Sonbahar Ofis Stili İçin Öneriler

Sonbahar Ofis Stili İçin Öneriler

Armine 2015-16 Sonbahar Kış Ofis Stili

Armine 2015-/16 Sonbahar Kış

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle hemen hemen her mağazada, tesettüre uygun kıyafet bulabilmek mümkün hale geliyor. Bunun yanı sıra son yıllarda artan tesettür markaları da imdadımıza yetişiyor.

Günlük şıklığınızı yansıtacak birçok tasarımla karşılaşabiliyoruz ancak ofis stili oluştururken hangi parçaları kullanmak gerekli konusunda kararsız kalabiliyoruz.

Seçtiğimiz bir parça bazen günlük bazen de fazla şık kaçabiliyor. Blazer ceketler, yelekler, kalem etekler, krep gömlekler ve aksesuarlarla oluşturacağınız ofis stili için önerileri, bu yazımıza konu ediniyoruz.

Kuaybe Gider 2015-16 Sonbahar Kış Ofis Stili

Kuaybe Gider 2015/16 Sonbahar Kış

Krep Tunik Gömlekleri Ofise Uyarlayın

Tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olan gömlek tunikler, krep kumaşlarıyla şıklığa bürünüyor. Tesettür tasarımcılarının her yıl mutlaka koleksiyonlarında barındırdığı krep gömlekler, hemen hemen her renk alternatifiyle işlerimizi kolaylaştıran parçalar arasında yer alıyor.

Krep tunikleri bootielerle sonbahara uyarlayabilirsiniz. Ofis stili için jeanler yerine, sigaret pantolonları, ispanyol paça pantolonları ve kumaş pantolonları kullanabilirsiniz. Krep tunik gömlekleri kullanırken ton sür ton trendine uyabilir ya da kontrast renk uyumunu kullanarak ofis stiline uygun bir tesettür kombin oluşturabilirsiniz.

Aker 2015-16 Sonbahar Kış Ofis Stili

Aker 2015/16 Sonbahar Kış

Zarif Yeleklerin Şıklığı Ofis Stilinde

Ofis stiline en uyum sağlayacak parçalardan biri de hiç şüphesiz yelekler olacaktır. İster pantolonlarla ister eteklerle kombinleyeceğiniz yelekler, şık tasarımlarıyla asil ve zarif bir görünüme imkân sağlıyor.

Sezonda yer alan bol döküm pantolon ve yelek takımları, özellikle ofis stiline uyum sağlayacak parçalar arasına giriyor.

Kayra 2015-16 Sonbahar Kış Ofis Stili

Kayra 2015-/16 Sonbahar Kış

Ofis Stilinin En Klasik Hali Etek Kombinlerinde

Ofis şıklığı dendiğinde herkesin aklına ilk gelecek parçalar, etek-ceket kombinleri olacaktır. Ofis toplantıları ve davetleri için uygun olacak etek-ceket kombinlerini, farklı parçalarla da bir araya getirerek kullanabilirsiniz.

Kalem eteklerin klasik şıklığını, deri parçalar, klasik gömlekler, ipek bluzlarla kullanabilirsiniz. Sezonun öne çıkanlarında görebileceğiniz kısa bluzları, eteklerinizle kombinleyerek hem klasik hem şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Kalem eteklerle kullanacağınız ayakkabılar da stiletto ve zarif ince topuk bootieler olabilir. Pileli eteklerse şıklığınızı tamamlayacak parçalar olmakla beraber klasik olmaktan biraz uzaklaşabiliyor.

Seçil Store 2015-16 Sonbahar Kış Ofis Stili

Seçil Store 2015/16 Sonbahar Kış

Uzun Ceketlerden Kısa Ceketlere Ofis Stili

Eteklerle kısa ceketler, pantolonlarla uzun ceketler kombinlendiğinde ofis stiline en uyum sağlayacak parçalar haline geliyor.

Özellikle ofis içerisinde şıklıkla beraber klasik görünümü de vermek isteyenler için iyi bir seçenek olacak bu alternatifler, farklı detaylarla da güçlü bir duruş sergiliyor.

Yaka ve manşetlerde yer alan desen ve ayrıntılar sade görüntüye hareket kazandırıyor.

Tuğba Venn 2015-16 Sonbahar Kış Ofis Stili

Tuğba Venn 2015/16 Sonbahar Kış

Aksesuarda Aşırıya Gitmeyin!

Ofis stilinde sergileyeceğiniz klasik duruş için dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan biri de aksesuarda aşırıya kaçmamak olacaktır.

Büyük taşlı kolyeler, aşırı büyüklükteki yüzükler ve bileklikler klasik duruşunuzu bozacaktır. Sade abartısız küçük aksesuarlar kullanabilir hatta aksesuar kullanımından uzak da durabilirsiniz.

Kombinlediğiniz kıyafetlerin sade kaldığını düşünüyorsanız, gömlek ve tunikleriniz için abartısız yaka kolyelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız şık bir broşla da ışıltı katabilirsiniz.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir