Sonbaharda Hafta Sonu Ne Yapsak Diyenlere 3 Farklı Öneri

Sonbaharda Hafta Sonu Ne Yapsak Diyenlere 3 Farklı Öneri

Sonbaharda Sararan Ağaçlar

Dökülen yapraklar, serinleyen havalar, grileşen gökyüzü ile geliveren sonbahar, hayatın koşuşturmacasını da beraberinde getiriyor. Sıcak havalardan, yıllık izinlerden, deniz-kum-güneş tatillerinden sonra rehavete kapılıp, iş-okul-ev hayatına adapte olamayanlar için ise bazı önerilerimiz var! Hafta sonlarını keyifle değerlendirebilmeniz ve yoğun başlayan yeni döneme rahat bir geçiş yapabilmeniz için bu 3 önerimizi dikkate alabilirsiniz.

Eskiköy Yaylası Esenköy'de Konaklama

Eskiköy Yaylası Esenköy’de Konaklayın

Yalova’nın çok kişi tarafından keşfedilmemiş saklı cenneti Eskiköy Yaylası, doğal ortamı, muhteşem doğası ve huzurlu atmosferiyle ziyaretçilerini “nötr”leyen bir mekan. Stresten ve sıkıntıdan uzaklaşıp, şehir yaşamından kaçmak isteyenler için birebir olan yer, tavuk kümesleri, meyve ağaçları, rengarenk çiçekleri ve bol oksijenli havası ile tam bir yayla deneyimi yaşama fırsatı tanıyor. Bu sonbaharda hafta sonu için değerlendirilebilecek seçeneklerden biri olmayı da fazlasıyla hak ediyor.

Haflinger At Çiftliği

Haflinger At Çiftliği’nde Kahvaltı Yapın

Şehrin merkezinde, yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin imdadına yetişen Haflinger At Çiftliği, Osmangazi/Bursa’da ziyaretçilerini ağırlıyor. Çiftliğin benzersiz doğasında organik ve taze ürünlerle hazırlanan güzel bir köy kahvaltısı yapmak, hafta sonu etkinliği olarak kaçırılmaz bir fırsat. Öğle ve akşam yemeğinin de verildiği restorantta, doğum günü, iş yemeği, düğün-nişan gibi organizasyonları da gerçekleştirmek mümkün kılınıyor.

Haflinger At Çiftliği Kahvaltı

Çiftlikte at biniciliğinin yanı sıra doğanın birçok güzelliğine yakından şahitlik edip, toprakla buluşabileceğiniz bir hobi bahçesi de bulunuyor. 150 metrekarelik müstakil bahçelerden oluşan alan, şehir yaşamının tam ortasında kalan çocuklar ve yetişkinler için meyve toplama, toprakla uğraşma, yeşille haşır neşir olma fırsatı sunuyor.

Haflinger At Çiftliği İletişim:

  • Adres: Çeltikköy Mahallesi, Yeniyol Caddesi, No:29 Osmangazi/Bursa

Efteni Gölü Düzce

Efteni Gölü’nü Keşfedin

Düzce’nin dillere destan gölü Efteni de hafta sonu önerilerimizde kendisine yer buluyor. Orman Bakanlığı tarafından korunmaya alınan alan, harika manzaralara da ev sahipliği yapıyor. Adını Bizans prensesi Eftelya’dan alan ve hikayesi Bizans dönemine kadar dayanan, birçok tarihe tanıklık etmiş Efteni Gölü, fotoğraf meraklılarının da yüzünü güldüren bir yer.

Seyahat ve Mekan Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir