleri ile de farklı seçimler yapabilme imkanı sunuluyor.

Payidar Cafe Galata İletişim:

  • Adres: Bereketzade mah. Büyük Hendek Cad. No: 35 İstanbul
  • Tel: (0212) 243 19 20

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Voi Teşvikiye

Teşvikiye’de açılmış çok farklı, çok özel bir mekan burası. Birçok kafede rastlayamadığınız bambaşka lezzetleri burada tadabiliyorsunuz. Farklı tatlılar ve içeceklerle oluşturulmuş menüde, fit tatlılar, çeşit çeşit aromalı kahveler, leziz mi leziz tartlar ve demleme çaylar yer alıyor. Kahvaltı olarak da ziyaretçilere birçok farklı alternatif sunuluyor.

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Menü böylesine geniş olunca ise seçim yapmakta zorlananların imdadına güler yüzlü ve ilgili çalışanları yetişiyor ve güzel bir öneri sunuyor. Avrupai bir havaya sahip mekanda, cheesecakeler, bagellar ve blueberry latte en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Voi Teşvikiye İletişim:

  • Adres: Nişantaşı Ihlamur yolu sokak No:30/A Teşvikiye Şişli İstanbul

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

L’Art Du Chocolat Nişantaşı

Nişantaşı’nın şık ve elit havasını bir mekana uyarlamak istediğiniz zaman karşınıza tam olarak L’Art Du Chocolat gibi bir yer çıkıyor. Sade ama çok şık ve zarif döşenmiş oldukça hoş bir mekan burası. L’Art Du Chocolat’ta Belçika’dan özel olarak getirilen çikolatalar, İstanbul fabrikalarında özenle işlenerek servise uygun hale getiriliyor.

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Bu nedenle en iddialı oldukları konu elbette çikolataları ve çikolatalı tatlıları oluyor. Tabi ki bunun haricinde kahvaltılık menüleriyle ve kahve çeşitleriyle de ziyaretçiler bir hayli memnun ediliyor. Kendinizi şımartmak istediğiniz her an Nişantaşı’nın bu özel mekanına gelerek, Avrupai lezzetlerinin tadına bakabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

L’Art Du Chocolat Nişantaşı İletişim:

  • Adres: Mahmut Şevket Pasa Mah. Düztaş Sk. No:5 İstanbul
  • Tel: (0212) 235 30 30

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Drops Cafe Buyaka AVM

Tepeüstü’nde bulunan Buyaka Alışveriş Merkezi içerisine kurulmuş bir kafe. İç mekan tasarımı oldukça güzel ve şık. Genel olarak sakin ve huzurlu bir ortama sahip, çalışanları ilgili ve güler yüzlü, kahveleri lezzetli ve özellikle dağ kekikli ızgaraları denemeye değer.

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Ayrıca menüde hafif açlıklar için birebir çeşitli aperitifler, sandviçler ve güne zinde başlamak için farklı türde kahvaltılar da yer alıyor.

Drops cafe Buyaka İletişim:

  • Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah, Balkan Cad, No:56, Buyaka AVM, Ümraniye, İstanbul
  • Tel: (216) 504 38 75

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Maia Chocolates Koşuyolu

Şubat gibi soğuk geçen bir kış ayına en çok yakışan şey sıcacık çikolatacılar elbette! Maia Chocolates ise tam da bu tanıma uyan bir yer. Şirin mi şirin dekorasyonu ile girer girmez bir mutluluk dalgasına kapılmanıza neden olan mekanda, menüden seçmekte zorlanacağınız birçok çikolatalı tatlı ve içecek seçeneği bulunuyor. Sıcacık iç mekana ek olarak, ısıtmalı dış mekana da sahip. Bu nedenle geniş arkadaş gruplarını da ağırlamak için oldukça uygun bir mekan.

Şubat Ayında Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Mekan

Koşuyolu gibi merkezi bir konumda bulunması ise ulaşım sorunu yaşamamak için oldukça önemli bir avantaj.

Maia Chocolates İletişim:

  • Adres: Koşuyolu Mah. Koşuyolu Cad. No:10 Kadıköy / İstanbul
  • Tel: 0216 402 13 33

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir