Sonbaharda Hangi Tarz Ayakkabılar Giyilir?

Sonbaharda Hangi Tarz Ayakkabılar Giyilir?

Twist Oxford Ayakkabı Modelleri

Havaların soğuması ve yağışların başlamasıyla ayakkabı seçimi de her zamankinden daha önem kazanıyor.

2015-2016 sonbahar kış ayakkabı koleksiyonlarının birçoğunda belli başlı modeller göz önüne geliyor.  Maskülen ayakkabılar, kalın topuklar, bootieler, laoferler, oxfordlar, kürk ve püskül detaylarla karşımıza çıkıyor.

Özel günler için kullanacağımız modellerden çok, bu mevsimde şıklıkla beraber kullanışlı olması tercihimiz oluyor.

Biz de sizler için, sonbaharın serin ve yağışlı havalarında kullanabileceğiniz ayakkabı modellerini seçtik.

Hotiç Maskülen Tarz Ayakkabı Modelleri

Sonbaharda Maskülen Ayakkabılar

Maskülen ayakkabı, erkeksi ayakkabılar için kullanılan bir tabirdir. Geçtiğimiz sonbahar kış sezonunda ön planda olduğu gibi yeni sezonda da koleksiyonların birçoğunda karşımıza çıkıyor.

Serin havalarda sıcak tutarken farklı tarzıyla da şıklığı koruyor. Yanlış parçalarla kullanıldığında demode bir görüntü veren bu ayakkabılar, doğru kullanıldığında stil sahibi gösteriyor.

Erkeksi görüntünün hâkim olduğu ayakkabıları, feminen parçalarla buluşturarak yumuşatabilir ve daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ruganın yanı sıra deriyle kullanılan maskülen ayakkabılar, daha çok siyah, bordo kahve gibi renklerle karşımıza çıkıyor.

Bu klasik görünümden vazgeçmek isteyip sonbaharı farklı renklerle bir araya getirmek isteyenler için de modeller tabii ki mevcut. Camel renginin en güzel tonları, yılan derisinin detaylı kullanımı kıyafetinizi hareketlendirirken stilinizi de koruyacaktır.

Beymen-Toms Loafer Ayakkabı Modelleri

Loafer Ayakkabı Trendi

Maskülen ayakkabıların loafer tarzla buluştuğu ayakkabılar ise hem kullanışlı ve rahat hem de şık. Parlak renkleri, metal detayları, süet, deri ve farklı desenlerin kullanımıyla karşımıza çıkıyor.

Günlük yaşamda, iş hayatında, alışveriş ve gezmede hemen hemen her ana uyum sağlayabilecek bu ayakkabılar sonbahar mevsimi için uygun hale geliyor.

Loaferleri günlük hayattan şıklığa taşıyan topuklu modelleri ise birçok markanın koleksiyonunda yer alıyor. Loafer ayakkabıları maskülen şıklıkla bir araya getirerek stilinizi oluşturabilirsiniz.

Beymen Metalik Renk Ayakkabı Modelleri

Metalik Modası

Sezonda sıklıkla karşımıza çıkan metalik renkler en çok ayakkabı ve çantalarda kendini gösteriyor.

Günlükten biraz uzaklaşarak şıklığa yaklaşan, rahatlığını ve tarzını bozmayan bu ayakkabılar sonbahara renk getiriyor.

Sade kıyafetlerini şık hale getirebilecek metalik renklerle dikkatleri ayakkabılarınızda toplayabilirsiniz.

Elle Oxford Ayakkabı Modelleri

Oxford Ayakkabı Rahatlığı

Kadife, rugan, derinin sıkça kullanıldığı bu ayakkabılar maskülenliği vurguladığı gibi kullanımıyla feminen hale de yaklaşabiliyor.Püskül detaylarının yanı sıra leoparın da eşlik ettiği modeller klasik ayakkabılardan uzaklaşarak farklı hale gelebiliyor.

Birçok kıyafetinize uyum sağlarken rahatlığı ve şıklığı da ihmal etmeyecek oxford tarzı ayakkabılarla birçok stil oluşturabilirsiniz.

Kombinlediğiniz parçalara göre, romantik, asi ve sade şıklığı yakalamanız mümkün. Maskülen tavrı yansıtan oxford ayakkabıları sezonun modası olan denimle kombinleyerek ve camel, siyah renkleriyle bir araya getirerek şık ve rahat görünümü elde edebilirsiniz.

Eğer klasik bir görünüm yakalamak istiyorsanız, kalem eteklerle kombin yaparak kullanabilirsiniz. Sezonda sıkça yer alan bohem parçalarla da harika duracaktır.

Hazırlayan: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir