Sonbaharda Asi ve Şık Görünmenin Sırları

Sonbaharda Asi ve Şık Görünmenin Sırları

Tdee Concept 2015-16 Sonbahar Kış Deri Giiym Modelleri

Tdee Concept 2015/16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Havaların soğumasıyla koyu renge bürünen kıyafetlere en yakışan stillerden biri de asi ve şık parçalar. Bu asi ve şık görüntü, 2015/16 sonbahar kış koleksiyonlarında kendini punk–chic akımı adıyla gösteriyor.

Asi görüntüsünün yanı sıra şıklıktan da ödün vermek istemeyen kadınların tercihi olacak bu akım, sonbahara en çok yakışacaklar arasında yer alıyor.

Peki; punk–chic nedir, asi ve şık hava nasıl sergilenir, günlük hayattan özel davetlere nasıl uyarlanır, tesettür giyim içinde nasıl yer alabilir?

Siyah, beyaz ve kırmızı renklerinin hakim olduğu trendde jean pantolonlar, deri ceketler, bağcıklı botlar, metal aksesuarlar ve zımbalı parçalar öne çıkıyor.

Anna Giyim Deri Etek Ceket Modelleri

Anna Giyim

Siyah Deri Etek ve Siyah Ceket

Asi stil denildiğinde akla gelecek ilk renk siyah oluyor. Siyah, beyaz, kırmızı gibi renklerin yanı sıra gri, mor gibi koyu tonlar da takip ediyor.

Tesettüre en yakışan parçalardan deri etekler, asi görünümü verirken şıklığa da adım atan en iyi seçeneklerden biri oluyor.

Deri kalem eteklerin yanı sıra, pilili gelen ve bileğin biraz üzerinde biten modeller, ceketlerle elegan görünüme bürünüyor. Bu Sonbaharda ortaya çıkan genç tesettür stillerine bu modelleri örnek verebiliriz.

Deri eteklerinizi kombinleyeceğiniz ceketlerdeki ayrıntılar da kombinlere hareket katacaktır. Ceketlerinizdeki fermuar detayı da stilinizi güçlendirecek detaylar arasına giriyor. Asi görüntüyü yumuşatmak isteyenler, romantik detaylara da başvurabilir.

Deri, şifon ve süet gibi farklı kumaşların aynı parçada bir arada kullanılması yeni sezonda öne çıkıyor ve farklı stiller oluşturmanızda kolaylık sağlıyor. Deri parçaların güçlü duruşunu sergilerken şifon parçaları kullanmanız asi stili biraz hafifletecek ve asi-şık görünüme kavuşturacaktır.
Baqa 2015-16 Sonbahar Kış Salaş Ceket Modelleri

Baqa 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Salaş Uzun Ceketler

Tesettürlü kadınların asi görünümü yansıtabileceği en iyi parçalardan biri de hiç şüphesiz uzun ceketler, trençler ve kaplar olacaktır.

Yaz kış çok sevdiğimiz salaş ceketler, yeni sezonda da oldukça karşımıza çıkıyor. Deri detayla buluşan ve file olarak tasarlanan deri ceketler asi stile hava katacak parçalar arasında yer alıyor.

Kombinleyeceğiniz parçalara göre stilinizi değiştirecek bu tasarımları, metal aksesuarlar ve maskülen ayakkabılar, bot – bootielerle bir araya getirerek asi ve şık havayı sergileyebilirsiniz.

Siyahın asi ve asil duruşunu beyaz bir bluzla tamamlayarak aynı zamanda klasik görünebilir, kırmızının tonlarıyla da sıcaklık katabilirsiniz.

Derimod 2015-16 Sonbahar Kış Deri Ceket-Ayakkabı ve Çanta Modelleri

Derimod 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Asi ve Şık Stilde Aksesuar ve Ayakkabı Tercihi

Asi tarzınıza güç katacak, hatta çoğu zaman sade bir kıyafeti bile bu stile büründürebilecek ayakkabı ve aksesuar seçimleriniz olacaktır.

Ayakkabı tercihlerinizde maskülen ayakkabıları tercih edebilir, topuklu deri bootielerle şıklık katabilirsiniz.

Çanta tercihlerinizde de deriyi kullanmanız stili güçlendirmenizi sağlayacaktır. Ayakkabı ve çantalarda sezonda da öne çıkan metal detaylar ve zımbalar tam da bu stile uygun!

Kışın soğuk havalarından ellerinizi korurken ayrı bir hava katacak olan deri eldivenlerse asi stilin en tarz aksesuarı oluyor.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir